Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Aralık 19, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

AYRILIK TRAVMASI VE ARDINDAN GELEN YAS SÜRECİ

İnsanoğlu doğası gereği birşeylere bağlanma ihtiyacı taşır ve bu bağlandığı nesne veya kişilerden, aradaki bağın kuvvetine göre, kolay kolay vazgeçemeyebilir. Bağlanma duygumuzun gelişmesi bebeklik cağlarımıza uzanır. Bebeklik çağlarında, duygusal, fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarımızı karşılayacak birinin olmaması durumunda, hayatta kalmamız ve sağlıklı bir şekilde büyüyebilmemiz mümkün değildir. Sahip olduğumuz hayatta kalma içgüdüsü, bizim birine ya da bir nesneye olan bağlanma ihtiyacımızın temelinde yatan etmendir. Bebekken annemize ya da bize bakan kişiye karşı geliştirdiğimiz bağlanma şekli, ileride arkadaşlarımıza, ve özellikle de romantik ilişki yaşadığımız kişiye olan bağlanma stilimize oldukça benzer. Bebekken ihtiyaçlarımızın karşılanması adına devamlı birine ihtiyaç duyduğumuz için, bu kişiden ayrılmak bizde belirli bir düzeyde “kaygı” yaratır. Bu olguya “ayrılma kaygısı” denir. Yaşımız ilerledikçe, annemizle ya da bize bakan kişiyle geliştirdiğimiz bu ilişki ya da ayrıldığı…

Blogumu özledim:) ve Prensesin Uykusu

Hergün aramayı düşünüpde birtürlü arayamadığım arkadaşım gibi oldu. Hep aklımda ama elim bir türlü gitmiyor, aradığım da da ne diyeceğimi bilemediğim.
Konu açılmışken ben telefonda konuşmayı gerçekten sevmem, evde biri varsa telefon çaldığında hiç hamle yapmam, beni bir hipnoz tedavisine alsalar kim bilir altından ne çapanoğlu çıkar bilmem:)
Hele bir de "uzun zamandır aramıyorsun" sitemiyle karşılaşmak vardır ya, tam aramışsın ilk duyduğun cümle bu olunca buz gibi soğurum bir daha da ne zaman ararım onu bilinmez.
Bloguma epeydir yazamadaım derken konuyu nereye getirdi bilinçaltım kendim de şaşırdım. aslında bu da bir terapi yöntemi, hiç düşünmeden yazmak bilinçaltımızdan gelen gizli mesajlardır. Ben de buna takmışım kafayı meğer haberim yok:)

Neyse gerçekten bu ara birşeyler yazmak istiyorum epey de film seyrettim tam bahsetmelik ama dergilerden fırsat kalmadı. Artık dergiler oldu:) Ajanda'ya kardeş yaptım.
Playbarn grubu için anne babalara yönelik acayip keyifli yazı ve payl…

Unutulmaz 29 Aralık Fragmanı İzle

Unutulmaz Dizisi’nin 29 Aralık 2010 tarihinde yayınlanacak olan 64. Bölüm fragmanını ATV ekranlarında yayınlanmaya başladığı andan itibaren online olarak kısa sürede siteye eklenecektir. Buradan izleyebilirsiniz.

ILISKILERDE MAHSERIN DORT ATLISI

Evlilik ve boşanma araştırmalarının duayenleri Dr. John ve Julie Gottman, evli çiftlerin birbirleriyle iletişim halinde olduklari 10 dakikalik bir video izleyerek, yeni evli çiftlerin gelecek 6 sene içinde evli kalacağını ya da bosanacağını %91 gibi bir basarı oranıyla tahmin edebiliyorlar. Peki Gottman'lar evliliğin devam edip etmeyeceğini nasıl bu kadar yüksek bir oranla tahmin edebiliyorlar?

35 yılı aşkın bir suredir yürüttükleri araştırmalara göre evliliğin mutlu gitmesini sağlayan en önemli faktor eşlerin birbirlerinin etkisini kabul edebilmeleri. Araştırmalara göre kadınlar eşlerinin taleplerini karşılamakta daha başarılı ve daha yapıcı bir tutum sergilerken, erkekler eşlerinin taleplerini kabul etmekte ve degismekte daha cok sikinti yasamaktadirlar. Kadinlar evlilikle ilgili sorunlarini ve eşlerinden beklentilerini daha cok ortaya koymakta ve bu konuda tartışmak ve cözüm üretmek konusunda daha istekli görünmekteler. Eşlerinin bu taleplerini dikkate alan ve kendilerini bu anl…

GOTTMAN ENSTITUSU VE PSIKOLOJI ISTANBUL ISBIRLIGI ILE

Gottman Enstitüsü ve Psikoloji Istanbul


35 yılı aşkın süredir, 3000'in üzerinde çiftle araştırmalar yapan Gottman'lar, mutlu evliliğin sırlarını ve boşanmanın çeşitli tekniklerle önlenebilir olduğunu bilimsel olarak kanıtlamış ve aynı araştırmalardan yola çıkarak özel bir teknik geliştirmişlerdir. Ülkemiz uzmanları ile bu bilgi birikimini paylaşmalarını sağlamak amacıyla Psikoloji İstanbul ve Gottman Enstitüsü işbirliği halindedir. 2010 yılında bu işbirliği kapsamında İstanbul'a gelen Gottman çifti, 6 Ekim 2010'da yetişkinlere 9-10 Ekim tarihleri arasında ise ruh sağlığı uzmanlarına yönelik özel eğitimler gerçekleştirmiştir.

Uzmanların eğitildiği ve sınırlı sayıda yetişkinin de Gottman'larla birebir etkileşim kurarak sorularını yöneltme şansına sahip olduğu bu organizasyonlar, 2011 yılında da devam edecektir.

Psikoloji Istanbul, Turkiye'de bunyesinde Gottman Cift Terapisi Egitimleri'nin 3 duzeyini de tamamlamis ve sertifikali Gottman Cift Terapisti olmaya hak…

EVLILIK VE ILISKI GURULARI JOHN VE JULIE GOTTMAN KIMDIR?

JOHN GOTTMAN

John Gottman, evlilik uyumu ve boşanma başta olmak üzere, duygular, fizyoloji ve iletişim alanlarında yaptığı çalışmalarla dünyaca ünlü bir profesördür. Psychotherapy Networker tarafından son 25 yılın En İlham Verici İlk 10 Terapisti arasında da gösterilen John Gottman, dünyada çift terapisi alanında en kapsamlı ve geçerli araştırmaları gerçekleştiren kişidir. Akademik Dergilerde 190 bilimsel makalesi yayınlanmış olan Gottman, evlilik ve çift terapisi ile ilgili 40 adet kitap yazmıştır. Türkçeye çevrilmiş olan 3 kitabı bulunan Gottman'ın "Evliliği Sürdürmenin 7 İlkesi" (Seven Priciples For Making Marriage Work) adlı kitabı en çok satan kitap olmuştur (NY Times). John Gottman aynı zamanda, ebeveynliğe yeni adım atan çiftler ve aile içi şiddeti önleme/tedavi etme konularında programlar geliştiren İlişki Araştırma Enstitüsü'nün genel yönetmenidir.

JULIE GOTTMAN
Julie Schwartz Gottman, saygın bir klinik psikolog ve eğitmen olan profesör Julie Gottman, geçtiğimi…

GOTTMAN CIFT TERAPISI NEDIR?

“İlişkileri yoluna koymak aslında şaşırtıcı bir şekilde kolaydır. Mutlu ilişkileri sürdürmeyi başaran çiftler, günlük hayatlarında, birbirleri hakkındaki olumsuz duygu ve düşüncelerin olumlu olanları etkilemesine izin vermeyen çiftlerdir. Bu çiftler, birbirlerinin umutlarını ve isteklerini destekleyen birlikteliklerini ortak bir amaç üzerine beraberce inşa eden çiftlerdir.” - Dr. John Gottman

Gottman Çift Terapisi Nedir?

Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman’ın 1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.
35 yıldır devam eden araştırmalara dayanan ve çift terapisinin duayenleri John ve Julie Gottman tarafından geliştirilmiş olan Gottman Yöntemi, çiftler ve ilişkiler konusunda dünyada etkinliği ve geçerliliği kanıtlanmış en kapsamlı terapi yöntemidir.

Bu yöntem çiftlere ilişkideki arkadaşlığı ve yakınlığı derinleştirmede gerekli olan …

Fatih Portakal ile Çalar Saat 23 Aralık izle

Her sabah uyanmak için bir Çalar Saat lazım…
Sıcak, samimi, farklı bir haber bülteni…
Güne başlarken geçmiş güne damgasını vuran haberler ve yeni güne yansımaları yorumlanıyor.
İzleyicilerden gelen sms, telefon ve e-postalar cevaplanıyor.
Hilal Ergenekon canlı bağlantılarla evlerinize konuk oluyor, günün hava durumunu ise Ezgi Gözeger’den alıyoruz…
Fatih Portakal ile Çalar Saat hafta içi her gün 07.00′da FOX’

Aşkın Peşinde 23 Aralık izle

Benzersiz, güçlü ve boyun eğmez bir aşkın hikayesi…
Aşkın Peşinde(El Clon) benzersiz, güçlü ve boyun eğmez bir aşkın hikayesini anlatmakta; bu aşkın kaderi böyle yazılmış olduğu için hem zaman hem mesafe engelini aşma kabiliyetine sahip. Lucas’ın Jade’yi Fas’ta görmesi ile başlayan bir aşk hikayesi bu…
Müslüman bir ailenin kızı olan ama Amerika’da doğup büyüyen Jade, Annesinin beklenmedik ölümünden sonra, eniştesi Ali’yi ziyaret etmek için Fas’a gider. Bu aşk, Lucas’ın izinsiz bir şekilde Jade’nin odasına onu dans ederken görmek için girmesi ile başlar…
Aşkın Peşinde hafta içi her gün 16.45′te FOX’ta!

Müge Anlı İle Tatlı Sert 23 Aralık İzle

Sağlık, eğitim gibi hayata dair her konunun, alanında isim yapmış uzmanlarla ele alınacağı programda, ekran başındaki izleyici ve stüdyodaki konuklar her an sürprizlerle karşı karşıya geliyor. Ele aldığı konularla gündemin nabzını tutmayı hedefleyen program, sanatçıların da kendini dobra dobra ifade ettiği bir arena… Programda birbirinden farklı faili meçhul dosyalar ele alınırken çözüme kavuşturuluyor. Hiç bir programı rakip olarak kabul etmeyen, farklılığıyla yayın dönemine damgasını vuracak olan programda sosyal sorumluluk projelerine de yer verilmeye devam ediyor. Kadın sağlığı, çocuklar ve yaşlılar ile ilgili pek çok yardım kampanyasının startı veriliyor.

deryalı günler 23 aralık izle

Baykal bu haftasonu da yaşamın nabzını tutmaya devam ediyor…
Derya Baykal’ın bugünkü konukları, Doktorlar dizisindeki başarılı performanslarıyla karşımıza çıkan Kutsi ve Leyla Göksun.Derya Baykal’ın stüdyosunda konusunun uzmanı doktorlarla problemlerinize çare bulabilir, hiç bilinmeyen yemeklerin tarifleri ile sofralarınızı renklendirebilir, değişik örgü motifleri ile kendinize yepyeni aksesuarlar yaratabilirsiniz.

Zuhal Topal’la İzdivaç 23 Aralık İzle

Aileniz evlenmeniz için üzerinize geliyor, kaç yaşına geldiniz hala evleneceğiniz insanı bulamadınız, bir türlü evlenmeye cesaret edemiyorsunuz çünkü karşınızdaki insanın ruh eşiniz olup olmadığına emin olamıyorsunuz, hayat arkadaşınızı bulduğunuzu sandığınız insanla evlendiniz fakat o sizin için doğru eş değildi. İşler ters gitti. Boşandınız. Evlenmek için tekrar bir şans istiyorsunuz. ZUHAL TOPAL’LA İZDİVAÇ tüm bu isteklerinize kavuşmanız için uzman danışmanımızın görüşleriyle mutluluğa giden yolu size açıyor

deryalı günler 23 aralık izle

Kadınlara özel tarifleri püf noktaları ve keyifli sohbetleri ilmek ilmek ören Derya Baykal bu haftasonu da yaşamın nabzını tutmaya devam ediyor…
Derya Baykal’ın bugünkü konukları, Doktorlar dizisindeki başarılı performanslarıyla karşımıza çıkan Kutsi ve Leyla Göksun.Derya Baykal’ın stüdyosunda konusunun uzmanı doktorlarla problemlerinize çare bulabilir, hiç bilinmeyen yemeklerin tarifleri ile sofralarınızı renklendirebilir, değişik örgü motifleri ile kendinize yepyeni aksesuarlar yaratabilirsiniz.

Sabahın Sedası 23 Aralık İzle

Caner Erdem yönetimindeki Show TV İç yapımlar ekibi tarafından hazırlanan “Sabahın Sedası” programında yine yok yok! Türkiye’nin en ünlü isimleri, hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz çok özel röportajlar, Türkiye’nin gündemine damgasını vuran olaylar, konuklar hepsi “Sabahın Sedası”yla Show TV’de…

Unutma Beni 23 Aralık İzle

Ali’nin hayatını kurtarmak için Rauf’la evlenmek zorunda kalan İlkay, ailesi tarafından da reddedilir. Hastaneden çıkan Ali, İlkay’ın kendini terk ettiğini üstelik Rauf ile evlendiğini öğrendiği an yıkılır. İlkay’ın tercihinin nedenlerini bilmeyen Ali’nin bundan sonraki tek amacı, onlardan intikam almaktır artık. Onun bu hıncından yararlanan Nazlı, yeniden Ali ile evlenme hayalleri kurmaya başlar. Adalet ‘de Nazlı’nın yeniden gelini olması için can atmaktadır. Acaba Ali, Nazlı’nın bu oyununa gelecek midir?

Su Gibi 23 Aralık İzle

Sunucular: Songül Karlı, Uğur Arslan
Songül Karlı ve Uğur Arslan, evlenmek isteyenlere el uzatıyor…
Bu programda zaman su gibi akıyor!Songül Karlı ve Uğur Arslan, evlenmek isteyenlere el uzatıyor, yuva kurmalarına yardımcı oluyor.
Songül Karlı’nın şarkıları ve Uğur Arslan’ın şiirleriyle Su Gibi hafta içi her gün 12.00′da FOX’ta!

Yemekteyiz 23 Aralık İzle

Yolları hiç kesişmemiş 5 yabancı; aşçılıkta, ev sahipliğinde, zevkte ve yaratıcılıkta kimin daha üstün olduğunu kanıtlamak üzere, büyük ödülü kazanabilmek için birbirleriyle yarışıyor.
Show TV İç Yapımlar tarafından hazırlanan, ‘Yemekteyiz’ her hafta birbirinden eğlenceli yarışmacıları ile sizleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor.
Kıyasıya rekabetin, muhteşem lezzetlerin bir arada olduğu Yemekteyiz’de her hafta, 5 yeni yarışmacı, 5 akşam yemeği hazırlıyor ve kazanan büyük ödül 20.000 TL’yi alıyor.

Türkan 23 aralık izle

Türkan’ın sınıf arkadaşları, onun Orhan ile olan ilişkisini fark ediyor ve dedikodular üretiyorlar. Bundan sonrasında Türkan’ı zor bir karar bekliyor.
Orhan, Ali ve Berfin ile ilgilenmek zorunda kalan Türkan’a kızgındır. Saylan Ailesi ise, az daha Haydar ve Fidan’ın ölümüne sebebiyet verecek kadar sorumsuz davranmış olan Adalı dostlarına kırgındırlar. Türkan’ın sınıf arkadaşları onun Orhan ile olan ilişkisini fark ederler. Haklarında çıkardıkları dedikodu iki sevgiliyi zor durumda bırakacaktır. Bu ilişkinin farkına varan Neşet Hoca ise Orhan’ı kariyerini sonlandırmakla tehdit eder. Bu tehditleri öğrenen Türkan’ı zor bir karar beklemektedir.

Fatmagül'ün Suçu Ne 23 aralık izle

Fatmagül, Meryem’in iyi niyetini anlamış ve bu kadının dostluğundan hoşlanmaya başlamıştır. Ona güvenebileceğini hisseder. Öte yandan Ebe Nine, mahallede yavaş yavaş adını duyurmaya başlar ve ilk müşterilerini kazanır. Bu durum Fatmagül’ü de yüreklendirir. Fatmagül’ün Ebe Nine’yle yakınlaşması Mukaddes’i çileden çıkarır. Hapishanede kaldıkları kısa süre bile, Vural için de Erdoğan için de çok etkili olur.

kurtlar vadisi pusu 23 aralık izle

Kurtlar vadisi pusu yeni sezon 104.bölüm 16 Kurtlar Vadisi Pusu’nun 105. yeni bölümü 23 Aralık Perşembe akşamı ATV ekranlarında olacak. 23 Aralık yeni bölümde şu sorulara cevap arayacağız
İsrail gizli servisinden bir tim, Hatay’da 4 polisi şehit eder. Tim yakalanır ancak bu saldırıyı terör örgütü kisvesi altında yaptıklarını söylerler. İstihbarat, timi kaçırır. Polat Alemdar, eşini ve çocuğunu kaybettikten sonra yüzünü değiştirmeye karar vermiştir. Ancak, 4 polisi şehit eden timin İncirlik’te olduğunu öğrendikten sonra, son bir kez bu timi ele geçirmek ve İncirlik’te dönen nükleer silah pazarlığını bozmak için harekete geçecektir… Polat Alemdar, terörün arkasındaki istihbarat savaşlarını bir bir deşifre edecektir.

Canlı Para 23 Aralık İzle

Almanya’da daha ilk yayınında 6 milyon kişiye ulaşan, İsrail’de yayına girdiği gün son 5 yılın en çok izlenen programı olmayı başaran ‘Canlı Para’ artık Türkiye’de.İngiltere, Rusya, Yunanistan ve Amerika Birleşik Devletleri dahil tam 13 ülkede yapımına başlanan ve yayınlandığı ülkelerde rating rekorları kıran, tabuları yıkan, şaşırtan, kazandıran yarışma Show TV ekranlarında!

Sinüzit için bitkisel tedavi nasıl yapılmalıdır

Sinuzit, alınboşluğu, çeneboşluğu ve burunboşluğundan birinin veya hepsinin iltihaplanmasıdır. Burunboşluğu boş bir alan olup yüzkemikleri ile burunarasındadır.Normal olarak alınboşluğu, burunboşluğu ve çeneboşluğu yeterince hava alır, fakat burunboşluğu etrafindaki  sümüksü deri burayi temiz tutmak icin sümük salgılar ve bu sümük kanallarla boğaza akar. Sayet kanalarda tıkanma olursa bakteriler iltihaplanmaya sebep olur.
Kanalların kapanması, mukozanın şişmesi, üşütme, allerji, burunun ayırım duvarındaki eğiklikler, burundaki polipler veya çürük dişkökü burunboşluğunun tıkanmasına neden olurlar.
Belirtiler Yüz ve baş ağrılarıBu ağrılar karakteristik olarak eğilme, ağır bir şey kaldırma, öksürme, başını sallama gibi hareketler sırasında sinüslerdeki basınç artışına bağlı olarak artar. Ağrılar kronik sinüzitte akut sinüzite oranla daha azdır, hatta hiç olmayabilir. Sinüzit ağrısının özellikleri kafada basınç hissi, özellikle kafatasının ön bölümünde zonklayıcı ağrı karakteri…

siyaset meydanı 23 aralık izle

İktidar ve muhalefet Meclis’te 2011 bütçesini konuşuyor, “Siyaset Meydanı” sadece devletin değil vatandaşın ekonomisini de masaya yatırıyor. Çiftçisinden doktoruna, mühendisinden ev hanımına, öğretmeninden öğrencisine Türkiye’nin halk meclisini oluşturan 24 sabit konuğu; ekonomi yazarları Prof.Dr. Erinç Yeldan ve Dr. Süleyman Yaşar’la vatandaşın bütçesini tartışıyor.

Düriye'nin Güğümleri 23 aralık izle

Düriye’nin Güğümleri Dizisi Konusu : DÜRİYE’NİN GÜĞÜMLERİ Star TV  ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve şimdiden çok sevilen dizide başrolleri Emre Kınay ve İpek Tuzcuoğlu paylaşıyor. Selahattin Taşdöğen ve Uğur Çavuşoğlu gibi isimlerin de yer aldığı dizinin konusu şöyle: Bir karı-koca bazı oyunlara getirilerek evlendirilirler. Koca evlendikten yirmibeş gün sonra Almanya’ya çalışmaya gider. Her iki yılda bir dönüşünde karısını hamile bırakır ve dört çocukları olur.

Okul Zil Programı indir

Programın özelikleri:
- Tenefüslerde (istenirse derslerde de) mp3,wav veya midi yayını yapabilirsiniz.
- Mp3,wav veya midi formatında ister bütün ziller için tek bir zil sesi,ister öğrenci-öğretmen-çıkış zili olmak üzere 3 ayrı zil sesi veya her bir zile ayrı ayrı zil sesi atayabilirsiniz. Her zilin ses seviyesini farklı belirleyebilirsiniz.
- Kendi bulduğunuz ses dosyalarını kullanabileceğiniz gibi www.zilenyum.com adresinden bir çok melodiye ulaşabilirsiniz.
- www.zilenyum.com adresinden ulaşabileceğiniz ses dosyalarına İstiklal Marşları, diğer marşlar,standart anonslar gibi çeşitlerde dahildir.
- Ses dosyası arama özelliği mevcuttur.
- Program bilgisayarınızı otomatik kapatabilir. Eğer bilgisayarınız destekliyorsa (%80 bilgisayar destekler) otomatik açılmasını da sağlayarak tamamen otomatik ve teknolojik bir ses sistemine sahip olabilirsiniz.
- Programdan ders saatlerinin MS Excel çıktısını alabilirsiniz.
- AKAC'a (Anfi Kapama Açma Cihazı) sahip olan tek programdır. Anfinizi bi…

22 Aralık 2010 Atama kararları

22 Aralık 2010 ÇARŞAMBA Atama kararları
ATAMA KARARLARI
BAKANLAR KURULU KARARI
Karar Sayısı : 2010/1160
Basın İlan Kurumu Genel Kurulunda boş bulunan İçişleri Bakanlığı temsilciliğinde, kalan süreyi tamamlamak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan’ın görevlendirilmesi; 2/1/1961 tarihli ve 195 sayılı Kanunun 5 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 6/12/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır.


Abdullah GÜL
CUMHURBAŞKANI
Karar Sayısı : 2010/1161
Ekli listede adı yazılı kişinin karşısında gösterilen göreve atanması; Dışişleri Bakanlığının 25/11/2010 tarihli ve 5029 sayılı yazısı üzerine, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 6/12/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Abdullah GÜL
CUMHURBAŞKANI

6/12/2010 TARİHLİ VE 2010/1161 SAYILI
KARARNAMENİN EKİ

LİSTE

ADI-SOYADI ---HALEN BULUNDUĞU GÖREV--- ATANDIĞI GÖREV
Hakkı AKİL ---Büyükelçi, Müsteşar Yardımcısı----İtalya Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

İçişl…

Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuru İşlemleri

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular başlıyor. Son Başvuru tarihi: 29 Aralık

ARALIK 2010 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DÖNEMİ TAKVİMİ

Başvuruların kabulu ve onaylanması - 23-29 Aralık 2010

Görevlendirmelerin Yapılması Sonuçların basın ve internet yolu ile duyurulması - 31 Aralık 2010

Öğretmenlerin göreve Başlaması: 31 Ocak 2011 tarihinden itibaren

6 Aralık'ta bilgisayar kurasıyla 30 bin öğretmen atamıştı. Bakanlık, bu atamalarda, sözleşmeli olarak çalışırken kadroya geçenlerin sayısı kadar yeniden sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular başlıyor.


Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru süresi 23-29 Aralık 2010 tarihleri arasında.

Başvurular değerlendirildikten sonra görevlendirmeler 31 Aralıkta yapılacak. Sözleşmeli öğretmenler 31 Aralıkta görevlerine başlayacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için görevlendirme yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjanlar, İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılan çalışmalar tamamlandıktan sonra ilan edilecek.

GENEL AÇIKLAMALAR

2.1. Bu …

Unutma Beni 565.Bölüm izle

Unutma Beni 565.Bölüm Partları eklenecektir.

Yaprak Dökümü 173. Bölüm izle

Yaprak Dökümü 173. Bölüm Partları eklenecektir.

Komedi Dükkanı 13. Bölüm izle

Komedi Dükkanı 13. Bölüm Partları eklenecektir.

Çocuklar Duymasın 21. Bölüm izle

Çocuklar Duymasın 21. Bölüm Partları eklenecektir.

Kirli Beyaz 3. Bölüm İzle

Kirli Beyaz 3. Bölüm Partları eklenecektir.

Liderlik ve yönetim hakkında örnek ifadeler (pdf ebook)

Liderlik hakkında güzel ve motive edici sözleriden oluşan güzel bir kişisel gelişim eki. Birkaç tanesine göz attım. İlgilileri için güzel örnek ifadeler sunulmuş. Faydalı olabileceği kanaatindeyim. Umarım faydalı olur.

Linkler:
http://hotfile.com/dl/91053099/4ed5bb3/liderlikveyonetim-hakkinda-ornek-ifadeler_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar.html

Cocukluk Cagi Travmalari, Aldatma Egilimi, Kiskanclik ve Baglanma Uzerine Bir Arastirma

Psikoloji Istanbul psikologlarindan Uzm. Psk. Cigdem Yumbul, Psk.Seyma Cavusoglu ve Psk Birgul Geyimci'nin yuruttugu arastirmada cocukluk cagi travmalarinin aldatma egilimi, kiskanclik ve baglanma uzerindeki etkisi incenledi. Yapilan arastirma, cocukluk caginda yasadigimiz fiziksel, duygusal, cinsel istismar ve fiziksel ve duygusal ihmalin, yetiskinlikte romantik iliskilerimizde kurdugumuz baglanma stillerini ve aldatma egilimimizi etkiledigini ortaya koymustur. Calismadaki ilginc bir bulgu da cocukluk cagi travmalarimizin kiskancligi etkilemedigi yonundeki bulgudur.

Bu Arastirmadan Neler Ogrendik?

1) Egitim seviyesi dusuk katilimcilarin, cocukluklarinda daha cok travmaya maruz kaldiklarini
2) Cocukluk caginda ne kadar cok travmaya maruz kalinirsa, yetiskinlikte bu kisilerin eslerini aldatma egiliminin o kadar fazla olacagini
3) Cocukluk cagi travmalarinin, baglanma stillerine gore farklilik gosterdigini (Baglanma stilleri hakkinda daha fazla bilgi icin lutfen "Baglanma Sorunlari…

bimer başbakanlık bursu başvuruları

Bugün elimize geçen istihbarata göre yani 17 aralık 2010 tarihinde 1 gün için açılan başvurular ile başbakanlık tarafından bimer bursu verilecek ve her başvurana verilecekmiş. Sadece bir gün için açılan burs tam olarak 500 lira. Şu anda araştırmaktayız.

Kaynak:bimer başbakanlık bursu başvuruları

SENİN ADIN BİLE GEÇMEDİ

"Aşkın Haçsız Seferi" isimli kitaptan sonra hangi kitap beni sarar bilemedim tabii. Öyle bir dünyaya girdim ki, bundan sonra okuyacağım kitabı seçerken çok zorlandım. Sonunda bir kitap seçtim ve sonuç fiyasko :( Kısa bir vaktim vardı, kitaplarım arasından İclal Aydın seçtim. Kötü bir seçim yapmışım. Eskiden çok eskiden ilk televizyon programı yaptığı zamanlardan tanıyorum İclal Aydın'ı. Sevmiştim o zamanlar, demek çocukmuşum. Kitabını ise hiç sevmedim. Vaktime ve parama acıdım gerçekten. Şu kısacık dünyada, zamanımı bu kitaba harcadığım için kızdım kendime. Kesinlikle almayın ve okumayın derim.
Kitabın Arkasındaki Not: Çalıkuşu Feride günlüğünün arka kapağına mavi mürekkeple yazarak bitirirdi sözde yaşam öyküsünü... 'Bu geceye kadar hep bir parça senindim Kâmran' diye, anımsar mısın?Bir başkasının kadını olmaya giderken ebediyete dek Kâmran'a teslim ederdi aslında kendini... Yazar ve bırakırdı... Kâğıda, tarihe, boşluğa, aslında sevgiliye...
Bu konuştuklarımız K…

İşsizlik sigortası nedir?

Merhaba arkadaşlar İşsizlik Sigortasına Dair Merak ettiklerinizin Tamamına bu Konu başlığımızdan ulaşacaksınız.
İŞSİZLİK SİGORTASI NEDİR?

İşsizlik sigortası; bir işyerinde çalışırken, çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, kendi istek ve kusuru dışında işini kaybedenlere, uğradıkları gelir kayıplarını kısmen de olsa karşılayarak kendilerinin ve aile fertlerinin zor duruma düşmelerini önleyen, sigortacılık tekniği ile faaliyet gösteren, Devlet tarafından kurulan zorunlu bir sigorta koludur.


İŞSİZLİK SİGORTASININ POTANSİYEL FAYDALARI NELERDİR?

İşsizlik sigortası, ekonomik büyümenin yanı sıra sosyal gelişmenin sağlanması ve gelirin toplumda adil ve dengeli bir biçimde paylaştırılmasını amaçladığı için sosyal devlet olma ilkesinin bir gereğidir.

Ülkeler, işsizliğin sonuçlarını giderici, geçici gelir kayıplarını tazmin edici politikalar uygulamak zorundadırlar. Bu politikaların temel araçlarından birisi de işsizlik sigortasıdır. İşsizlik sigortası aşağıdaki potansiyel…