Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Kasım 21, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bu Nasıl Bir Öykü (Bölüm 15)

İçeri girdiklerinde hemen valize yönelirler. İçinde günlük, fotoğraflar, gazete küpürleri bulunan bir zarfı valizin içinden alarak görevlerini başarıyla tamamlamış olmanın verdiği güvenle odadan ayrılırlar.


Bu sırada Aslı, Ahmet ve Prof. Simon yemekten kalkmaktadırlar. Ahmet önce Prof. Simon’u oteline bırakıp, sonrasında Aslı’ya eşlik ederek Aslı’yı bırakmayı teklif eder. Aslı önce kabul etmek istemez. Ancak Ahmet geç saatte Aslı’yı yalnız bırakmanın doğru olmayacağını söyleyerek ikna eder Aslı’yı. Aslı daha fazla diretirse kendisini ele vereceğini düşündüğü için Ahmet’in teklifini kabul eder. Prof. Simon’u kaldığı otele bırakırlarken İstanbul’un güzelliklerinden bahsederler yol boyunca. Aslı büyüdüğü şehri çok özlediğini ve Ömer’in sakladığı bu sır çözülür çözülmez tekrar ülkesine dönmek istediğini söyler. O akşam Aslı’nın söylediği en samimi söz budur aslında…

Prof. Simon’un oteline yaklaştıklarında ertesi gün öğlen yemeğinde bir araya gelmeyi teklif eder Aslı. Günlüğü yanında getire…

Green Lantern: Sinestro Birliği Savaşı #5/6

Boyut: 29mb Sayfa: 27
Çeviri ve Balonlama:Darkruse

Hal Jordan, Guy Gardner ve John Stewart'ın karşısında, Kyle Rayner'ı ele geçiren Parallax, Adalet Takımı'nın karşısında Superman-Prime, Cyborg-Superman ve onun sadık hizmetkarları İnsan Avcıları ve Yeşil Fener Birliği'nin karşısında Sinestro Birliği. Savaş başlıyor. Keyifli okumalar.

Mediafire
Hotfile

Serinin tüm sayılarına ulaşmak için tıklayın.

Bu Nasıl Bir Öykü (Bölüm 14)

Bu sırada 1303 numaralı odanın kapısının önünde, kat görevlisi odanın kapısını açmaya çalışmaktadır. Görevli kapıyı açar ve odaya girer. Odaya bir valiz bırakır ve kapıyı kilitlemeden çıkar.


Ömer çocukluk günlerindeki gibi sessizliğe bürünmüştür. Gergin olduğu zamanlarda; içinde kopan fırtınalara ve aklının içindeki sorulara kendi iç sesiyle cevaplar verip çözümler arayan Ömer, bu esnada Teğmen Perez ve Erkin Amca’nın konuştuklarını duyuyor ama aklındaki soruları cevaplamakla meşgul oluyordu.

Aslı ve Ahmet akşam yemeği için oturduklarında Ahmet Aslı’ya iltifatlarına devam eder, ona içtenlikle yardımcı olmayı ne kadar çok istediğini hissettirmeye çalışır. Ahmet ne istediklerini soran garson’a “bir misafirimiz daha gelecek o geldiğinde söyleyelim” dediğinde Aslı Prof. Simon’un da yemeğe katılacağını anlar.

Prof. Simon da gelir ve bir yandan yemek yenirken, bir yandan da yavaş yavaş belgeler hakkında konuşmaya başlarlar.

- “Ahmet bana durumdan biraz söz etti, günlüğü ne zaman okumamız mümkü…

ÇOK GECİKMİŞ BİR MİM

Çok uzun zaman önce cevaplanması gereken bir mim bu. Ama ben işten güçten bir türlü cevap yazamadım. Neyse mimin konusuna gelince,

Kitaplığınızın karşına geçin. Gözlerinizi kapatın. Derin bir nefes alın. Elinizi kitapların üzerinde gezdirin ve birini seçin. Şimdi gözlerinizi açın. Bir kitap seçmiş durumdasınız. O kitabı satın aldığınız ya da hediye gelmişte olabilir anı hatırlamaya çalışın. İlk kez okuduğunuzda neler düşünmüştünüz, hatırlayın. Şimdi sayfaları şöyle hızlıca bir dolanın ki, kitabın kokusu burnunuza gelsin. Evet, ne güzel bir koku bu! 55. sayfayı bulun. Sayfayı tekrar okuyun. Sayfadan bir paragraf seçin ve mim konusu olarak bunu blogunuza yazın. Daha sonra siz de arkadaşlarınızdan üç tanesine cevaplaması için gönderin.
Mim Kuralları:
- Mimlenenler mimi cevaplamak zorundadırlar, mim bozulamaz.
- Mimin bozulması teklif dahi edilemez.
- Mim yalnızca 3 kişiye gönderilebilir.
- Karşılıklı mimlemeler yasaktır.
- Mim, her bir blog için sadece bir kez cevaplanabilir.
- Mim kurallarının …

Bu Nasıl Bir Öykü (Bölüm 13)

Aslı ve Teğmen Perez ‘de artık İstanbul'dadır…


Telefonla Aslı'dan geliş saatini öğrenen Ahmet karşılar Aslı'yı havaalanında.Teğmen Perez ayrı olarak çıkar kapıdan,Ahmet Aslı'nın valizini alır koluna girip çıkışa doğru yönlendirir.

-Hoşgeldin Aslı nasılsın?der.Sesi sanki hiçbir şey yokmuş gibi doğal,yıllardır görmediği arkadaşına özlem doluymuş gibidir.

-Teşekkür ederim İyiyim der Aslı,tedirginliğini gizlemeye çalışarak.

Birlikte arabaya binerler,Ahmet'in farkında olmadığı şey Teğmen Perezin de onları uzaktan takip ettiğidir.
-Annenlere mi gideceksin der Ahmet.

-Annemler şehir dışında,hem bu iş için geldiğimi kimse bilsin istemiyorum,o yüzden otelde rezervasyon yaptırdım diye cevap verir Aslı.

Teğmen Perez ve Erkin Amca güvenlik için otelde kalmanın daha iyi olacağına karar vermişlerdir,bir gün önce gelen Erkin Amca ve Ömer de anahtarı aldıktan sonra otele gelip yerleşmişler ve Teğmen Perezle Aslıyı beklemeye başlamışlardır.

-Günlük yanında mı? diye sorar Ahmet

-Evet yanımda…

jQuery Eğitim kitabı ücretsiz okurlarımıza (Musa Çavuş)

Arkadaşımız yazdığı jQuery kitabını sizinle paylaşıyor. Musa Çavuş'a teşekkür ediyoruz..
Her kesimdeki insanın bu kitaptan faydalanması için yine Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye’deki ilk jQuery kitabını bedava dağıtmak istiyorum. Bunun
için kendi emeğimle İnternet ortamında kitabımı yaygınlaştırmaya karar
verdim. Sizlerden isteğim eğer kitabımı okuduysanız ve beğendiyseniz bir
dostunuza iletmeniz olacaktır.
Linkler:
http://hotfile.com/dl/84729800/b212243/jQuerymusacavus_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar.html

biftek ızgara nasıl yapılır

Mutfak alışverişinin en zor tarafı, et alışverişi olsa gerek. Doğru eti alabilmek, kasabı tanıyor olmaktan geçer. Yani, kasabın mülkiyeti sizin olmasa da sanal olarak bizim kasap diyebilmelisiniz. Onun dışında alacağınız et ya da kıyma, kısmetinize kalmış bir şey. Fazla söze gerek yok, aldığınız bifteğin bir çok yemeği ve de pişirme yöntemi var. Tarifimiz terbiye edilmiş bifteğin ızgarasından söz ediyor. Sultan, bifteğin ızgarasını çoğu zaman bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
yarım kilo biftek
yarım çay bardağı ayçiçek yağı
bir orta boy soğan
bir diş sarımsak
bir kaşık salça
bir kaşık yoğurt
tuz

Yapılması
soğanı, sarımsağı soyun,
rendenin püre yapma gözünde önce sarımsağı,
ardından soğanı rendeleyin. püreyi süzün, soğanın suyunu alın posasını atın.
sos'un hazırlanması
tencere içine ayçiçek yağı, soğan suyu, domates salçası,
yoğurt, çok az tuz koyun, karıştırın.
biftekleri tencereye alın sos ile karıştırın
kapağı kapatın
biftekleri en az 4 saat sos içerisinde dinlendir…

şehriyeli tavuk çorbası nasıl yapılır

Haşlanmış tavuk eti ve suyu ile yaptığım bir kaç çeşit çorbadan biri, şehriyeli tavuk çorbası. Bu tarifte şehriye olarak arpa şehriye kullandım, bazen tel şehriye ile de yaparım. Şehriyeli çorbalar hemen yapılıp tüketilmesi gerekir. Çünkü çorba bekledikçe şehriye şişmeye başlar ve çorba hem lezzettinden, hem de görüntüsünden çok şey kaybeder. Nerde ise, tencere içerisinde kepçe oynamayacak şekilde katılaşır. Bu olumsuzlukların önüne geçmek için, şehriyeyi kavurmak en akıllıca yoldur. Kavrulmuş şehriye ile yapılan çorba ikinci güne de kalsa özelliğini kaybetmiyecektir. Kavurma işlemi bu tarifte olduğu gibi, ya da tava içerisinde şehriyeyi ayrıca kavurmaktır. Sultan, arpa şehriyeli tavuk çorbasını çoğu zaman bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
haşlanmış tavuk but veya tavuk göğsü
iki kaşık zeytinyağ
iki kaşık arpa şehriye
karabiber, tuz
maydanoz, limon

Yapılması
etleri küçük parçalara ayırın
yağ içinde şehriye'yi hafif esmerleşinceye kadar kavurun
üzerine 6 bar…

Sebze Yemekleri taze fasulye nasıl pişirilir

Sebzeler arasında en fazla, çeşitli yemeği yapılan bir sebze de taze fasulyedir. Taze fasulye yemeğini düdüklü tencerede, ya da normal tencerede yaparım. Fasulye geç pişen bir sebze olduğu için; normal tencerede fasulye yaparken, mutlaka yemeğin üzerine porselen bir tabak kapatırım. Bu kapak fasulye üzerinde ısıyı tutar ve fasulyenin helva gibi yumuşacık pişmesini sağlar. Domatesin olgun olmasına ve çekirdek yuvalarının yeşil olmamasına dikkat ederim. Eğer domatesin çekirdek yuvaları yeşil renk ise, mutlaka su altına tutar çekirdekleri çıkartırım. Sebebi ise, yeşil renkli çekirdek yuvası yemeğimi ekşitir. Ekşi yemeği herkes gibi ben de sevmem. Bu tarif, zeytinyağlı sıradan taze fasulye tarifidir. Sultan, zeytinyağlı taze fasulye yemeğini çoğu zaman bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
bir kilo taze fasulye
bir iri soğan
iki orta boy domates
bir çay bardağı zeytinyağ
bir çay kaşığı toz şeker
tuz

Yapılması
yağ içinde soğanı kavurun
ardından domatesi katın kavurun
fa…

yoğurtlu yumurtalı taze fasulye kavurması

Çevremde ki insanlar bilir, çeşit olarak fazla sayıda yemek yaparım. O kadar güzel yemekler arasında, hangi yemekleri sevdiğim sorulduğunda verdiğim cevap karşımdaki kişiyi hayrete düşürür. Önce sözlerime pek inanır görünmez, sonra bir kaç şahit bulur sözlerimin doğruluğuna dair, daha fazla hayrete düşer. Örneğin; sevdiğim yemeklerden bir tanesi de taze fasulye kavurması. Tarifim dışında, başka bir fasulye kavurmasına dönüpte göz ucu ile dahi bakmam. Elbette, bu yemek taze yumurta, Trabzon tereyağı ve taze yoğurt ile yapılması gerekir. Ve ayrıca, fasulyeler yumurta ile karıştırılırken azami hassasiyet gösterilmeli ki, fasulyeler cam macunu olmasın. Kim sevmez bu özellikte fasulye kavurmasını. İşte Sultan, yoğurtlu, yumurtalı, taze fasulye kavurmasını her zaman bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
yarım kilo taze fasulye
bir kaşık tereyağ
dört yumurta
sarımsak, yoğurt, tuz

Yapılması
fasulyeleri ayıklayın, yıkayın ve doğrayın
sarımsaklı yoğurtu hazırlayın
fasulyel…

pazı nasıl pişirilir

Pazı yaprakları ve sapları, birbirinden ayrı olarak yemek hazırlamada kullanılır. Pazı'nın etli ve etsiz yemekleri, sarması, çorbası, böreği, gözlemesi, kavurması, salatası ve turşusu yapılır. Pazı ile yapılan yemeklerin çoğu, yoğurt ile tüketilebilir. Sultan, ara sıra yaptığı pirinçli pazı yemeğini bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
iki demet pazı
bir soğan
çay bardağından bir parmak eksik zeytinyağ
1.5 kaşık pirinç
yarım kaşık salça
karabiber, tuz

Yapılması
pazıları yıkayın, saplarını kesin,
yapraklarını doğrayın
yağ içinde soğanı kavurun, üzerine salçayı katın kavurun
ardından bir su bardağı sıcak su, pazıyı,
karabiber ve tuz'u katın, tuzunu ayarlayın,
pazılar iyice pörsüdükten sonra pirinci katın ve karıştırın
kapağı kapatın, ağır ateşte pirinçler yumuşayıncaya kadar pişirin
Tarif bizden yapması sizden, hadi kolay gelsin.

tavuk incik yemeği nasıl yapılır

Kimileri adına baget dese de, tavuk incik incikliğinden bir şey kaybetmez. Ne ise, konumuz bu olmadığına göre biz tavuk yemeklerinin güzelliğinden söz edelim. Tavuk incik ile bir kaç çeşit yemek hazırlanır. Eğer, kasabınız kalite tavuk eti satıyorsa ve siz de tarifine uygun yemeğini yapıyorsanız, çevrenizden güzel sözlerle ödüllendirilmeniz işten bile değil. Kolay ve pratik olan bu tarifte malzemeler çiğden kullanılmıştır. Sultan, ara da bir yaptığı tencerede tavuk incik yemeğini bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
altı tavuk incik
altı küçük soğan
iki domates
iki patates
iki havuç
iki sivri biber
iki diş sarımsak
yarım çay bardağı zeytinyağ
karabiber, kimyon, kekik
maydanoz
tuz

Yapılması
domates, havuç ve patatesi doğrayın
sıra ile tencere içine zeytinyağını,
incikleri, patatesleri, soğanları, sarımsak, havuç ve
biberleri koyun. üzerine 2 bardak sıcak suyu dökün
kekik, karabiber, kimyon, tuz'u serpin
tencere kapağını kapatın
orta ateşte incikler yumuşayıncaya kadar pişir…

Nohutlu tavuklu pilav nasıl yapılır

Her bir malzemesi kararında ve yerinde kullanılmış nohutlu tavuklu pilavın tarifi. Pilavımı uygulaması gayet basit olan, salma pilav pişirme yöntemi ile yaptım. Bilirsiniz, yemeğin malzeme ölçüleri uygun olursa, sofra ilişkilerinde sorun yaşanmaz. Pilav yaparken bir bardak pirinç için 50 gr. yağ kullanın derim. Ayrıca pilavınızın tuzu hafif belli olsun, sonuçta yanılmadığımı farkedersiniz. Sultan, nohutlu tavuklu pilavını çoğu zaman bu tarifle yapar. Hadi bakalım kolay gelsin.

Neler Lazım
bir buçuk bardak pirinç
yarım haşlanmış tavuk göğsü
bir bardak haşlanmış nohut
bir kaşık tereyağ
iki kaşık zeytinyağ
iki bardak tavuk suyu
bir bardak su
tuz

Yapılması
pirinçi berrak suyu çıkıncaya kadar yıkayın ve süzün
tavuk göğsünü küçük parçalara ayırın
tencerede zeytinyağı ve tereyağı ısıtın
üzerine tavuk suyu ve normal suyu ilave edin, kaynatın
ardından pirinç, nohut ve tavuk göğsünü ilave edin
tuzunu ayarlayın ve tencereyi 1 dakika kaynatın, kapağı kapatın
ağır ateşte pilavınızı 14 dakika süre ile pişirin…

Kiraz kompostosu nasıl yapılır

Komposto yapımı, mutfak işleri arasında fazla uğraşı gerektirmeyen işlerden biri. Meyve taze olunca, ara sıra atıştırarak güle oynaya kompostosu zevklen yapılır harhalde. Sultan, yılda bir kez sektirmeden yaptığı kiraz kompostosunu bu tarifle yapar. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Neler Lazım
yarım kilo kiraz
bir bardak şeker
dört bardak su

Yapılması
kirazların saplarını ayıklayın ve yıkayın
tencere içine şeker ve suyu koyun kaynatın
üzerine kirazları katın, karıştırın
ve 5 dakika süre ile kaynatın, ocaktan alın
soğutun ve servis edin.
ihtiyacınız ölçüsünde malzemenin katları ile kompostonuzu yapın.
Tarif bizden yapması sizden, hadi kolay gelsin.

Güveçte Bıldırcın

Malzemeler
orta boy güveç için
8 adet soyulmuş temizlenmiş bıldırcın
125 gr tereyağı
1 adet küçük soğan
2 adet orta boy domates
6 adet yeşil biber
1 dal biberiye
4 diş sarımsak
bir fincan elma sirkesi
tuz
karabiber


Yemek Tarifi
Güvecin içini tereyağı ile iyice yağlayın daha sonra soğanları ve sarımsakları ince ince doğrayın. Hafifçe pembeleşinceye kadar çevirin.Bıldırcınları ilave edip kısık ateşte pişirin, renkleri hafifçe dönmeye ve yağları erimeye başlayan kuşlara doğranmış biberleri ilave edin. 2 dakika sonra bir dal biberiye ilave edin ve 5 dakika kadar pişirin. Doğranmış domatesler, tuz ve karabiberi ilave edip karıştırıp elma sirkesini ilave edin. 15 dakika orta ateşte kapağı açık olarak pişirilen bıldırcınları servis tabağına alın, haşlanmış patates ve brüksel lahanası ile sıcak servis yapın.

PATATES ÇORBASI TARİFİ

Malzemeler
1 adet soğan
500 gr patates
1/2 kahve fincanı un
8 su bardağı et suyu
2 su bardağı sıcak su
1 çorba kaşığı margarin
1 fincan kaşar rendelenmiş peyniri
karabiber
tuz


Yemek Tarifi
Soğanı ince ince doğrayın. Bir tavaya margarin koyup harlı ateşte soğanlar pembeleşinceye dek kavurun. Soğanlar pembeleşmeye yüz tuttuklarında azar azar un ilave edip hızlı bir şekilde karıştırmaya devam edin. Patatesleri de minik parçalar halinde doğrayıp soğana katın. Tavanın kapağını kapayın, arada bir karıştırmak sureti ile patatesler pişip, ezilinceye dek tavayı ateşte tutun. Bir tencerede 8 su bardağı et suyu hazırlayın, patatesler iyice yumuşadıklarında tavadakileri bu tencereye aktarın. Karabiberi ve tuzu ilave ettikten sonra bir taşım kaynatıp ateşten alın. Daha sonra tenceredekileri iyice ezin bir el süzgeçten geçirip, süzün ve bir güvece boşaltın. Güveci 20-25 dakika kadar ağzı açık güveçte ateşte kaynatın. Ateşten almadan 5 dakika önce remdelenmiş peynirini serpin ve servis yapın.

Wolverine: Weapon X #5

Boyut: 36mb Sayfa: 28
Çeviri ve Balonlama: Craban,Ryu Hayabusa

Sonunda Logan ve Blackguard Başkanı'nın yolları keşişti. Uzun süren bir dövüşün ardından Logan, Adamantiyum Adamlardan birini öldürmeyi başardı. Ancak dövüşün ardından kendinden geçti ve H.A.M.M.E.R ajanları tarafından tutuklandı. Başkan ve Strikeforce X ekibi hala serbestti…

Bu arada San Francisco Post muhabiri Melita Garner, Blackguard’ın hükümet tarafından finanse edilmiş bir ordu oluşturmayı amaçladığını öğrendi. Senato Finans Komitesi, Blackguard’ın yeni programını oylamadan önce, Garner şirketin Güney Amerika‘daki insanlık dışı faaliyetlerini ortaya çıkaran bir haber yaptı. Peki Melita’nın yoğun uğraşlarla yaptığı bu haber oylamanın kaderini değiştirecek mi? Yoksa Blackguard’ın mı istediği olacak? Hepsi bu sayıda…

Bu sayıyla serinin ilk hikayesi olan "Adamantiyum Adamlar" hikayesi sona erdi. Bir de Daredevil'in karanlık tarafa geçişini anlatacak olan "Şeytan'ın Eli" hikayesine ait bir ön i…

bilgisayar pil ömrünü uzatmak için ne yapılmalı

Laptoplar pili azalıp, siz en yakın prizi aramaya başlayınca hızlıca gözünüzden düşer. Pilinizi nasıl daha verimli kullanabiliyorsunuz? İşte burda bunu yapmak için onyedi kolay yol var.

1. Düzenli olarak disk birleştirme yapın.: Hardiskinizi hızlandırmak onu daha az güç/enerji sarfetmesini ve bu da pilinize daha az güç yüklenmesini sağlar. Diskinizi daha verimli yapmak için düzenli olarak disk birleştirme yapın, tabi laptop prizde takılı iken! Mac OSX disk yapılandırmada daha başarılı olduğu için Apple sistemlerde disk birleştirme yapmanızın pek gerekli değil.
2. Ekranınızı karartın.: Çoğu laptop ekranı karartabilme özelliğiyle birlikte gelir. Bazıları da CPU’yu ve soğutma performansını ayarlayabilme özelliğiyle gelir. Bunları olabildiğince düşük tutun ki uzun pil ömrünün tadını çıkarabilin.

3. Arkaplanda çalışan programları sonlandırın.: Itunes, Desktop Search, vs. Tüm bu eklentiler CPU’yu yükleyerek pil ömrünü azaltır. Pilden beslemedeyken hayati öneme sahip olmayan tüm ekl…

Türksat 3A'da Kanallar Nasıl Aranır?

TÜRKSAT 3A uydusundaki tüm kanalları otomatik taratmak için tüm marka uydu alıcılarınızın "Kanal Arama" kısmına giriniz.

Türksat 3A nın konumu 1C ile aynı olduğu için Türksat 1C’nin üzerine gelerek TP Liste göster ( genelde yeşil tuş olur) tuşuna basıyoruz.

Daha sonra "düzenle,ekle,sil" butonuna basıyoruz ve ekle diyoruz. 

Daha sonra bu frekansları giriyoruz : 12731 - V - 3333 - FEC 3/4 . Bu frekansları girip kayıt ediyoruz.

Sonra kumandamızdan OK tuşuna basarak kayıt ettiğimiz bu kanalı işaretliyoruz ve "Ara" (genelde kırmızı tuş olur) tuşuna basıyoruz (Yanlız dikkat edin OK tuşuna basarak işaretlemeyi unutmamalısınız).

O zaman Türksat 3A ya ait bütün kanalları otomatik olarak bulacaktır.Siz bir iki gün sonra tekrar tarama yaptırırsanız başka kanallar da çıkabilir.Daha sonra kaydedip çıkıyoruz...Bilmeyenler ve yapamayanlar içindir...

Flash bellek virüsten koruma

Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın!
Flash bellek içine autorun.inf koyuyuroz ve bu dosyanın tüm yazma izinlerini
kaldırıyoruz. Böylece başka bir program veya virüs bu dosyayı elleyemiyor.
Bu sayede virüs autorun.inf’e giremiyor. Dolayısıyla bilgisayarınıza virüs
bulaşamıyor.
Flash belleğinize giriyoruz.
Sağ tuş tıklayıp Yeni / Metin Belgesi yolunu izleyip metin belgesine
Autorun.inf adını veriyoruz. (Eğer bu adı verdiğiniz halde hala metin
belgesi görünüyorsa Araçlar / Klasör Seçenekleri / Görünüm yolunu izleyerek
Bilinen Dosya Türleri için uzantıları gizle seçeneğinin yanındaki işareti
kaldırıyorsunuz.)
Şimdi Araçlar / Klasör Seçenekleri / Görünüm yolunu izleyin. Orada bulunan
Basit Dosya Paylaşımını Kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırıyoruz.
Şimdi 2. adımda oluşturduğumuz Autorun.inf dosyasına sağ tıklayıp
Özellikler’e basın. Güvenlik sekmesine gelin ve İzin Verme başlığının
altındaki bütün seçenekleri işaretleyerek Tamam’a basın.
4. adımı Güvenlik sekmesinde bulunan bütün kullanıcıl…

Bitdefender Antivirus 2010 Full

Windows XP Professional SP3 Full İndir

System Sentry türkçe

System Sentry programı ile genel koruma hatalarını, ekran kilitlenmelerini, program takılmalarını ve diğer tüm sistem hatalarını düzeltebilirsiniz.

System Sentry tüm bozuk, değiştirilmiş, eklenmiş, hatalı sürümlü ve tarihli sistem dosyalarını tarayıp onları sizin yerinize düzeltebilir.

Bu program ile Windows’u basit sistem hataları yüzünden tekrar kurmanıza hiç gerek kalmayacak; kolay ve neredeyse otomatikleşmiş kurtarma özellikleri sayesinde sistem dosyalarınız da artık hiç bozulmayacak.

Programın özelliklerine bir göz atacak olursak:

# Sistem Klasöründeki gereksiz DLL dosyalarını bulabilme
# Geçersiz işlem hatalarını tarayıp düzeltebilme
# Tüm çalışan görevleri ve bağlı oldukları işlemleri görüntüleyebilme
# Cyclic Redundancy Taraması ile virüs taşıyabilecek dosyaları bulabilme
# Programları daha hızlı kullanabileceğiniz Program Hızlandırma Özelliği
# Hızlı Tarama
# Sistem Dosya Sürümü Tarayıcısı
# Programın tüm bağlı olduğu kayıtları tarayıp hatalı olan bilgilerini düzelteb…

Daha Hızlı Veri Transferi İçin USB 3.0

Peki tüm teknolojik aygıtlar kablolarını koparıp atarak, kablosuz olma yolunda hızla ilerliyorken, yeni bir kablolu aktarım standardına ihtiyacımız var mı gerçekten de? Açıkça söylemek gerekirse, evet var. Zira USB 2.0 artık dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından yetersiz görülüyor. Bu yetersizliği aşabilmek için yeni bir standart şart.USB 3.0 için, USB 2.0′dan 10 kat hızlı bir teknoloji demek yeterli midir? Tabii ki bu söylem eksik kalır.Peki tam olarak nedir USB 3.0? SuperSpeed, yani süper hızlı teknoloji olarak adlandırılması USB 3.0′ın hız konusunda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.Yeni nesil bağlantı standardından bahsediyorsak, hızın yanında başka özellikler de barındırmalı.Zira sadece bilgisayarlarda değil, dijital kameralardan taşınabilir medya oynatıcılarına, cep telefonlarına, harici hard disklere ve benzeri onlarca ürüne bağlantı sağlayacak bir teknoloji olacak USB 3.0.

Yeni barındırdığı özellikleri sayesinde, Hi-Speed USB’den 10 kat hızlı olan USB 3.…

Dijital (Digital) Yayıncılık Teknolojisi

Yeni İletişim Çağı ve Dijital Televizyon

Uzun yıllar farklı alanlarda gelişen, Radyo-Televizyon ve Bilgisayar, 1990’lı yılların başında, bilgisayarların görüntüyü işleyebilecek hıza ulaşmasıyla, aynı kulvara zorunlu olarak girmişlerdir. 1990’lı yıllarla birlikte TV alanındaki tüm çalışmalar ‘ortak bir dil-ortak bir sistem’ üzerinde planlanmaya başlamıştır. Bu dil,bilgisayar teknolojisinin dili olan ‘o ve 1’lerin dünyası “Dijital Dünya” dijital iletişim dünyasıdır.

‘Dünyada değişmeyen bir şey vardır, o da değişimdir’ sözü belki değiştirilerek ‘o da hızlı değişimdir’ şeklinde söylenebilir. Dijital dünyanın hızla gelişmesine en iyi örneklerden biri kol saatlerindeki değişimdir. Akrep ve yelkovanı olan analog saatlerin yerine, birkaç yıl içerisinde dijital saatlerin aldığıdır.

Günümüzde dünyanın en zengin adamı ve bilgisayar dünyasınca çok yakından tanınan Bill Gates, büyük TV yayın kuruluşlarından hisse almakta, diğer yanda Sony,Philips,Panasonic, gibi TV endüstrisinin devleri is…

Hızlı ve Öfkeli 4 (Fast & Furious 4) Türkçe Dublaj İndir

Yönetmen
Justin Lin

Oyuncular
Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster

Konusu
Serinin bu dördüncü filminde, kaçak bir yaşam süren eski dolandırıcı Domm Toretto ile ajan Brian O’Conner arasında eski husumet yeniden alevlenir. Ancak ortak düşmanları ile mücadele etmeleri gerektiğinde, eski düşmanlıklarını geride bırakacaklar ve aralarında yeniden belli belirsiz bir güven ilişkisi kuracaklardır.

Ortak düşmanı safdışı etmenin başka yolu olmadığından, birbirlerine güvenmek zorundadırlar. Omuz omuza mücadeleye girişen Dom ve Brian, intikamlarını almanın en iyi yolunu bulurlar: Direksiyon başında mümkün olan en yüksek limitleri zorlamak.

Los Angeles caddelerinde başlayan serüven, Meksika çöllerine kadar uzanacaktır…

- Partlar uyumludur

http://rapidshare.com/files/268902595/Hizl...emacy.part1.rar
http://rapidshare.com/files/268902581/Hizl...emacy.part2.rar
http://rapidshare.com/files/268902585/Hizl...emacy.part3.rar
http://rapidshare.com/files/268902812/Hizl...emac…

CoolwareMax Face Off Max 3.1.9.6 (yüz değiştirme programı)

Face Off Max – Başka bir fotoğraf veya vücudun herhangi bir şablonu kullanarak yüzünüzü koyarak eğlenceli fotoğraf oluşturabilirsiniz. Hiç başka bir bedende olduğunu nasıl görüneceğinizi merak ettiniz mi? Bir ünlü grubunda yüzünüzü görmek veya bir dergi kapağında harika olmaz mıydı? Face Off Max size bu imkanı bir kaç fare tıklaması ile kolayca yapabilmenizi sağlıyor.ConverX to DVD (Video Dosyalarını DVD'ye Çevir)

Sadece bilgisayarda oynatılabilen herhangi bir video dosyasını DVD medyaya aktararak, DVD Oynatıcı üzerinde de izleyebilmenizi sağlayan, DVD'lerinize menü ekleme imkanı sunan  oldukça popüler bir dönüştürücü yazılım olan ConvertXtoDVD'ye ait yeni 3.3.4.107a sürümü Türkçe dil desteği ile birlikte yayınlandı.

Türkçe dil desteği ile birlikte gelen yazılım aracılığı ile, dönüştürme listesine eklediğiniz dosyalardan otomatik olarak DVD Menü oluşturabilecek ve çok kısa bir süre içerisinde DVD Oynatıcınızda izleyebileceğiniz görüntü DVD'leri elde edebileceksiniz.


Oluşturacağınız DVD'lerinize eklenen menüleri özelleştirerek, DVD Oynatıcınızda nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde düzenleyebilir, videoların otomatik oynatılmasını sağlayabilir ve tekrar tekrar oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

ConvertXtoDVD, gerçekten de çok meşgul olan insanların, TV dizilerine ait bölümleri ya da kendi kişisel video kayıt cihazlarındaki görüntüleri, mükemmel kalitede kısa zamanda DVD'lere …

fotoğraf makinası brush- Photoshopta Brush Yapımı

1-İlk önce istediğimiz boyutta bir sayfa acıyoruz ve yazımızı Yazıyoruz ( ıstedegınızı Yapabılrısınz Karalayabılırsınız neyı fırca Yapmak istiyorsanız oyle yaparsınız)2-edit>define brush present Yapıyoruz


3-Şimdi çikan pencerede Brush ismini belirliyoruz ve OK e Basıyoruz
4- Ve Brush Yaptık. Artık Brushlardan Yaptığımız Brush Seçerek Kullanabilirizredhouse sözlük indir

Redhouse 1.6 sözlüğün özellikleri

İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıklarını ve bunun yanında İngilizce açıklamasını da vermesi.

Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarını vermesi.

İngilizce ve Türkçe kelimelerin sesli telaffuzları.

5.000'den fazla örnek cümle.

75.000’den fazla madde sayesinde kelime dağarcığınızı zenginleştirin.

Dilediğiniz an Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye geçebilirsiniz.(Resimdeki bayrak simgesine tıklayarak)

Ve daha bir çok özelliğe sahiptir.İngilizce sözlüğe ihtiyacı olanlar, mutlaka bu sözlüğü kullanmalılar.

Download:

http://rapidshare.com/files/19725099/Redhouse_1.6.part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/19738869/Redhouse_1.6.part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/19710774/Redhouse_1.6.part3.rar.htm

Rar şifresi: xtturks

dns ve hosts degistirici v1.0.5 indir

DNS ve Hosts degistirici v1.0.5
v1.0.5 teki degisiklikler

1.Dns sayisi 15 e cikartildi
2.Wsh (Windows script host acma , kapama ilave edildi)
3.Ultrasurf ile yasaklari asma yöntemi ilave edildi
4.Phzilla (Firefox add on) linki ilave edildi (yasaklari asmada bir diger cözüm)
5.Navigate ile yasaklari asma yöntemi ilave edildi (Sadece internet explorer icindir) , ayrica tek tik ile ayarlari geri alici program ilavesi yapildi

CRC32: 99BCA784
MD5: A296E726A3A61F4B249D757CE7CD6D99
SHA-1: 8176603AF5EF0056294AB532E2788207A14C7F0C

Download
http://rapidshare.com/files/323103653/yasak_yok5.rar


DNS ve Hosts degistirici v1.0.4


v1.0.4 teki degisiklikler
1.google dns ilave edildi
2.Dns default taki tekrarli ayarlariniz resetlendi uyarisi düzeltildi
3.logo ve yazı fontu degistirildi
4.Müzik pause ve devam özelligi ilave edildi

Download
http://rapidshare.com/files/316934053/yasak_yok_v4.rar

CRC32 : 64A5FB62
MD5 : 2BF032C4880D825166E9987B1918EAE4
SHA-1 : D8E0CE9670192F3DE60E8D9CC2052D66F860929E

Format Atmadan Harddisk Bölme

200 gb bir harddiskiniz var ama sadece tek partition da kurulu c var yanlızca ne yapacaz herşeyimizi başka harddiske aktarıp tekrardan windows kurup partitionları ayarlayıp, aktardığımız yedekleri tekrar mı yükleyecez....isteyen bu uzun yolu takip edebilir...120 lik bir diskin tek parçada ve 100 gb dolu olduğunu düşünecek olursak nasıl yapacağı ve ne kadar zaman kaybedeceğide ayrı bir olay...
bunların yerine öyle bir program olsunki, windows ve programlar yüklüyken harddiskin partitionları istediğim gibi değiştireyim, hiç bir veri kaybolmasın, ve bunlar en fazla 10 dk sürsün...


İndirme linki: http://www.pcworld.com/downloads/fil...scription

HARDDİSK YÖNETİMİ VE BÖLÜNMESİ

Hepimizin de bildiği gibi yeni bir harddisk aldığımız zaman; ona fotmat çekmek ve eğer harddiski ikiden den fazla parçalara ayırmak istiyorsa fdisk ile uğraşmak bayağı zahmetli bir iş olsa gerek. Bu yüzden yeni aldığımız bir harddiski başka bir PC ye bağlayıp ( tabii işletim sistemi NT tabanlı olmalıdır.. Win2…

pes2010tek link chrome -Full Pes 2010 (Rapid-No Rapid-Tek Link)

Tr Yama
http://rapidshare.com/files/297264337/tryama.exeSistem Gereksinimleri2.4 GHZ İşlemci
512 MB Ram( Vistada 1 GB)
Ekran Kartı GEFORCE 6600 ATI RADEON 9800 VE DAHA İyisi
8 GB HDD AlanıRarları cıkarınca 'Pro.Evolution.Soccer.2010.FullRip-KaOs' Klasörü gelecektir.klasörün icinde install.exe war ztn ona basınca otomatik yükleme baslar(eger olduda bir sorun cıktı klasörün icindeki herhangi bir partı buraya cıkart secenegiyle cıkarın ve unpack.bat'a basın).Yükleme islemi sisteminize göre uzun sürebilir,yükleme sürerken ekstra hc bir yapmamalısnız yoksa oyun calısmaz mozilla,msn hc bir sey acık olmasın güvenlik duvarı virüs programı warsa hepsini kapatın öyle yükleyin yükleme bitene kadar pc'yi kullanmayın.

TEK LİNK 

http://x7.to/dh0rfh

ALTERNATİF -RAPİDSHARE

http://rapidshare.com/files/337246106/Pes_2010_Full_Rip_GuvenTurk.part01.rar
http://rapidshare.com/files/337247891/Pes_2010_Full_Rip_GuvenTurk.part02.rar
http://rapidshare.com/files/337247595/Pes_2010_Full_Rip_GuvenTu…