Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Eylül 19, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Jim Jarmusch Filmleri 1- Down By Law

Jim Jarmusch filmlerinden ilk olarak Broken Flowers'ı seyretmiştim. İkinci olarakda Down By Law. Öyle gözükiyor ki önümüzdeki ayı sadece Jarmusch'un tüm filmlerini seyretmeye ayıracağım. Bu iki film, yönetmenin bütün filmleri için bende merak uyandırdı. Belli bir sakinlikte ve tempoda geçen filmler, (benim henüz seyrettiklerim elbette) acımasız bir dünyanın etkilerini yansıtan bir ortamda kahramanların boşvermişlikleri ve kabullenmişliklerini mizahi bir bakış açısıyla ve fevkalade müzikler eşliğinde aktarıyor.
Bağımsız Amerikan Sinemasının en önemli yönetmenlerinden ve "auteur" lerinden biri Jim Jarmusch. Yani, tüm filmlerinde kendisine ait kişisel izler ve yaratıcılık örneklerini görebildiğimiz sinemacılardan. Filmlerinin çoğu kült seviyesine ulaşmış olan Jarmusch kendi negatiflerinin sahibi olan tek Amerikalı anlatı sinemacısıdır.

diyor ki,

"Bağımısz sinemacılık tam bir kumar gibi. Yönetmenlik işlerini kabul ederek ya da filmlerim üzerindeki denetimimden vazgeçip…

Nemesis #3/4

Nemesis #3/4
Format:cbr
Sayfa:26 Boyut:23mb
Dil:Türkçe
Çevirmen:Darkruse
Merak etmeyin, millet. Nemesis yakalandı ve Amerika'nın en yüksek güvenlikli hapishanesine koyuldu. İşi bitti. O da ne? Daha üçüncü sayıda mıyız? Eyvah! Ayrıca bu sayıda Nemesis'in sayfalarının senaryodan, çizime nasıl geçtiğini de göreceğiz. Keyifli okumalar.

Not: Bu çizgi roman argo ve aşırı şiddet içerir. Demedi demeyin.

İndir Mediafire


Serinin tüm sayılarına ulaşmak için tıklayın.

En Karanlık Gece

Çeviri ve Balonlama:Darkruse

Hikaye, Kara El adlı kötü karakterin etrafında dönüyor. Kara el daha önce ölmüş olan kötü ve iyi karakterleri diriltip, kontrol ediyor. Ve onlara ''Kara Fener'' yüzükleri veriyor. Ve günü kurtarmak yaşayan kahramanlara düşüyor. Işığın Savaşı üçlemesinin son hikayesi ve DC evrenini tamamen değiştirecek olan En Karanlık Gece'ye hazır olun. Keyifli okumalar.

Mediafire

Superman'in En Karanlık Gece sırasında yaşadığı 3 sayılık hikaye için: En Karanlık Gece: Superman

Üçleme:
Green Lantern: Işığın Savaşı Üçlemesi

Okuma listesi için tıklayın.

Orhan Pekin - Bu para ile bu sorunlar çözülmez

Önsözden kısaca:
Sosyal sorunlar pozitif bilimlerde olduğu gibi kesin kanunlara bağlı olmadıklarından kolay çözülemiyor iki değer hidrojen bir değer de oksijen biraraya geldiği zaman su oluyor. Newyork’ta deneseniz Tokyo’da da deneseniz yine aynıdır ama aç kalan insan muhakkak çalışır diyemiyorsunuz.

içinden bazı başlıklar:
- Terörün Para ile İlişkisi
- Siyasetin Para ile İlişkisi
- AB Yalanı Para ile İlişkisi
- Ekonomistlerin Görüşleri
- Yanlış Para Politikası ile Ortay Çıkan
- Cari Açık Tehlikesi
- Dünya Konvertıble Paralarının Listesi
- Yapılacak Reformlar

Kitap Orhan Pekin isimli yazarımızın sitemiz okurlarına armağanıdır. Kendisine teşekkür ederiz.
Linkler:
http://hotfile.com/dl/71009802/484df2d/Orhan_Pekin_Bu_para_ile_bu_sorunlar_cozulmez_indirsenindir.com.rar.html

filmekimi programı belli oldu!

8-14 Ekim tarihleri arasında bir hafta boyunca dünyaca ünlü film festivallerinden seçme filmler Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması ve Cinebonus Maçka Sinemlarında gösterimde olacak.

Filmlerle ve organizasyonla ilgili ayrınıtlı bilgi için http://www.iksv.org/filmekimi_2010/ tıklayabilirsiniz.

Ben aralarından üç filmi izlemeyi isterim.

Sihirbaz / L'Illusionniste
Yönetmen: Sylvain Chomet

İngiltere-Fransa, 2010

Efsanevi Fransız mim ustası, yönetmen ve oyuncu Jacques Tati, ölümünden yıllar sonra beyazperdede yeniden can buluyor, ama bu kez çizgi film haliyle. Belleville'de Randevu filminin yönetmeni Sylvain Chomet'nin uyarladığı ve Berlin Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan Sihirbaz, Tati'nin 1956'da büyük kızına bir mektup formunda yazdığı, çekilmemiş bir senaryosundan esinlenerek sinemaya kazandırılan bir canlandırma film. Meşhur Sihirbaz, bu sahne sanatının nesli tükenmekte olan son temsilcilerindendir. İskoçya'da bir köy barında sanatını icra ederken Alice ad…

Wolverine: Weapon X

Çeviri:Craban (1,2,3,5), Darkruse (3,4)
Balonlama:Ryu Hayabusa


Logan'ı aldılar, yok edilemez bir savaşçı yaratmaya çalışırken vücudunu mahvettiler ve tüm iskeletine kırılamaz metal, yani Adamantiyum enjekte ettiler. Bu uzun ve acı verici işlem, içinde ufak bir insanlık kalan Logan tarafından sona erdirildi. Sonunda, Logan kendisini tutsak edenlerin elinden kaçtı, tesisi yerle bir etti ve meydana gelen travmanın üstesinden gelmeye çalıştı. Şimdi ise yıllar geçti ve Weapon X programı artık yok. Ancak Logan, geçmişindekiler tarafından ömrünün sonuna kadar lanetlenmişti... Ve yaşananlar sonsuza kadar ölü kalmıyordu...

Wolverine'in "Adamantiyum Adamlar" adlı bu ilk macerası 5 sayı sürecek. Keyifli okumalar.

Sayı #1
Sayı #2
Sayı #3
Sayı #4
Sayı #5

Eyyvah Eyvah

Yönetmen     : Hakan Algül
Yapımcılar    : Yılmaz Erdoğan, Necati Akpınar
Senarist        : Ata Demirer
Müzik           : Fahir Atakoğlu
Oyuncular     : Demet Akbağ, Ata Demirer

Hikaye Trakya'da geçmekte. Hüseyin anneannesi ve dedesi ile yaşamaktadır. Klarnet çalarak para kazanan, sevimli, tombul (Ata!), sinirlendiğinde saldırgan olabilen genç delikanlı Hüseyin, kasabadaki sağlık ocağındaki hemşire ile flört etmektedir.

Babasının küçükken bir kazada öldüğü söylenmiştir ona. Fakat bir gün anneannesinin kilitli sandığında babasından annesine yazılı mektupları bulur ve gerçeğin çok farklı olduğunu, hatta babasının yaşıyor ihtimali olduğunu öğrenir. Onu bulmak üzere herşeyi bırakıp İstanbul'a gelir.
Terzi bir akrabasının yanında kalmaya başlar. Tesadüf eseri ikinci sınıf şarkıcı Firüzan ile tanışır ve ikisini de içine alan macera dolu olaylar yaşanmaya başlar.

Kısa Notlarım:

- Filmin açılış sahnesi çok güzeldi, ama filmin devamında bu tempo tutturulamadı.

-Evet, herkesin dediği  gibi Dem…

The Flash

Çeviri ve Balonlama:Darkruse

1985'de Crisis on Infinite Earths serisinde Dünya'yı kurtarmak için kendini feda eden Barry Allen, 23 yıl aradan sonra 2008'de Final Crisis serisinde geri dönmüştü. Ve Haziran 2010'da başlayan yeni serisiyle karşınızda. Flash'ın bu serideki ''Haydutlar'ın kalleşçe ölümü'' adlı ilk hikayesi 6 sayı sürecek ve baş düşmanı olan Haydutlar grubuyla karşılaşacak ve gelecekte olacak ve hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir olayı değiştirmeye çalışacak. Keyifli okumalar.

''Haydutlar'ın kalleşçe ölümü''
Sayı #1
Sayı #2
Sayı #3
Sayı #4
Sayı #5
Sayı #6

İlk 6 sayıyı birden indirmek için tıklayın.

Wolverine - Weapon X #3

Wolverine - Weapon X #3
Format:cbr
Sayfa:25 Boyut:27mb
Çeviri: Craban & Darkruse
Balonlama: 
Ryu Hayabusa

Logan, Roxxon'un faaliyetlerini yürüttüğü yer olan Kolombiya'ya uçtu. İki Blackguard askerinin peşinde olduğunu farketti. Şiddetli bir dövüşün ardından, Logan etrafını Strikeforce ekibinin kalanıyla çevrilmiş buldu. Hem de on ikisiyle birden...
Bunun kazanamayacağı bir dövüş olduğunu farkedince, Logan ormana doğru geri çekildi. Paralı askerler de peşine düştü. Ancak Logan da onlardan tam olarak bunu yapmalarını istiyordu...

İndir

Serinin tüm sayılarına ulaşmak için tıklayın.