Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Eylül 12, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Green Lantern: Yeniden Doğuş

Çeviri ve Balonlama:Darkruse

1994 yılında Superman’in diriliş öyküsü sırasında Hal Jordan’ın doğup büyüdüğü şehir olan Kıyı Şehri, Cyborg Superman ve Mongul tarafından yok edilmişti. Bu olayın üzerine Jordan, bir türlü kendini toplayamamış ve yüzüğünü kullanarak Kıyı Şehri'ni tekrar yaratmaya çalışmıştı. Jordan'ın yüzüğünün enerjisi bitince daha fazla güce ihtiyaç duymuş ancak Jordan’ın şefleri konumundaki “Evrenin Koruyucuları” buna izin vermemiş, üstüne üstlük Jordan’dan yüzüğü, kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı gerekçesi ile, kendilerine teslim etmesini istemişlerdi.

Psikolojisi zaten bozuk olan Jordan ise beklenin aksine, koruyuculara baş kaldırmış ve Yeşil Fener’lerin yüzüklerinin güçlerinin kaynağı olan ve gardiyanlar tarafından muhafaza edilen “Merkezi Güç Bataryası”nı ele geçirmeye çalışmış ve yoluna çıkan diğer Fenerlerin yüzüklerini alarak bunu da başarmıştı. Bunu yaparken Yeşil Fener Birliği’ni yok etmiş ve Ganthet dışındaki bütün koruy…

Batman Beyond

Çeviri:Craban
Balonlama:Ryu Hayabusa

Gerçek Batman kayıplara karıştıktan uzun bir süre sonra, genç Terry McGinnis kendini bir anda, artık emekli olan Bruce Wayne'in ve onun sırlarının arasında bulur. Kalbindeki derin yaralarla daha da anlam kazanan bir görevi, Bruce Wayne'in rehberliğinde yerine getirmeye soyunur. Yarının Gotham Şehri'nde suçla mücadele ederken, artık onun yeni bir kimliği vardır... Bu hikaye 6 sayı sürecektir. Keyifli okumalar.


Sayı #1/6
Sayı #2/6
Sayı #3/6

Çok güzel karikatür resimleri (keyifli)

Okurken eğleneceğiniz güzel karikatürler…
Linkler:
http://hotfile.com/dl/69975108/9620129/ilginc_karikaturler_indirsenindir.com.rar.html

Fahrenheit 451 (1966) ve bir soru

Bir soruyla başlamak istiyorum:
Ne tür kitaplar okumaktan hoşlanırsınız ve kitap okudukça kendinizde nasıl bir fark yarattığınızı hissediyorsunuz?

Bu soruları bana sorduran bir film. Kitapsız bir dünya da yaşamanın nasıl olabileceğini anlatan bir film.


Yönetmen: François Truffaut
Roman: Ray Bradbury
Oyuncular: Julie Christie, Oskar Werner
Yl: 1966

Bilimkurgu türünde ve distopik bir hikaye var karşımızda. Belirsiz bir zamanda, sıkı kurallarla ve ceza sistemleriyle yönetilen bir ülkede geçmekte olaylar. En büyük suç ise kitap okumak. Evde kitap bulundurmak yasak.
İtfaiye birliğinin görevi ise yangın söndürmek değil yangın çıkarmak!
İspiyoncular sonucunda evlerinde kitap bulunduranlara baskın yapılıp bütün kitaplar yakılmaktadır.
İtfaiye personelinden Montag'da düşünmeden sorgulamadan bu görevini yerine getirmektedir. Terfi edeceği dönem yeni tanıştığı komşusu Clarisse ile yaptığı sohbet sonucu kitaplara ilgi duymaya başlar ve suçluları cezalandırırken kendinin suçluların dünyasında bulur.

Ka…

Millar ve McNiven'dan Nemesis

Çeviri ve Balonlama:Darkruse

İç Savaş ve İhtiyar Logan'ın yazarı Mark Millar ve çizeri Steve McNiven'ın yeni serisi Nemesis, bir süper kötüyü anlatıyor.
Eğer dünyadaki en zeki ve en güçlü kostümlü herif tamamen kötü olsaydı ne olurdu? Nemesis, Asya'daki tüm polis şeflerini sistemli bir şekilde öldürüyor ve kendisine sürekli daha güçlü bir rakip arıyor. Ve yeni hedefi Amerika. Keyifli okumalar.

Not: Çocuklar için uygun değildir. (Kan, şiddet, küfür)

Sayı #1/4
Sayı #2/4
Sayı #3/4

Dragon Age

Çeviri ve Balonlama:Craban (1,2,3,4)
Balonlama:Ryu Hayabusa (1)

Aynı isimli bilgisayar oyunundan uyarlanan Dragon Age sizlerle.
Ferelden... Zamandan ırak bir diyar. Büyü Konseyi'nin yuvası... Güç düzenin zirvesindeki bölge. Aynı zamanda Tapınak şövalyelerinin yuvası, yani bölgedeki barış muhafızlarının... Tapınak Şövalyesi Sadatt ve genç Büyücü Veness arasında yasak bir aşk gelişti, bu olay Veness ve çocuğunun ölümüyle noktalandı. Daha doğrusu Sadatt buna inanıyordu---ancak yanılıyordu. Zira, Veness bu durumu ondan saklamıştı, ormandan geçen bir yolcunun ellerine tutuşturuvermişti bu çocuğu. Yazgısı çok olağandışı bir çocuktu o... Keyifli okumalar.

Sayı #1/6
Sayı #2/6
Sayı #3/6
Sayı #4/6

Dark Wolverine

Çeviri ve Balonlama:Ryu Hayabusa, Craban

Japon bir bayanla evlenen Wolverine'in, bu ilişkiden doğan ve ölü sandığı oğlu Daken, Norman Osborn'un liderliğindeki İntikamcılar ekibine, Wolverine olarak katılır. Zaten bu ekip, gerçek süper kahramanların kılıklarına bürünmüş kötülerden oluşmaktadır...

Kapakta "Dark Reign #75" olarak görünse de "Dark Wolverine" serisinin ilk sayısıdır. Giriş kısmında da hikayenin öncesi detaylı biçimde özetlenmiş. Bizlere babasını aratmayan, eğlenceli bir karakter olan Dark Wolverine Daken'in bu macerasını tüm çizgi roman sevenlere öneriyoruz. Daken'ın "Prens" adlı bu ilk macerası 3 sayı sürecektir. Keyifli okumalar.

Sayı #1
Sayı #2
Sayı #3

Thor - Kadim Asgard Üçlemesi

Çeviri: Berk Ergin
Kontrol:Craban
Balonlama:Ryu Hayabusa

Keyifli okumalar...

Sayı #1/3
Sayı #2/3
Sayı #3/3

Koleksiyonculuk üzerine iki film "11e10 Kala" ve "Everything is Illuminated"

Çocukken eminim herkesin biriktirdiği birşeyler vardı. Bir düşünün! Buna teşvik edilirdik, anne babaların yanısıra özellikle dedelerimiz, annenane ve babaannelerimiz bizi heveslendirirlerdi.
Ben şehsen pek birşey atamadığım için herşeyin koleksiyonunu yapmaya müsait bir bünye olarak koleksiyoner çocuk profiline çok uygundum. Pul, peçete, kartpostal başlıca biriktirdiklerimdi.
Hiç düşündünüz mü koleksiyonculuk üzerine?
Bize ne kazandırır?
Nasıl bir içgüdüdür bu?
Çocuklar için niye bu alışkanlık önemli?

Ben bugüne kadar pek düşünmemiştim, ta ki bu iki filmi seyredene kadar.
Önce filmleri tanıtayım:

11'e 10 Kala

Yönetmen: Pelin Esmer
Oynayanlar: Mithat Esmer, Nejat İşler
Yıl: 2009
Ödüller: Yerli Yabancı Festivaller 15 ödül sahibi
Konusu:
83 yaşında ki Mithat bey, gazete başta olmak üzere pek çok şeyin koleksiyonunu yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği şeyler evinde o kadar yer kaplar ki, yürümek için bile çok küçük alan kalmıştır.
Tek bir koltuğu ve bir yatağı dışında başka eşyası yoktur. Eşinden d…