Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos 29, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Green Lantern Rebirth #6/6

Green Lantern Rebirth #6/6
Format:cbr
Sayfa:28 Boyut:29mb
Çeviri:Darkruse
Ve bu serinin son sayısıyla karşınızdayız. Yeşil Fener Birliği'nin kalan son üyeleri birlik olup Ganthet'le birleşen Parallax'a karşı savaşmak zorunda. Ayrıca bu sayının sonunda bir sonraki Green Lantern çevirimiz Sinestro Birliği Savaşı'nın ilk 5 sayfasını da bulacaksınız. Ve eğer hâlâ okumayanlar varsa Green Lantern 9'uncu sayıyı da bu seriden sonra okuyabilirler. Keyifli okumalar.

İndir

6 sayıyı birden indir MediafireRapidshare

Green Lantern 9'uncu sayı indir

ÖLÜM BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

"Ertesi gün hiç kimse ölmedi" diye başlıyor roman ve aynı cümleyle son buluyor. Ölüm bir gün, diyor ki, madem benden bu kadar nefret ediyorsunuz, bende bu ülkeyi terkediyorum. Tabii bu durum ülkede bir sevinç bri mutluluk havası oluşturur. Ama bir süre sonra hiç de sevinilecek bri durum olmadığı ortaya çıkar. Hastanelerde yaşlı hastalar, kaza geçiren, can çekişen insancıklarla dolup taşmaktadır. İnsanalar sevdikleirnin acı çekmesine dayanamıyor. Bir çözüm bulmaya çalışırken, bir anne çocuğunun acısına dayanamadığı için, eline alıyor kazma kürek, ülke sınırının dışına çıkıyor. Tabii sınırı aştığı anda ölüm gerçekleşiyor, kazma kürek yardımıyla toprağın altına koyuyor yavrusunu. (Bu bölümü okurken içim çok acıdı ). Ve insanlar artık acı çeken sevdiklerini sınır dışına çıkarmaya çalışıyorlar. Araya mafyada giriyor tabii bu durumda. Ölüm bakıyor ki bu durum böyle devam etmeyecek, işinin başına dönüyor 6-7 ay sonra. Bu sefer de başka bir yöntem kullanıp, insanlara eflatun renkli…

New York Üçlemesi, Paul Auster

Hepimizin sevdiği yazarlar vardır, bir gün bir kitabıyla tanışmışızdır ve bunu bir başka kitabı takip etmiştir. Zaman içinde artık o yazarı tanıyormuşuz hissine kapılırız. Sanki aile dostumuzdur o yada bir arkadaşımızdır. Üslubunu biliriz, tarzını biliriz, onun düşüncelerinde kendimize yer bulmaya çalışırız, benzerliklerimizi keşfetmek isteriz. Onu daha iyi tanımak, yaşadıklarını, hissettiklerini anlamak, yaşama yüklediği anlamları bilmek isteriz. Onun zihninin dolambaçlı yollarında onunla birlikte gezinmek arzusu yatar içimizde.


Paul Auster’ı ilk “Timbuktu” kitabıyla tanıdım, daha sonra “Brooklyn Çılgınlıkları”, peşinden “Yazı Odasında Yoluculuklar” ve en son “New York Üçlemesi” ile toplam 6 kitabını okumuş oldum. Yalnız bir hata yaptığımı, ilk olarak New York Üçlemesini okumuş olmam gerektiğini anladım. Bu kitap Paul Auster’la bir perdenin arkasından gizli de olsa tanışma fırsatı veren ve yaşamından önemli bilgiler sunan bir anahtar.

Yazarın biyografisine kısaca bir gözatmak gerekirse…

Wolverine Klasik Seri: 1

Wolverine Klasik Seri Arka Bahçe'nin bıraktığı yerden Gerekli Şeyler yayıncılıkla devam ediyor. Seri bir Essential cilt üçe bölünerek yayınlanıyor. İlk cilt 160 sayfa, softcover, siyah-beyaz formatta satışa sunuldu. Fiyat olarak da oldukça ekonomik olan bu cildi Wolverine hayranları kaçırmamalı.Çizgiroman dükkanlarında ve internette indirimli olarak satın alablirsiniz.

Spider-Man Noir - Yüzü Olmayan Gözler

Sayfa:25 Boyut:26mb
Çeviri ve Balonlama: Siberbilgin

Böylece bu seriyi bitirmiş oluyor, Siberbilgin.(En azından şimdilik)
Keyifli okumalar.

Hotfile

Dragon Age #2

Dragon Age #2
Format:cbr
Sayfa:24 Boyut:23mb
Çeviri ve Balonlama:Craban
Aynı isimli bilgisayar oyunundan uyarlanan Dragon Age sizlerle.
Ferelden... Zamandan ırak bir diyar. Büyü Konseyi'nin yuvası... Güç düzenin zirvesindeki bölge. Aynı zamanda Tapınak şövalyelerinin yuvası, yani bölgedeki barış muhafızlarının... Tapınak Şövalyesi Sadatt ve genç Büyücü Veness arasında yasak bir aşk gelişti, bu olay Veness ve çocuğunun ölümüyle noktalandı. Daha doğrusu Sadatt buna inanıyordu---ancak yanılıyordu. Zira, Veness bu durumu ondan saklamıştı, ormandan geçen bir yolcunun ellerine tutuşturuvermişti bu çocuğu. Yazgısı çok olağandışı bir çocuktu o... Keyifli okumalar.

İndir

Green Lantern Rebirth #5/6

Green Lantern Rebirth #5
Format:cbr
Sayfa:23 Boyut:23mb
Çeviri:Darkruse
Hal Jordan geri döndü ve döner dönmez de eskiden bir yeşil fener olan ve Jordan'ı da eğiten ama daha sonra birlikten atılan Sınestro ile Ay'dan Saturn'e kadar uzayan bir kavgaya girişiyor. Keyifli okumalar.

İndir