Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos 15, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Baccano!

Tür: Aksiyon, Suç, Komedi, Gerilim

Baccano İtalyan Mafyası, Avrupa'nın çeşitli bölgelerinden ortak amaç uğruna bir araya gelen simyacılar, kiralık katiller, sokak çeteleri ve daha birçok gizemli karakteri bir araya getirebilecek müthişliğe erişmiş, nadir animelerden biridir. Çeşitli karakterlerin yollarının ilginç bir şekilde kesişmesini konu edinen Baccano, bolca flashback ve zaman atlamaları ile doludur. Bu yüzden izlerken hiçbir bölüm atlanmamalı ve sakin bir kafayla, detaylara konsantre olarak izlenmelidir.

Tüm olaylar yolcuların Flying Pussy Foot adlı trende yerlerini almalarıyla başlar. Güvenli ve sıuradan bir yolculuğa çıktığını düşünen yolcular yanılıyorlardır. Çünkü tren gangsterler, kiralık katiller ve ölümsüzlerle doludur. Hikayenin büyük bir kısmı trende geçmektedir ancak ara ara trendeki olaylardan bir yıl öncesi ve bir yıl sonrasına da geçişler yapılmaktadır. Bu tarihlerde de İtalyan Mafyası ve aralarında bulunan ölümsüzler arasındaki kapışmalar anlatılır.

Seri farklı k…

Green Lantern Rebirth #3/6

Green Lantern Rebirth #3
Format:cbr
Sayfa:23 Boyut:23mb
Çevirmen:Darkruse
Hal Jordan, Spectre'nin de yardımıyla Parallax'tan kurtulmaya çalışırken. Hal Jordan'ın Merkezi Güç Bataryası'nı yok ettiği gün hayatta kalan tek koruyucu Ganthet, Parallax'ın ele geçirdiği Yeşil Fener'lerle karşı karşıya geliyor. Kyle Rayner ise Adalet Takımı'nın Karargahı'na gidiyor ama hiç beklemediği şeylerle karşılaşıyor. Ve bu sayıda Hal Jordan'ın ilk sayıdan önce özet olarak geçtiğim hikayesi de anlatılıyor. Keyifli okumalar.

İndir

Dark Reign : Dark Wolverine # 2

Boyut:38mb Sayfa:27
Çevirive Balonlama:Craban & Ryu Hayabusa

Daken da, en az Osborn kadar üçkağıtçı olduğunu kanıtlamıştı. Zekasını ve güçlerini kullanarak, bu dönek takımın her üyesini kendi amaçları doğrultusunda yönlendirmekteydi. Ama Osborn'un İntikamcılar'ının iplerini elinde tutmak Daken için yeterli değildi. Karşılıklı kışkırtmadan doğan bir tartışmada, Bullseye oklarından birini Daken'in göğsüne fırlattı... ve bu olaydan birkaç saat sonra Fantastic Four olaya karıştı, çünkü ekipten Johnny Storm'un bacağına bir ok saplanmıştı.
Ancak bu oku kim fırlatmıştı? Bu Daken'ın göğsünden söküp çıkardığı ok mu, yoksa Bullseye'ın sadağından başka bir ok muydu? Ve ayrıca, Daken tam olarak neyin peşindeydi...?

İndir

DGS Deneme Sınavı Seti

Dikey Geçiş Sınavı, (DGS) önlisans diploması veren 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları, belirli şartları yerine getirdikleri takdirde, mezunu oldukları üniversitenin veya diğer üniversitelerin, alanlarıyla ilgili 4 yıllık programlarına ÖSYM'ce yapılan "Dikey Geçiş Sınavı"nı (DGS) kazanmak koşuluyla geçiş yapabilir ve o bölümün lisans diplomasını alabilirler.

DGS'de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanmaktadır. Sınav süresi 3 saat’dir. (180 dakika).ÖSS'nin aksine bir mantık ve yetenek ölçme sınavı olan DGS bu yönüyle ALES ile benzerlik göstermektedir.

Umarım sınava girecek arkadaşlara yardımcı olur.

Linkler:
http://hotfile.com/dl/63192990/ce809ed/DgsDenemeSinaviSeti_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar.html

Spider-Man Noir - Yüzü Olmayan Gözler #3/4

Spider-Man Noir - Yüzü Olmayan Gözler #3/4
Format:cbr
Sayfa:26 Boyut:32mb
Çevirmen:Siberbilgin

Keyifli okumalar.

İndir