Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Temmuz 18, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

The Flash #2

The Flash #2

Format:cbr
Sayfa:24 Boyut:22mb
Çevirmen:Darkruse
Barry soruşturmasına devam ederken, hiç
beklemediği bir şüpheli buluyor. Keyifli okumalar.

İndir Rapidshare
İndir Mediafire

Legion Of Super Heroes #1 - Çeviri

Yazar: Paul Levitz
Çizer: Yıldıray Çınar
Firma: DC
Tür: Süper-Kahraman

Çizgi Roman TR ve TürkçeÇizgiroman ortaklığı ile hazırlanan, ünlü türk çizer Yıldıray Çınar'ın çizdiği Legion of Super-Heroes'u Aşağıdaki linke tıklayarak türkçe okuyabilirsiniz.

Çeviri: Batuhan
Balonlama: Nightwing93 ve Darkruse

Legion Of Super Heroes #1

Legion Of Super Heroes #1

Legion Of Super Heroes #1

Format:cbr
Sayfa:40 Boyut:25mb
Çeviri-Balonlama:Nightwing93(Ege)-Batuhan-Darkruse
Türk çizer Yıldıray Çınar'ın çizdiği bu seri okunmaya değer. İlk sayı olduğu için hikaye başlangıç aşamasındadır bazı karakterler yabancı gelebilir ama okudukça alışacaksınız.
Keyifli okumalar.


İndir

Ennio Morriconne

Ennio Morriconne'nin aslında çizgi-roman dünyası ile uzaktan yakından bir ilgisi yok, ama Sinema Dünya'sına yaptığı büyük katkılar ve kazandığı birçok ödül sebebiyle kendisinden bahsetmeye karar verdim.

Ennio Morriconne 10 Kasım 1928 yılında Roma/İtalya'da doğdu. 1960'lı yıllardan günümüze kadar çok çeşitli filmlerin soundtracklerini yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Çalışma yaptığı önemli filmler arasında ilk olarak 60'lı yılların popüler spagetti western'leri geliyor. Kariyeri'ne Sergio Leone'un A Fistful of Dollars, For a Few Dollars More, The good, the bad and the ugly, Once Upon a Time In West gibi filmleriyle başlayan Morriconne kariyerinde 80'lerin başına dek başka western filmlere de yer verdi.

Ennio Morricane Westernlerden sonra birçok popüler filmin soundtrack'ini yaparak kariyerine devam etti. Gişede 25.000.000 doları aşan filmlerinden birkaç örnek:

1966The Good, The Bad & The UglySergio Leone$25,100,0001977Exorcist II: The HereticJohn B…

Dark Reign : Dark Wolverine #1

Dark Wolverine #75

Format:cbr
Sayfa:25 Boyut:20mb
Çevirmen:Ryu Hayabusa
Japon bir bayanla evlenen Wolverine'in, bu ilişkiden doğan ve ölü sandığı oğlu Daken, Norman Osborn'un liderliğindeki İntikamcılar ekibine, Wolverine olarak katılır. Zaten bu ekip, gerçek süper kahramanların kılıklarına bürünmüş kötülerden oluşmaktadır. Keyifli okumalar...

İndir

The Flash #1

The Flash #1

Format:cbr
Sayfa:32 Boyut:29mb
Çevirmen:Darkruse
1985'de Crisis on Infinite Earths serisinde Dünya'yı kurtarmak için kendini
feda eden Barry Allen, 23 yıl aradan sonra 2008'de Final Crisis'de geri dönmüştü. Ve Haziran 2010'da başlayan yeni serisiyle karşınızda. Flash'ın bu serideki ''Haydutlar'ın kalleşçe ölümü'' adlı ilk hikayesi 6 sayı sürecek ve baş düşmanı olan Haydutlar grubuyla karşılaşacak. Keyifli okumalar.

İndir

Fusion

Yazar: Dan Abnett ve Andy Lanning
Çizer: Tyler Kirkham
Firma: Marvel ve Top Cow
Tür: Süper Kahraman, Bilim Kurgu, Aksiyon

Fusion, diğer crossover'lardaki tüm klişeleri bünyesinde barındıran, sıradan mı sıradan, bir çizgi roman. Buna rağmen zengin karakter kadrosu ve aralıksız aksiyon ile kendini okunmaya değer kılıyor.

"Diğer crossover'lardaki klişeler" ile kastettiğim şey şudur. Çok ama çok saçma bir sebepten dolay iki farklı evrenin karakterleri karşılarşır. Aralarında ne kadar soğuk kanlı ve ağırbaşlı karakterler olsa bile tüm kişilikleri yok sayılır, delicesine birbirlerine saldırırlar. Güçler dengeli olduğu için ne kaybeden ne kazanan vardır(Hiçbir firma durup dururken kendi karakterini ezdirmez) . Daha sonra aralarında bir akıllı çıkıp savaşmanın anlamsız olduğunu, düşmanın ortak olduğunu, birleşip onunla savaşılması gerektiğini söyler (Abartmıyorum, crossover'ların büyük çoğunluğunda konu anlattığım kadar sığ).

Bu gibi çizgi romanların okuyucu tarafından ilgi gö…

Romantik Komedi - Olmaz Böyle Şey

Romantik Komedi bu kış vizyondaydı, fırsat bulsam gitmek istiyordum, İzleyenler mekanlar güzel insanlar şık güzel vakit geçiriliyor falan diyordu. Geçen gün tv de seyrettim.

Yeni dönemi yansıtan Türk filmlerini seviyorum beğenmesem de sonuna kadar seyrediyorum, ama bu filmde içimden söylene söylene bir hal oldum.
Öncelikle filmin isminde de belirtildiği gibi bu bir Romantik Komedi değil! Fantastik Bilim Kurgu bence daha uygun olur.

Hiç gerçekçi değil, tamamen özenti, hayır neyin özentiliği o da belli değil. Sex and the City'nin özentiliği mi yoksa kurmaca Amerikan dizilerinin özentiliğimi.

Filmde beraber yaşayan üç kız var, gelirleri nerden belli olmayan, muhtemelen baba parası (ama ailelerden haberimiz yok film boyunca), bunlar özgür kızlar, biri evlendi filmin başında, biri mütevazi bir işte çalışan diğeri de boş gezen kokoş, kendi de boş ve saftirik birşey (Sinem Kobal bu), akşamları barda takılıyorlar, evde geçirdikleri akşam evde içiyorlar filan, cicili bicli döşenmiş evleri var…

SATRANÇ

Okuma listemde olan ve sevgili Oklap Kütüphanesinin de tavsiye ile de öne aldığım muhteşem bir psikolojik betimlemelerle dolu bir roman. New York'tan Buenos Aires'e yapılan bir yolculukta satranç tutkusunu o kadar güzel anlatmış ki yazar. Dili de o kadar yalın ki kitabı elinize almanızla kitabın son sayfasını kapatmanız bir oluyor. Satrancı kitaplardan öğrenenen ve satranç dünya şampiyonunu yenen bir kişinin içinde yaşadığı tutku. Ona sinir krizleri yaşatacak bir tutku. Tedavi olduktan sorna 20 yıl satranç tahtası ile karşılaşmamış. Taa ki New York'tan Buenos Aires'e yaptığı yolculuk sırasında karşılaşana kadar. Kesinlikle hayran olacağınız bir kitap. Bu kısa romanda diğer uzun romalarda bulamadığınız birçok şeyi bulacaksınız. Ben çok sevdim Satracı ve herkese tavsiye ediyorum.
Kitabın Arkasındaki Not: New York'tan Buenos Aires'e giden bir yolcu gemisinde, yolcular arasında bulunan bir milyoner, dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic'e, ücreti karşılığında, …