Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Temmuz 11, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Şiirlere taktım bu ara:))

Fotoğraf çekmeye çokça vakit ayırabildiğim bu dönemde fotoğraflarıma şiirler eşlik etsin istiyorum, ama hüzünlü, üzücü şiirler değil de doğayla ilgili, yaşamla ve kendiyle barışık şairlerin eğlenceli şiirleri olsun istiyorum.
Şiirden çoğu kişi uzak durur belki de, benim gibi, neşeli şeyleri severim çünkü, melankolik tarafım çok yoktur, ama okuduğum, bulduğum beğendiğim şiirleri fotoğraflarımla birlikte paylaşacağım burada.

DAĞLARDA ŞARKI SÖYLE

Al eline bir değnek,
Tırman dağlara, söyle! Şehir farksız olsun tek, Mukavvadan bir köyle.
Uzasan, göğe ersen, Cücesin şehirde sen; Bir dev olmak istersen, Dağlarda şarkı söyle!
NECİP FAZIL KISAKÜREK

Spider-Man Noir - Yüzü Olmayan Gözler #1/4

Spider-Man Noir - Yüzü Olmayan Gözler #1/4

Format:cbr
Sayfa:24 Boyut:33mb
Çevirmen:Siberbilgin
Spider-Man'in 1930'lu yıllardaki maceraları tam hız devam ediyor.
Bu harika serinin bizlerle buluşmasını sağlayan Siberbilgin'e
teşekkürler. Keyifli okumalar.

İndir Mediafire
İndir Rapidshare

Çizgi Roman Terimleri Vol 3

Çizgi Roman Terimlerine, biraz daha detaylara inecek şekilde devam ediyoruz.

Essential/Omnibus/Showcase: Aslında genel olarak hepsi aynı şeyi ifade etmektedir, sadece farklı çizgi roman firmaları farklı şekillerde isimlendirir. Genelde 10 yıldan daha eski sayıları içerip çok kalın ciltler olacak şekilde, çoğunlukla siyah beyaz basılan çizgi romanlardır. DC'nin bastıkları showcase, Marvel'ın bastıkları Essential, Dark Horse'un bastıkları ise Omnibus'tır.

Tie-in: Çizgi roman evrenlerinde büyük eventler yaşanırken, çoğu karakter de ana seriye dahil olmadan bu event'ten etkilenir. Bu şekilde de Event'in tie-in'leri ortaya çıkar. Event'i anlayabilmek için çoğu zaman tie-in'leri okumak zorunlu değildir, fakat bulunabiliyorsa okunmasında fayda vardır.

First Appearance: Herhangi bir database'de bir karakter hakkında araştırma yaparsanız karşınıza çok çıkacaktır. Bir karakterin Çizgi Roman evrenine ilk giriş yaptığı noktadır. Birçok karakter çizgi roman dün…

Darkness vs Wolverine: Old Wounds - İnceleme

Yazar: Frank Tieri
Çizer: Tyler Kirkham
Firma: Marvel ve Top Cow/Image
Tür: Aksiyon, Süper-Kahraman

Darkness vs Wolverine'i okumadan önce pek fazla beklentim yoktu, sıradan bir crossover'da neler oluyorsa bu çizgi romanda da aynı şeylerin olacağını sanıyorumdum.. İki karakterin de birbirlerini biraz yamultup, daha sonra saçma sapan bir sebepten ötürü yollarına gitmelerini bekleyerek ilk sayfayı açtım ve beklentilerimin çok üstünde bir one-shot olduğunu anladım.

Serinin senaryosu iki farklı tarihte Darkness ve Wolverine arasındaki kapışma arasında gidip geliyor. İkinci Dünya Savaşı'nda Wolverine Fransa'da direniş kuvvetlerine yardım ederken Roberto Estacado (Jackie Estacado, yani şimdiki Darkness'ın Büyük Babası) Naziler tarafından Wolverine'i temizlemek için tutulmuş bir kiralık katildir. Bir barda karşılaşırlar ve olaylar başlar. Senaryonun diğer kısmında ise Jackie Estacado Mafya adına Wolverine'in bulunduğu bardan haraç toplarken Darkness Minion'ları Wolv…

Lost Soundtrack 2008 (Dizi müzikleri)

Amerikan yapımı Türkiye’de TNT Türkiye ve DiziMax kanalında gösterilmekte olan , 1′i Altın Küre ve 6’sı Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır. Özellikle karışık senaryosu ve anlatım şekli hayli ilgi toplamıştır. Amerika’da ABC kanalında yayınlanmakta olan Hayli kalabalık bir hayran kitlesi olan Lost dizisinin 2008 müzikleri. Michael Giacchino imzası taşıyan bu yepyeni albüm 60 mb civarında , Dizinin sıkı takipcileri arasındaysanız kaçırmamanız gereken bir albüm ..

Albüm Listesi :
01 – Main Title
02 – The Eyeland
03 – World’s Worst Beach Party
04 – Credit Where Credit Is Due
05 – Run Like, Um… Hell
06 – Hollywood And Vines
07 – Just Die Already
08 – Me And My Big Mouth
09 – Crocodile Locke
10 – Win One For The Reaper
11 – Departing Sun
12 – Charlie Hangs Around
13 – Navel Gazing
14 – Proper Motivation
15 – Run Away! Run Away!
16 – We’re Friends
17 – Getting Ethan
18 – Thinking Clairely
19 – Locke’d Out Again
20 – Life And Death
21 – Booneral
22 – Shannonigans
23 – Kate’s Motel
24 – I’ve Got A Plane To Catch
25 – Mo…

Bu şiirleri kim sevmez..

DALGACI MAHMUT

İşim gücüm budur benim,
Gökyüzünü boyarım her sabah,
Hepiniz uykudayken.
Uyanır bakarsınız ki mavi.

Deniz yırtılır kimi zaman,
Bilmezsiniz kim diker;
Ben dikerim.

Dalga geçerim kimi zaman da,
O da benim vazifem;
Bir baş düşünürüm başımda,
Bir mide düşünürüm midemde,
Bir ayak düşünürüm ayağımda,
Ne haltedeceğimi bilemem.

Orhan Veli

GÜLÜMSÜYORUM


sokakta giderken,kendi kendime
gülümsediğimin farkına vardığım anlarda
insanların beni deli zannedeceğini düşünüp
gülümsüyorum...

Orhan Veli

Highwaymen #1 - Çeviri

Yazar: Marc Bernardin
Çizer: Lee Garbet
Firma: DC/Wildstorm
Tür: Aksiyon

Çoktan emekli olmuş iki otoban haydutunun geçmişleri peşlerini hala bırakmamamıştır. Binlerce insanın hayatını kurtarmak üzere bir kez daha bir araya gelirler. Çizgi Roman TR farkıyla Türkçe okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Çeviri ve Balonlama: Batuhan

Link:Highwaymen #1

Bu akşam ne seyredelim, harika bir önerim var..

Sıcak bir yaz akşamı, evden dışarı çıkmak istemiyor, televizyonda da zap yapmaktan çok bunaldıysanız, size harika bir önerim olacak. Bu filmi seyretmediyseniz henüz, çok şey kaçırdığınızı söyleyebilirim.
Bir senaryodan beklenen herşey yani mükemmel diyaloglar, samimi ve gerçekçi bir hikaye ve şahane oyunculuklar var bu filmde. İşte size önerim:

El Secreto De Sus Ojos : The Secret In Their Eyes

Yönetmen: Juan José Campanella
Oyuncular: Starring Ricardo Darín, Soledad Villamil
Yapım: Arjantin 2009

Bu yıl “Yabancı dilde en iyi film” Oscar ödülünü alan Argantin-İspanya ortak yapımı film haklı bir ödülün sahibi. Bir yanda hukuk sistemini eleştiren, diğer yanda geçmiş bir cinayetin izleriyle gerilim yaratan, fakat hepsinin ötesinde romantizmin ağırlığını baştan sona yayan bir hikaye bu. Çok natürel, yumuşak, duru ve kırılgan bir dille anlatılmış. Sonuna kadar hipnotize vaziyette seyrediyor insan.

Tutkunun biçimleri tartışılıyor esasında. Cinayete sebep olan bir tutku, yıllarca gizlenen bir tutku,…

Metal Gear Solid: Rising

Metal Gear Solid Fan'larının birçoğu benim gibi E3 öncesi resmi siteyi takip etmiştir. Resmi sitede oyun içeriğiyle ilgili ip ucu olarak yaklaşık 50-60 (tam sayıyı hatırlayamıyorum) farklı video karesinde farklı cisimler ve yiyecekler kesiliyor, dilimleniyordu. Daha sonra E3'te Metal Gear Solid: Rising cinematic/gameplay trailer'ı yayınlanınca birçok kişinin kafasındaki soru işareti de benim gibi ortadan kalktı. Siz de merak ediyorsanız, buyrun video:Dikkat ettiyseniz oyunun tarzı tamamen değişmiş hatta başlık önceki oyunlarda "Tactical Espioange Action" iken şimdi "Lightning Bolt Action" olmuş. Yani ana karakterimiz Raiden ile daha az stealth, daha fazla aksiyon yaşayacağız. Bu durum seriyi takip eden birçok oyuncunun hoşuna gitmemiş olabilir, ama görünüşe göre özenle hazırlanmış iyi bir oyun. Özellikle videonun sonundaki ufak şovdan anlayacığınız üzere tüm detaylar düşünülmüş. Her ne kadar T.E.A tadı vermese de L.B.A'yı da kaçırmamak gerekiyor. İ…

Gizli Ajans - Yaz için harika bir kitap

Gerçekten okurken epey güldüm. Alper Canıgüz'ün harika bir üslup ve esprili bir anlatım tarzıyla yazdığı Gizli Ajans, yazarın üç kitabından sonuncusu.
Bu kitabı bana sevgiliSeda hediye etmişti, tanışma hatırası olarak, bizim derginin hazırlık aşamasında biraraya gelmiştik, kırk yıldır tanışıyormuş gibi hemen sohpete dalmıştık. Seda çok sıcakkanlı, neşeli, sürekli fikir üreten, hayattan ilginç şeyleri bulup çıkaran sürpriz dolu biri.

Bu kitabı kendi okumuş ve çok beğenmiş.
Yazın okumak için bir kitap arıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.
Kitabın türü absürd komedi macera diyebilirim.

Kendiyle barışık, esprili anlatım tarzına sahip baş kahramanımız Musa, bir ajansta metin yazarı olarak işe başlar, fakat şirketin sahibi Şeytan bey bir kedidir. Çalışanlar ilginç tiplerdir, kilitli odalar vardır ofiste. Musa çalışma arkadaşı Sanem'e aşık olur.
Musa'nın patronu Gürcan Bey bir gün evinin penceresinden aşağıya düşer, tam o saatte Musa ile görüşmek istediğini belirten e-mail yüzünen Mus…

Böyle Süslü Balkon Gördünüz mü..

Bu süslü balkonlar Ayvalık'ta. Ege'nin ruhu site sakinlerine de yansımış.
Herkesin özenle süslediği balkonlardan siz hangisini beğendiniz?
Foto by Sinem Ergun:)))