Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Haziran 6, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Chip - Dijital Fotoğraf Rehberi (PDF)

Chip dergisinin Dijital Fotoğraf Rehberi özel sayısı .pdf olarak huzurlarınızda. Fotoğraf sanatına ilgi duyanların kaçırmaması gereken güzel bir dergi.

Linkler:
http://uploading.com/files/3a9b8m1c/Chip-Dijital_Fotograf_Rehberi_indirsenindir.com.rar/

190 Amazing Ferrari Wallpapers (en güzel ferrari masaüstü resimleri) 1920x1200

Ferrari, lüks spor otomobilleri üreten İtalyan otomobil markasıdır. 1929 yılında Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak kurulmuş, 1946 yılında otomobiller üretimine başlamıştır. Merkezi; İtalya'nın Modena şehrinin yakınındaki Maranello'dadır.

Ferrari'nin hikâyesi, Enzo Ferrari'nin yaşam hikâyesi olarak kabul edilir. Ferrari üzerine yayınlanan hemen hemen tüm belgeseller ve tanıtımlar da; Enzo Ferrari'nin yaşam hikâyesi anlatılır.


Linkler:
http://hotfile.com/dl/46120216/c2e4b50/190FERRARIWallpapers1920x1200_indirsenindir.com.rar.html

Venedik'te Gezilecek Yerler

Venedik,dünyada eşi ve benzeri bulunmayan nadir şehirlerden birisidir. Buraya uğrayan bir turistler en azından aşağıdaki yerleri gezmelidir.

San Marco (St. Mark) Meydanı:
Bütün dünyaca özellikle gövercinleri ile bilinmektedir. Ünlü cafelere ve lüks mağazalara ev sahipliği yapan üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklindedir. Meydan, Büyük Kanal'a harikulade güzellikteki Piazzetta'dan açılmaktadır.

Üzerinde San Marco'nun Aslanı ve San Teodoro'nun heykelleri bulunan granit sütunlar, Constantinople (İstanbul)'dan getirilmiştir.

San Marco (St. Mark) Bazilikası:
Cumhuriyetin devlet kilisesi olan Bazilika, oniki havariden birisi olan San Marco'nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında, Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir.
Rönasans doneminde ve 17. yüzyılda bazı değişiklikler yapılmış olan Bazilikanın süslemeleri olağanüstü dercede bol ve harikuladedir.
Yunan haçı tarzında inşa edilen San Marco Bazilikası'…

23 Adet Dini ekitap (ebook)

23 adet dini kitap okurlarımızın huzuruna sunuluyor. Umarım faydalı kaynaklardır ve fayda sağlayabilirsiniz...

Linkler:
http://uploading.com/files/322e4ef6/Dini_E_Book_23_indirsenindir.com.rar/

Son Perde

"That's it!" gibi bir kalıpları var İngilizlerin. Tam da lahzaya uyuyor aslında. "Hepsi bu" işte, ya da "Buraya kadar..." Siz "Yolun sonu" diyebilirsiniz ama ben "Son perde" demeyi tercih ediyorum işte. 3 senedir nefes alıp veriyor bu blog ve yoruldu artık. Zor nefes alıp veriyor, bunu hissediyorum. Reçeteye göre daha fazla yormaması gerek kendisini. Hayatıma pek çok açıdan fark katmış bir yerdi Kültür Sepeti. Önemli insanlar tanıyıp, ciddi hususlarda bilgiye en kolay yoldan ulaştım. Hepsinden fazla, içimi boşalttım.
Şimdi gidiyor Kültür Sepeti... Lakin ardında varisini bırakıyor: Kültür Sepeti 2. Burada rastladığınız ne varsa - ve tabii ki daha fazlası - orada olacak artık. Ve nihayetinde ilk sayı burada son buluyor. Katkılarından ötürü bu blogda bir şekilde yer almış herkese müteşekkirim.Takip etmekten bıkmadıysanız eğer yeni adresimize davetlisiniz. Orada kırmızı halı da varmış hem. Biri kulağıma öyle söyledi.

http://kultursepeti2…

All Star Batman Robin The Boy Wonder #1/12

All Star Batman Robin The Boy Wonder

Format:cbr
Sayfa:24 Boyut:26mb
Dil:Türkçe
Çevirmen: Nightwing93 Robin'in başlangıç hikayesini anlatan olağanüstü bir çizgi roman. Frank Miller'ın yazdığı ve Jim Lee'nin çizdiği bu hikaye en iyi Batman Robin çizgi romanları arasında yer almakta.İyi okumlar.
İndir

Milano'da Gezilecek Yerler

Katedral
Ulu ve muazzam bir katedral olan bu beyaz mermer, çan kuleleri ile dolu, duvarının beşikçatı ile birleştiği yerdeki üçgen bölümleri, üzerindeki sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile, arnavut kaldırım taşlı büyük gezinti yolunun en sonunda yer alamaktadır.

1386 yılında Gian Galeazzo Visconti'nin emri ile başlatılan inşası, 15. ve 16. yüzyıllarda İtalyan, Fransız ve Alman duvarcı ustalarının da el emeği ile tamamlanmıştır. 1805-1809 yılları arasında Napolyon'un emri ile yapılmış olan ön cephe'nin tasarımı, Fransız mimar Nicolas de Bonaventure tarafından gerçekleştirilmiştir. Olağanüstü yükseklikteki 50 adet sütun tarafından dört adet koridor oluşturulmuştur. Transeptler üç adet koridora sahiptir. İspanyol II Philip'in hediyesi olan kripta'da 1584 yılında ölen ve Milano'nun piskoposu olan San Carlo Borromeo'nun mezarı bulunmaktadır. Bina, 135 adet sivri kule ve beyaz mermerden yapılmış incelik ve zerafet dolu heykeller ile süslemiştir. Tepede, sivri k…

Ajanda Ekibine Katılmak İstermisiniz..

Bir elin nesi var, birden fazla elin AJANDASI var!
Biz 12 el biraraya geldik, AJANDA'yı yarattık...
Hem çok eğlendik hem de ortaya birşey çıkarmanın ve güzel yorumlar almanın mutluluğunu yaşadık.
Bizimle bu duyguları yaşamak isteyen 2 el daha arıyoruz ekibimize.


Bu eller, grafik ve web tasarım bilsin, derginin görsel dizaynını emanet edelim istiyoruz...


Eğer bu meziyetlere sahip bayan bir bloggersanız, aylık dergimiz AJANDA'ya bu şekilde destek olabilirseniz bize hemen yazın lütfen,


ajandadergisi@gmail.com


ajandadergi.blogspot.com

Roma'da Gezilecek Yerler

Arkeolojik Anıtlar
Bir zamanlar Vesta, Saturn, Castor ve Pollux tapınaklarının ve diğer anıtların bulunduğu Forum, Cesare (Sezar) döneminde şehrin dini, politik ve ticari merkeziydi.

Ziyaretçiler, binlerce yıl önce generallerin yürüdüğü Via Sacra'da bugün de yürüyebilir.

Colosseum (Colosseo), Forum'un hemen yanında bulunmaktadır. 1. Yüzyılda, Flaviano Anfitiyatrosu olarak bilindiği dönemde, at yarışları, erkeklerin hayvanlara karşı veya gladyatörlerin kendileri arasında yaptıkları döğüşleri seyretmek için 50.000 'den fazla Romalı burada toplanabilmekteydi. Yağmur yağdığında seyircileri korumak amacıyla arenanın üst bölümü keten kumaştan yapılmış bir örtü ile örtülebilmeyteydi.

İmparator Traiano (Trajan) zamanında 180.000 kişilik kapasitesiyle ve zenginler için mermer, fakirler için tahta oturma yerleri ile at yarışları ve sportif karşılaşmaları seyretmek için kullanılan Circo Massimo, bugün Aventino ile Palatino tepeleri arasındaki vadide, çiçeklerle dolu bir piknik alanına d…

İtalya'da Gezilecek Yerler

Nisan-Mayıs aylarında ve sonbaharda, Ekim-Kasım aylarında yapılacak İtalya seyahatleri, tatilinizin en doğru ve zamanda keyifli geçmesi açısından önemli bir konu. Bu mevsimde enfes bir manzaraya sahip olan İtalya'da sıcaklıklarda rahatsız etmeyecek seviyede oluyor ve diğer dönemlere nazaran daha az bir kalabalık oluyor. Özellikle Ağustos ayında İtalya'ya gitmekten kaçınmak gerekiyor. İtalyanların tatil dönemine denk gelmesinden dolayı, mağazalar ve işyerleri kapalı olabiliyor. Bu da İtalya gibi alışverişin merkezi olan bir yere gidip de alışveriş yapamamanıza sebep olursa, çok üzülebilirsiniz. O yüzden seyahat dönemlerinizi doğru seçerek ufak gibi görünse de bu gibi detaylara önem vermelisiniz.

Roma'da Gezilecek Yerler
Milano'da Gezilecek Yerler
Venedik'te Gezilecek Yerler

Pazartesi Notları #103

Bu blogla ne yapacağız bilemiyorum. Ciddi anlamda bir tasarım değişikliğine ve yeni bir bloga gereksinim duyuyorum. Fakat, kabul edelim ki - evet, siz de edin - bu hususta pek işinin ehli bir adam değilim. Küçük de olsa bir yenilik sanki beni de yenileyecek... İçim kararıyor artık şu blogu görünce.Pazartesi Notları'nın amacı tespitti, değil mi? Zaten tespit yapmıyor muyuz burada... İyi öyleyse, tam gaz devam...Size de oluyor mu bilmiyorum ama herhangi bir dizide ya da filmde rol gereği ölen bir karaktere öylesine kilitleniyorum ki konudan birkaç saniyeliğine uzaklaşıyorum. Neden şu ki; ölen karakterin göz kapaklarında ya da karnında en ufak bir hayat belirtisi arıyorum. Hep hayal kırıklığı tabi...Şimdi ben gidersem, herkes bana mı benzeyecek?Abdullah beyin de Twitter hesabıı varmış. Hem de en "Verified Account"undan... Google sansürüne bile değiniyor orada. Çok da duyarlı bir şahıs kendisi...Dünya Kupası yaklaşıyor ve ben Messi'yi tutuyorum. Evet, tek başına Messi…

İlginç bir tesadüf

Bugün Broken Flowers'ı seyrettim.

Koyu bir Jim Jarmusch hayranı Ceren'in elime tutuşturduğu filmle ilgili araştırma yapıyordum özellikle soundtrack'ini. Çünkü gerçekten güzel müzikler var içinde.

Filmle ilgili daha sonra detaylı yazıcam ama şimdi  karşıma çıkan enteresan bir tesadüfü not almak istiyorum sadece. Hiçbir önemi yok ama bana ilginç geldi.

Broken Flowers'ın soundtrack'inde garage rock yapan Holly Golightly'nin iki şarkısı var, bu ismi görünce nereden hatırlıyorum diye düşündüm ve hatırladım.Breakfast at Tiffany's de Audrey Hepburn'un oynadığı karakterin adı:))

Bu arada Breakfast at Tiffany's 1961 yapımı ama rock'çı İngiliz Holly Golightly 1966 doğumlu.

İşte böyle..

Unutmadan, Jim Jarmusch'un Broken Flowers filminin asıl soundtrack'inde bulunan Etiyopya Jazz sanatçısı Mulatu Astatke'nin performansı şahaneydi.

Bu saçma benzerliği not almak istedim sadece. Bu arada bugün yazdığım bir önceki yazımda ki film önerisini okumadan geçme…