Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mayıs 2, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Iron Man Extremis

Hoz Comics bu hafta Iron Man Extremis cildini yayınladı ayrıca birde tanıtım partisi verdi film çıkış tarihi ile aynı günde yayınladıkları için bence çok güzel bir zaman dilimi seçtiler. Partiden aldığım gibi eve dönüş yolunda okudum. Warren Ellis'in yazdığı Adı Granov'un çizdiği bu eser okumaya değer. İllüstrasyonu Türk okuyucusunun pek alıştığı tarzda değil bilgisayar yapımı gibi durmasının yanı sıra bir olay tasvirindeki kare azlığıda sıkıntı verici nedeni ise bu çizim tekniğinin çizerin çok zamanını alması. Hikaye ise film tadında bazı yerlerde Tony bunları nasıl yapar dedirtiyor ve Iron Man kostümüne bu sefer alışagelmişlerin üstünde bir değişiklik yapıyor ve bedenini önemli derecede etkileyecek şeyler gerçekleştiriyor. Sci-fi hastası olup çizgi romanlardaki teknolojiye ve gerçekleşmesi imkansız olaylara çok rahat inanmama rağmen nedense bazı şeylere bu kadarda olmaz dedim. Senaryonun içinde geçen bazı göndermeler ve sisteme karşı eleştiri gibi gözüken diyaloglar aslında …

ANNELER GÜNÜ :)

En başta canım annemin ve canım kardeşimin daha sonra bursalıannelerimin ve tüm annelerin anneler günü kutlu ve mutlu olsun. İyi ki anneyim, iyi ki bursalıanneyim :)Sizleri çok seviyorum.

The Descent 1 – Cehenneme 1 adım (2005) / 720p MKV x264 / 6 Alternatif / TR Altyazı

Sinemalar.com Puanı: 6.6/10
IMDB Puanı: 7.4/10
Yapım: 2005 ~ İngiltere
Tür: Dram , Gerilim , Korku , Macera
Oyuncular: Natalie Jackson Mendoza , Nora-jane Noone , MyAnna Buring , Alex Reid , Oliver Milburn
Yönetmen: Neil Marshall
Senaryo: Neil Marshall
Senaryo (Kitap): Neil Marshall
Yapımcı: Christian Colson
Görüntü Yönetmeni: Sam McCurdy
Görüntü Yönetmeni: David Julyan
Dağıtım: Özen Film
Filmin Websitesi: http://www.thedescentthemovie.com
Süre: 1 saat 39 dk

Filmin Görüntü kalitesi

Kendi Yorumum:
Korku gerilim filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Ben izlerken büyük keyif aldım. Bir an bile boş bırakmıyor. Sürekli takip ediyorsunuz. Baştan sona aksiyon bitmiyor. İkinci filmi de yayınladı. Onu da aynı kalitede yakın zamanda yayınlayacağım.

Linkler:
http://www.multiupload.com/7F8DKPWPLHhttp://www.multiupload.com/KG42Q6TI0Dhttp://www.multiupload.com/L34S50ULC8http://www.multiupload.com/CJ0PS8L5JZ

Hat San'atı eğitimi Türkçe e-kitap (İSMEK)

Hat San'atı
Tarihçe, malzeme ve örnekler

Dr. Süleyman BERK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları

Hat sanatı nedir?
Hat sanatı, hüsnühat (Arapça: حسن - hûsn - "güzel" + خط - khat - "yazı")[1] veya kaligrafi (Yunanca: κάλλος - kallos - "güzellik" + γραφή - graphẽ "yazı")[2] yazı sistemleri ve yazı öğeleri kullanılarak geliştirilen, sıklıkla dekoratif amaçla kullanılan, bir görsel sanat türüdür.

Bu sanat dalının çağdaş bir tanımı ise "işaretlere anlamlı, ahenkli ve hünerli bir şekilde biçim verilmesi sanatı" şeklindedir.[3] Belirli bir yazı stiline yazı tipi, hat türü, el veya alfabe gibi tanımlanabilir.

Linkler:
http://hotfile.com/dl/39961229/1166d9d/Hat_Sanati_indirsenindir.com.zip.htmlhttp://uploading.com/files/f47e2184/Hat_Sanati_indirsenindir.com.zip/

Allah ile Aldatmak - Yaşar Nuri Öztürk

Tanıtım Yazısından
Kur'an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. Pkk'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor: "Peygamberler şerhi Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır. Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytani siyaseti, ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin 'İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti' olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları ka…

ÇAVDAR TARLASINDA ÇOCUKLAR

Daha önce “Gönülçelen” adıyla piyasada olan daha sonra “Çavdar Tarlasında Çocuklar” adını alan ve uzun yıllar A.B.D. de yasaklanan bir roman bu. Yasaklanan ve piyasadan çekilen kitaplar her zaman ilgimi, dikkatimi çekmiştir. Kesinlikle doğru ve güzel şeyler var ki içinde yasaklanmış diye düşünürüm. Hani doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali. 16 yaşındaki zengin bir Amerikan genci olan Holden, Noel öncesi okuldan kovulur, eve gitmeden önce birkaç gecesini dışarıda geçirir. Bu seyahati psikiyatri kliniğinde son bulur. Holden’in yaşının bu kadar genç olmasına rağmen bir yetişkin gibi düşünmesi, insanların ne kadar karaktersiz olduklarını, yapmacık ve sahtekâr gibi davranmalarını erken yaşta keşfetmiş olması belki de kitabı yasaklı hale getirdi. Bir de tüm anne-babaların içinde bir korku oluşması, kendi çocuklarının da böyle davranmasından ürkmelerinden dolayı piyasadan çekilme sebebi olabilir. Küçük erkek kardeşinin ölümünü hala kabul edememiş, acısını içinde yaşayan ve duyguların…

Nasrettin Hoca Fıkraları Mp3 | 28 Adet (Harika)

Yine harika bir sesli fıkra serisi. Güzel canladırmışlar. Hoşuma gitti umarım sizin de hoşunuza gidecek. Çocuklar için öğretici ve eğlendirici olabilir.

içindekiler
- Acemi börekçi
- Affetmek büyüklüktür
- Aklın değeri
- Baba sözü
- Balkabağı
- Bulgur pilavı
- Çeşme
- Deli
- Dönme dolap
- Eski ev
- Fındık
- Göç
- Güllü fistan
- Hastalık
- Hırsız
- İki dilenci
- İstirihatli eşek
- Konuşan eşek
- Köprü
- Korkuluk
- Koyun eşeği
- Pazar tilkisi
- Saat
- Şaka
- Şehir yolu
- Temizlik
- Unutkanlık
Hepsi .wma yani (mp3 gibi) dinleyebileceğiniz bir formattadır. Herhangi bir müzik çalar veya winamp ile kolayca dinlenebilir.

Linkler:
http://hotfile.com/dl/40237899/e76cf4c/28Nasrettin_Hoca_Fikralari_mp3_indirsenindir.com.rar.htmlhttp://uploading.com/files/maf39b13/28Nasrettin_Hoca_Fikralari_mp3_indirsenindir.com.rar/

Jules Verne'in bu kitabını biliyormuydunuz

Meğer Jules Verne Osmanlı döneminde geçen bir roman yazmış. Bilenler biliyordur tabii, ama ben yeni duydum.

Jules Verne bu romanını 1883'te yazmış. İki cilt olarak İthaki yayınlarından 3. baskısı 2008'de çıkmış. Annem benim çok seveceğimi düşünerek ikisini de bana almış ve hediye etti. Okumaya yeni başladım, bitirdiğim zaman detaylı olarak anlatırım.  Şimdilik sadece arka kapaktaki yazıları aktarıcam.

Osmanlılar dönemiyle ilgili okuduğum başka harika bir kitap için buraya tıklayın.

"Bir Ramazan günü bir Hollandalı, uşağıyla birlikte İstanbul'a gelir. Burada, dostu tütün tüccarı Keraban Ağa ile buluşur, onun Üsküdar'daki konağına yemeğe gideceklerdir. Tam da o gün, Boğaz'dan karşıya geçiş için yeni bir vergi konur ama Keraban Ağa'nın bu vergiyi ödemeye hiç niyeti yoktur. On paralık vergiyi ödememekte karalı olan Keraban Ağa'nın bu inadı, kendisine yüzlerce altına mal olacak ve ilginç bir Karadeniz yolculuğunu başlatır...
Jules Verne, İstanbul, Osmanlı İmpa…

FOTOĞRAF MAKİNESİ

Yazarın "Mösyö" adlı kitabını çok sevmiştim. Bana Oblomov'u çağrıştırmıştı. Hemen diğer kitaplarını da okumak istedim. Zor da olsa edindim bu kitabını ama hiç sevmedim. Mösyö'den aldığım tadı alamadım. Çok ince bir kitap olmasına rağmen elimde günlerce süründü. Yarım bırakmak da istemediğim devam ettim ama diğer kitaplarında hakkını yediğini düşünüyorum. Aynı yazarın tüm kitapları aynı tatta olmuyormuş maalesef :( Belki de okuma zamanı ile ilgili bir durum. Bu kitabı tavsiye etmeyeceğim.
Kitabın Arkasındaki Not:
Son dönemde Fransızca yazan en parlak kalemlerden biri kabul edilen Toussaint'in Banyo'dan sonra Türkçe'deki ikinci kitabını sunuyoruz. Banyo'nun Oblomov'u çağrıştıran karakteri gibi, Fotoğraf Makinesi'nin "çoğunlukla olaysız, sakin bir yaşam süren" isimsiz anti-kahramanı da bir hareketsizlik felsefesi geliştiriyor. Bu felsefenin temel taşlarını da "işleri aceleye getirmeden yapma"; bezginliğe övgü (pek özellikli bir…

Watchmen Motion Comic

İlk olarak DC'nin en iyi Motion Comic çalışması olduğunu belirteyim. Superman Red Son ve Batman Black and White ile kıyaslandığında kalite olarak kesinlikle çok daha iyi. DC'nin son yaptığı çizgi filmler ve Motion Comic'ler üzerine adeta ilaç gibi geldi diyebilirim. Konu ve çizimlerin müthiş olduğunu zaten birçoğumuz biliyoruz, bunun yanı sıra efektler ve hareketlilik de düzgün bir şekilde yansıtıldığı için gayet başarılı olmuş. Fakat gözden kaçamayacak bir kusur var. Seslendirmeyi tek bir kişiye (okuyucuya) yaptırmak yerine, enazından farklı karakterler içim farklı okuyucular kullanılması çok daha iyi olabilirdi.

Editör Puanı: 9.5 (Bütün puanı tek okuyucu olmasından kırıyorum, onun dışında tam puanı hak eden bir seri.)

Soul Kitchen ve Leaves of Grass filmlerinin ortak yanları

Şans eseri peşpeşe seyrettiğim iki film ilginç derecede pekçok yönüyle kesişiyor. O yüzden ikisinden de aynı anda bahsetmek istiyorum. Bunlardan biri Edward Norton’un son filmi “Leaves of Grass” ve ilk gösterimi 2009 Toronto Film Festiavlinde yapıldı. Diğeri ise Fatih Akın’ın yazdığı ve yönettiği ödüllü filmi “Soul Kitchen”.

Yazının devamı için lütfenhttp://www.artimetre.com/2010/05/04/iki-film-birden-leaves-of-grass-ve-soul-kitchen/ tiklayın.

Anneler Ve Bebekler İçin Rahatlatıcı Müzikler (mp3)

VA - Harmony & Balance - Relaxation Music - Mother & Baby (2009)
Anneler Ve Bebekler İçin Rahatlatıcı Müzikler. Gerçekten şahane müzikler. Kesinlikle herkes için dinlendirici ve sakinleştirici müzikler. Tavsiye ederim. Özellikle yeni annelere bizden bir hediye...

içindekiler:
01. VA - Baby Blue (9:03)
02. VA - Little Bear Camp (7:09)
03. VA - New Beginnings (5:32)
04. VA - Raindancer (7:32)
05. VA - Sleep My Little Prince, Sleep Well (2:28)
06. VA - Spring Blossom (4:19)
07. VA - Tenderness (8:44)
08. VA - Bright Moon You Are So Silent (2:49)
09. VA - Cry Of The Navaho (6:47)
10. VA - Soothing Sounds (6:05)

Linkler:
http://hotfile.com/dl/40474969/f33e498/Relaxation_Music_Mother-Baby_indirsenindir.com.rar.htmlhttp://uploading.com/files/b1acc5f3/Relaxation_Music_Mother-Baby_indirsenindir.com.rar/

Hayranıyım Ya Sen Köşesi (2) - Kate Winslet

Köşemin ikinci konuğunu Kate Winslet olarak belirledim. Ona niye hayranım, çünkü çok doğal, canlandırdığı her rol çok gerçekçi duruyor, sanki hiç zorlanmadan her karaktere bürünebiliyor. Çok güzel bir kadın değil bence ama aynı Julia Roberts gibi canlı bir gülümsemesi var ve bu da onun İngiliz kanından gelen soğukluğunu kırıyor sanki ve onu çekici bir hale getiriyor.
Röportajlarında kendisine seksi denildiği zaman bunu komik bulduğunu ve güzellik için estetik ameliyat veya botox yaptırmaya kesinlikle karşı olduğunu söylüyor. Oyunculukta, gerçekçi ve dürüst olmak gerektiğini savunup, estetik güzelliğin  oyunucuları fantazi bir dünyanın fantazi kişileri yapacağını belirtiyor.
Kendini göstermeyi çok sevdiğini, bundan hiç utanmadığını ve kendini herşekilde ortaya koymaya inanmış bir aktris olduğunu söylüyor.

Gerçektende bakıldığında çok cesur sahnelerin olduğu daha doğrusu çıplaklığın doğal olduğu anların çokça sahnelerinde hiç pornografik bir çağrışım veya etki yaratmadan oyunculuğunu ortay…

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

İşte gerçekten muhteşem bir film.Yürek burkan,insanın içini sızlatan bişe.
Kadroya bakalım önce.Rol seçmelerinde tam hatırlamıyorum ama çok kişi arasından seçilen Gabourey "Gabby" Sidibe , Claireece "Precious" Jones rolüyle yılların tecrübeli oyuncularına taş çıkarmış.Mimiklerini,ses tonunu kullanışı kusursuz neredeyse.Hayran kaldım.The Blind Side'ı izlemedim henüz,yani Sandra Bullock'un rolünü görmedim ama -bence- Oscar'ı almalıydı.Annesi Mary rolündeki Mo'Nique ise hayli başarılı.Heykelciği de boşuna almadı zaten.Bir komedyenin nasıl drama oynayabildiğinin dersini veriyor.Ms. Rain rolünde Paula Patton da çok başarılı.Güzelliğini yerinde kullanışıyla göz kamaştırıyor filmde.İki de sürpriz isim var.Bunlardan biri sosyal yardım uzmanı Mrs. Weiss rolündeki Mariah Carey.3 sahnede yer almasına rağmen başarılı buldum.Diğer sürpriz de hemşire John rolündeki Lenny Kravitz.
Hikayeye dönelim.İnanılmaz bir trajedi barındırmakta.16 yaşında ve parlak bir zekası o…