Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Nisan 25, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

"Ali and Nino" by Kurban Said

Tanıtım:
Kurban Said'in başyapıtı olan Ali ve Nino, ilk kez 1937'de Viyana'da yayınlandığında yüzyılın ölümsüz aşk romanlarından biri olarak değerlendirilmiş, Romeo ve Juliet, Rüzgâr Gibi Geçti, Dr. Jivago gibi unutulmaz aşk öyküleriyle kıyaslanmıştır. Egzotik çöl manzarasınıfon alan bu büyüleyici roman, farklı dinlerine, kültürlerine ve savaşa rağmen birbirlerine tutkuyla bağlı kalan iki insanın öyküsünü anlatır. Hazar Denizi'nin kıyısında Bakü'de Asya ile Avrupa, Müslümanlık ile Hıristiyanlık, Doğu ile Batı iç içe ama karşı karşıya yaşamaktadır. Yüzü Doğu'ya dönük olan Ali Han Şirvanşir ile Avrupalı duyarlılığına sahip olan Nino Kipiani okul yıllarında birbirlerine âşık olurlar. Bu imkânsız aşkı yaşatabilmek, Doğu ile Batı arasındakisınırı kaldırmak kadar zordur. Birinci Dünya Savaşı ve Rus Devrimi boyunca, Azerbaycan'ın da bağımsızlık savaşı verdiği bu kaotik ortamda Ali, Asyalı atalarının inançlarıyla Nino'ya olan bağlılığı arasındabir seçim yapmak z…
Beykoz Doğa Koleji'nin plaket ve ulaşım giderlerine sponsor olduğu bu ödüllere yoğun bir katkı bekleniyor.
Umarız çizgi roman okurları tanıdıkları herkesi bu oylamaya davet eder, çizgi romanımıza emek vermiş-veren sanatçılarımızı, yayınevlerini ve kahramanlarını ödülleriyle onore eder.
Çizgi Roman Okurları Platformu'un düzenledği bu ödül töreni(tören yapılamayacakmış bu sene ama olsun) Türk Çizgi Roman camiasına çok şey katacaktır tam destek vererek yaptıkalrı bu işte tekbrik ediyoruz ve herkesi katılmaya çağırıyoruz.

http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/

Karagöz ve Hacivat Fıkraları Mp3 Formatta (Harika)

Harika bir seslendirme var arkadaşlar. Çocuklar için bulunmaz hint kumaşı olduğunu söyleyebilirim. Tabi sadece çocuklar değil birçok kişinin hoşuna gidebilecek bir kaynak. Benim hoşuma gitti.

içindekiler:
- Hacivatın eli yandı
- Karagöz bilmecesi
- Karagöz iş arıyor
- Karagöz manavlığı
- Karagöz okuma öğreniyor
- Karagözün bekçiliği
- Karagözün evi
- Karagözün ortaklığı
- Karagözün unutkanlığı
- Kayıp eşek
Her biri .mp3 formattadır.

Linkler:
http://hotfile.com/dl/40224136/09d620e/Karagoz-Hacivat_indirsenindir.com.rar.htmlhttp://uploading.com/files/958f5d63/Karagoz-Hacivat_indirsenindir.com.rar/

Kiss Kiss Bang Bang

İtiraf etmeliyim ki bu filmi daha önce izlememiştim.Merak da etmedim.Bugün tv'de denk gelince baştan itibaren bi yarım saat izlediğimde "Güzel film bu.Ama dublajın içine etmişler" deyip altyazısıyla indirdim ve izledim.Ve gerçekten etkilendim.Nasıl oldu da bu filmi daha önce izlemedim diye kendime kızdım.
Kadroya bakalım.Son zamanlardaki favorim Robert Downey Jr. , Harry Lockhart rolünde oyunculuğunu konuşturmuş.Gay Perry rolünde Val Kilmer'a inanamadım.Her zaman gözümde orta karar bi oyuncu iken bu filmde gözümde ilahlaştı.Sebebi ise şudur : Gay rolü oynamak her yiğidin harcı değildir.Hakkıyla oynayan iyi oyuncudur.Bunu bilir bunu söylerim.Zaten aklıma gelen diğer kaliteli oyunculuk Usual Suspects'deki Fred Fenster rolüyle Benicio Del Toro idi ki o da sevdiğim oyunculardandır.Neyse efenim.Diğer başrol oyuncumuz olan Michelle Monaghan da diğer ikisinin yanına yaklaşamasa da göze batmıyo.Benim bildiğim filmler içerisinde ilk başrolü bu.Hatunun diğer filmlerine bakt…

Milan Kundera Kitapları (ebook)

Milan Kundera Kimdir?
Milan Kundera 1 Nisan 1929'da Çekoslovakya'nın Brünn şehrinde doğdu. 14 kitap yazmış, sayısız ödül almış, yazarlık mesleği yanında uzun yıllar müzik ve sinemayla profesyonel olarak uğraşmıştır. Çek asıllı Fransız yazar yaşamını Paris'te, eşiyle birlikte sürdürmektedir.

içindekiler:
Milan Kundera - Ayrılık Valsi.pdf
Milan Kundera - Gulunesi Aşklar.pdf
Milan Kundera - Gulusun Ve Unutusun Kitabi.pdf
Milan Kundera - Kimlik.pdf
Milan Kundera - Saptırılmış Vasiyetler.pdf
Milan Kundera - Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği.pdf
Milan Kundera - Yaşam Başka Bir Yerde.pdf
Milan Kundera - Yavaslik.pdf

Linkler:
http://hotfile.com/dl/40148339/6bf2be4/Milan_Kundera_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar.html

Vucut geliştirme, egzersizler, kilo alma ve antrenman hakkında ebook

Spor yapmak ya da formunu korumak isteyen herkese bu kaynaklar bizden hediye. Haydi herkes spora...

içindekiler:
- Antrenman hakkında bilgi,
- Antrenman,
- Besin özleri,
- Beslenme ile ilgili tavsiyeler.
- Egzersizler,
- Kilo alma,
- Optimum enerji ihtiyacının karşılanması,
- Püf noktaları
- Yağsız kas geliştirme

Linkler:
http://uploading.com/files/em325522/vucut_gelistirme_indirsenindir.com.rar/

Birazda Nostlajik Filmler - Mutlaka Seyredin

Bu sefer 3 tane yaklaşık 60 yaşında filmden bahsetmek istiyorum. Hepsi de klasik ve en iyi 100 film içinde yer alıyor ve zevkle izlenecek filmler.
Bunlardan ilk iki tanesi Alfred Hitchcock'un.

Oyuncular: James Stewart, John Dall, Farley Granger
Yıl: 1948
Rope (Ölüm Kararı), tiyatro eserinden uyarlanan bir film. Psikolojik gerilim türünde ve hikaye tek bir mekanda geçiyor. Gerçek bir tiyatro seyrediyor hissi veren filmde neredeyse kesintisiz çekim tekniği uygulanmış. Sözlere dayalı gerilim özellikle sonlara doğru heyecanı üst seviyelere çok güzel taşıyor.

Sanırım dönem filmlerinin bir özelliği olacak, diyaloglar ve karşılıklı anlaşmalar en basit seviyede tutulmuş ve herşey en detaylı şekilde anlatılana kadar karşıdaki anlamamaya devam etmekte. Günümüz filmlerinde artık bu yöntem yerine sonuçlar az açıklamayla ve üstü kapalı diyaloglarla izleyicinin keskin zekasına bırakılmakta. O yüzden eski filmleri seyrederken bazen karakterlere "amma da gerizekalısın" demek geçiyor insanın …

Peyami Safa ekitapları

içindekiler:
Peyami Safa - Bir akşamdı
Peyami Safa - Canan
Peyami Safa - Dokuzuncu hariciye koğuşu
Peyami Safa - Harbiye
Peyami Safa - Yalnızız

Peyami Safa (1899, İstanbul - 15 Haziran 1961) Türk hikâye ve romancısı. Server Bedi takma ismini de kullanan yazar romanlarının yanı sıra, düşünsel yapıtları, polemikleri, köşe yazarlığı ve gazeteciliği ile de tanınır.

Linkler:
http://uploading.com/files/c439ce86/Peyami_Safa_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Planetary Göndermeleri No: 5

Bahsedeceğimiz sayıdaki gönderme Fantastic Four'a yapılmış. Aslında Fantastic Four için yapılan tek gönderme bu değil, birçok insan Planetary'nin 4 kişiden oluşmasını (Ambros Chase, Jakita Wagner, Elijah Snow, Drummer) bile Warren Ellis'in Fantastic Four'a benzemesi için yaptığını düşünmektedir. Halbuki Planetary'nin saha takımı bu kadarla kısıtlı kalacak bir grup değildir. Onlar bırakın Fantastic Four'u, Martin Mystere'den bile izler taşır (Tabi yazarın böyle bir amacı var mıydı tartışılır). Planetary üyeleri 2. Dünya savaşı öncesi klasik ucuz kahramanların 60'lar ve 70'lerin süper-kahramanlarının, Günümüz'de wildstorm ile daha da belirginleşen anti-kahramanların ve hatta meslek olarak Martin Mystere'in gizem arkeologluğunun harmanlanmasıyla meydana gelmiştir.

Asıl konumuza dönecek olursak Planetary #6'da (#5'i atlamamın sebebi ilk sayıdaki ucuz kahramanlarla ilgili olması ve pek de yeni bir konu üzerinde durulmamasıydı) Uzaya giden …

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor - Soner Yalçın

Tanıtım Bülteninden:
Tehlike, tehlikeyi göze almadan yok edilemez...

Yeşil Gladio'nun dinci tetikçileri...
FBI'ın yetiştirdiği dinci istihbaratçılar...
CIA'in kefil olduğu dinci cemaat liderleri...
ABD'den maaş alan dinci köşe yazarları...
Utah'ta TSK aleyhine yayın yapan dinci yalan makineleri...
Kendini peygamber sanan Amerikalı şeyhe bağlı dinci milletvekili...
"Yahudi malları almayın" deyip Yahudilerle ticaret yapan dinci gazete...
İsim isim... Olay olay...

Ergenekonvari komplolar hangi ülkelerde nasıl sahneye kondu?
George Soros'un vakıfları, gazeteleri ve politikacıları bu oyunun neresinde?
Türkiye'de hangi gazetelere, hangi kanaldan para akıtılıyor?
TSK neden hedefte?
Solcu liberallerin New York'taki akıl hocaları kimler?
Uluslararası Yazarlık Programı (IWP) Türkiye'den nasıl yazar devşiriyor?
Kim bu ödüllü edebiyatçılar?
İsim isim... Olay olay...

Linkler:
http://hotfile.com/dl/64544666/e92f669/Budincileromuslumanlarabenzemiyor_SonerY._dunyaninkitab…

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Arka Kapak
Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldır kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı... Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek... Montag'ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra... İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya iter.

Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrisine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştirilerden biri. Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun.

Linkler:
http://uploading.com/files/e27e218e/Fahrenheit451_RayBradbury_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/