Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Nisan 18, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ 2010

TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ 2010
Beykoz Doğa Koleji'nin plaket ve ulaşım giderlerine sponsor olduğu bu ödüllere yoğun bir katkı bekleniyor.
Umarız çizgi roman okurları tanıdıkları herkesi bu oylamaya davet eder, çizgi romanımıza emek vermiş-veren sanatçılarımızı, yayınevlerini ve kahramanlarını ödülleriyle onore eder.
Çizgi Roman Okurları Platformu'un düzenledği bu ödül töreni(tören yapılamayacakmış bu sene ama olsun) Türk Çizgi Roman camiasına çok şey katacaktır tam destek vererek yaptıkalrı bu işte tekbrik ediyoruz ve herkesi katılmaya çağırıyoruz.

http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/

Görselim Sanatım

Gelin beraber Kadıköy'e gidelim, yeni öğrenmeye çalıştığım makinamın vizöründen, ilk deneme kolaj çalışmamla beraber.

Havaların ısınmasıyla Kadıköy'de vakit geçirmenin keyfi bambaşka. Bir yanda sahaflar, bir yanda balıkçı çarşısı, ve minik bir Nevizade örneği olan harika kokular yayan restaurantlar sokağı.

Şimdi biraz da fotoğraflar anlatsın.. (Üzerlerine tıkladığınızda büyütebilirsiniz)

Eşcinsellik ve Biz (derindüşünce.org)

Enteresan bir kitap. İlgisini çekenler olursa buyursun. Kitabı okumadığım için katılıp katılamadığımı söyleyemiyorum...
ErkeG milletiz biz. Öyle kolay kolay ağlamayız. Karımıza, kızımıza yan bakanın gözünü oyarız ama “başkasının” kadınına da sarkıntılık ederiz. Maçlarda kaybeden takıma “bineriz”. Aşk bizim ağzımızda şiddet ile birleşir, kirlenir. “At, avrat, silah” deriz. Kadın’ı yani insan’ı şeyleştirerek, cisimleştirerek severiz. Kullanırız. At gibi. Silah gibi.

Küfürlerimiz, futbol sloganlarımız gibi gazete manşetlerimiz de böyledir. Yunan jetleri Türk hava sahasına girerse biz de “Atina’ya gireriz, Katina’yı öperiz!” (Günaydın, 1980′li yıllar)

Türkiye insanının cinsellik ile iyi değil arası. Bekâreti kanlı çarşafla ispat etmesinden fahişeye yapılan tecavüzü affeden kanunlarına kadar sapık bir ilişkimiz var bizim kendi cinselliğimizle. “Turist güzelse soyunsun” diyen turizm bakanı gördük. 14 şubat 1983′te Danıştay, ameliyat olarak cinsiyet değiştiren şarkıcı Bülent Ersoy’un hukuken er…

Yakında sinemalarda

Bu yıl en çok beklenen çizgi roman uyarlamaların gösterim tarihleri bir hayli yaklaştı. Her ne kadar ülkemizde ne zaman gösterime girecekleri konusunda bir haber olmasa da çok yakında sinemalarda göreceğinize emin olabilirsiniz.

Kick-Ass

Mark Millar'ın kahramanlara ve süper kötülere karşı alışılmadık bakış açısını birçok kişi wanted ile öğrendi. Daha sonra Mark Millar Marvel Comics için, J.R Romita'nın çizimleri ile zenginleştirdiği Kick-Ass yeni bir seri çıkardı. Mark Millar bu serisiyle de okuyucuların klasik "acaba çizgi roman dünyasında şu şöyle olsaydı, ne olurdu?" harika bir cevap verdi. Eğer hiç bir süper yeteneği olmayan bir çocuk, çizgi roman kahramanlarına özenip kostümle süper-kötülere karşı savaşsaydı ne olurdu?Gösterim Tarihi (Amerika için) : 16 Nisan

Losers

Losers'ın çizgi romanı hakkında daha önce de detaylı bir inceleme yapmıştım. Vertigo V for Vendetta ile sinemada her ne kadar büyük bir başarı yakalamış olsa da, John Constantine'in (Hellblazer…

Film Festivalinden DVD önerileri

Film festivalini dvd'den takip etmeyi düşündüm bu yıl. Anadolu yakasında sadece Kadıköy sinemasında olması nedeniyle ve istediğim filmlerin saatlerini uydurmada zorluklar yüzünden İKSV'nin sayfasından filmler hakkında bilgi alıp, dvd siparişlerimi vermiştim. Gerçi hepsini bulamadım, bulduklarımın da hemen hepsini seyretmedim ama bugün iki filmden bahsedicem.

Bunlardan bir tanesi Ejderha Dövmeli Kız. Kitapçıların raflarında da bu ara boy gösteriyor, mutlaka görmüşsünüzdür. İsveçli yazar Stieg Larsson tarafından "Millenium Üçlemesi" nin ilk kitabı olarak yazılmış. Bol karlı, İsveç soğuğunu çokça hissettiren, polisiye, gerilim tarzında bir hikaye.

Millenium gazetesinde araştırmacı yazar olan Mikael Blomkvist hakkında dava açılır ve 3 ay hapis cezası alır, 6 ay sonra hapise girecek olan Mikael'e bir iş teklifi gelir.  Köklü ve zengin bir aile olan Vanger'lerin 40 yıl önce çözülememiş bir cinayet davasını tekrardan sorgulamak üzere Henrik Vanger tarafından ailecek s…

Çocuklar Hakkında Çeşitli Kaynaklar (ebook)

Çocuklar ve gelişimleri gibi şeyler hakkında elde bulunması gerekebilecek güzel kaynaklar..
Neler var?
0-6 YAŞ ÇOCUK GELİŞİMİ.doc
ANA OKULUNA BAŞLARKEN.doc
COCUKLAR.doc
Çekingen Cocuğun Tanımlanması.doc
ÇOCUK CİNSELLİĞİ.doc
ÇOCUK EDEBİYATI.doc
ÇOCUK EĞİTİMİ Mİ ANNE BABA EĞİTİMİ Mİ.doc
ÇOCUK GELİŞİMİ.doc
ÇOCUK GELİŞİMİNDE OYUNUN ÖNEMİ VE ANNE.doc
ÇOCUK OYUNCAKLARININ ÇOCUKLARA AKTARDIĞI DEĞERLER.doc
ÇOCUK VE GENÇLERDE DEPRESYON.doc
ÇOCUK YETİŞTİRME.doc
Çocukluk Eşeyselliği Kuramı.doc
ÇOK ERKEN YAŞLARDA DİL EĞİTİMİ.doc

Linkler:
http://uploading.com/files/92a4952d/cocuklar_hakkinda_kaynak_indirsenindir.com.rar/

Nemesis #1/4

Format:cbr
Sayfa:20
Boyut:28mb
Dil:Türkçe
Çevirmen:Darkruse
İç Savaş ve İhtiyar Logan'ın yazarı Mark Millar ve çizeri Steve McNiven'ın yeni serisi Nemesis, bir süper kötüyü anlatıyor. Eğer dünyadaki en zeki ve en güçlü kostümlü herif tamamen kötü olsaydı ne olurdu? Nemesis, Asya'daki tüm polis şeflerini sistemli bir şekilde öldürüyor ve kendisine sürekli daha güçlü bir rakip arıyor. Ve yeni hedefi Amerika.İyi okumalar.

İndir

Aile Hakkında kaynaklar (ebook)

Toplumun en küçük ve temel topluluğu aileler hakkında birçok kaynak. Umarım faydalı olur...
içinden bazı başlıklar
-Aile hayatı ve çocuk yetiştirme tutumu ölçeği.doc
-Aile içi iletişim sorunları ve eşler arası sevginin kaybolması.doc
-Aile içi iletişimi daha da güzelleştirmek için.doc
-Aile içi iletişimi geliştirme ve çocuk eğitimi.doc
-Aile içi iletişimin önemi.doc
-Aile nasıl davranırsa çocuk öyle olur.doc
-Aile nasıl davranırsa.doc
-Aile Semineri Anketi.doc
-Aile toplantısı(ziyaköse).doc

Linkler:
http://hotfile.com/dl/63369099/586c7d4/aile_hakkinda_kaynaklar_indirsenindir.com.rar.html

Vavien

Gösterimdeyken birtürlü gidememiştim ve sanki ne kaçırdığımı biliyormuşum gibi hep aklımda kalan bir film olmuştu. Aylar sonra dvd’si çıktı da nihayet izledim ve çok beğendim.
Yazının devamını okumak için lütfen http://www.artimetre.com/2010/04/19/vavien/ tıklayın.

Bir işletme nasıl daha verimli hale getirilir (ebook)

İçinden bazıları:
-İyi bir iletişimci olmak için neler yapılmalı?
-Neden farklı düşünür ve davranırız?
-İletişimi geliştirme yolları neler?
-İletişimde en yaygın on problemler hangileri?
-İnsanların beklentilerini bilin ve ona göre davranın.
-Empati nasıl kurulur?
-Dinlemenin önündeki yaygın engeller nelerdir?
Gibi birçok konuda gayet başarılı çözüm önerileri verilmiş. Bence işletme sahipleri bu kaynak ile kendilerini ve şirketlerini bir adım öne taşıyabilirler.

(61 sayfa)
Linkler:
http://uploading.com/files/4e11ca64/birisletmenasildahaverimliolur_indirsenindir.com.rar/

Borsaya Başlayanlar için Altın Kurallar (Borsa kitabı)

Borsa Nedir?
Borsa belli kurallara göre, talep edilen mallar için organize edilmiş piyasaya verilen addır. Örneğin menkul kıymetler (değerli evraklar) ile (örnek olarak hisse senetleri, borçlar) dövizler, belli mallar (ör. Metaller ve diğer hammaddeler) veya türev hesaplamalar ile alınıp satılabilir. Borsa arz-talep şeklinde -komisyoncunun aracılık yapmasıyla- piyasa koşulları ile birlikte işler ve fiyatların (Kurların) resmi olarak belirlenmesiyle dengelenir. Alınıp satılan malların fiyatlarının ya da kurların belirlenmesi arz ve talebe göre düzenlenir.Borsaların kendine özgü kuralları ve standartları vardır. (tr.wikipedia.org)

BORSAYA BAŞLAYANLAR İÇİN ALTIN KURALLAR ve TEKNİK ANALİZ

içinden bazı başlıklar:
-Serbest Piyasalar
-Altın
-Kısa vade, uzun vade yatırım değerlendirmeleri

ve dah birçok altın kural ve bilgi bu kitapta yer alıyor. Borsa ile ilgileniyorum diyen herkesin elinde bulunması gereken işsiz bir eser..

(53 sayfa)
Linkler:
http://uploading.com/files/b6fd98fe/borsaya_baslayanlar_al…

Punisher Volume 4 #2

Punisher Volume 4 #2
Format:cbr Sayfa:24 Boyut:10mb
Çevirmen:Nightwing93, Darkruse İkinci sayı karşınızda.İyi okumalar.

Link

Planetary Göndermeleri No: 4

Bu yazımızdaki gönderme Planetary'nin 4. sayısında gerçekleşen bir olayla ilgili. Aslında gerçekleşen olay her ne kadar eşleştireceğimiz karakterin başlangıç hikayesi ile aynı olmasa da, yeteneklerinin benzerliği göz ardı edemeyeceğimiz kadar fazla.

Olaylar boş bir ofsi binasının çökmesi ve çukurlaşan toprak yapıda gizemli bir taş bulunmasıyla başlıyor. Planetary bölgeyi koruma altına alıp inceleme yaptığı sırada, Hark Şirketi'nin bir çalışanı olan Bay Wilder, şans eseri (acaba gerçekten de öyle mi?) taşa dokunarak güçlerini kazanıyor. Güçlerinin benzerlik gösterdiği karakter ise en eski süper kahramanlardan biri olan Captain Marvel.

Bildiğiniz üzere Captain Marvel'ın kostümü aşağıda gördüğünüz gibidir (Göğsünün ortasındaki Şimşek sembolüne dikkat edin). Captain Marvel aslında genç, en fazla lise çağında diyebileceğiniz bir çocuktur, fakat sihirli bir kelime olan "Shazam!"'ı söylediğinde orta yaşlı bir süper kahramana dönüşür. Her ne kadar Superman'e benzes…

Anket Sonuçları

Öncelikle katılımınız için teşekkür ederim. Önerileriniz arasında seyretmediklerim var ve mutlaka izlemek isterim.
Gök-türk: Matrix ve Yüzüklerin Efendisi, ikiside harika üçlemeler, ve sayısız defa izlemişimdir, özellikle Yüzüklerin Efendisi bir kitabın beyaz perdeye aktarımı olarak şahane bir örneği bence. Halka'yı da mutlaka izliyeceğim. Teşekkür ederim.

Ceren: Coffe and Cigarettes'i de listeye aldım hatta  Jim Jarmusch'un diğer filmlerini de araştırmayı düşünüyorum. Önerin için çok teşekkürler.

Yemekbahane: Senin hangi filmi sevdiğini biliyorum ama sanırım dublajı ben yapıp sana armağan etmek zorunda kalacağım:)


Tibet'in Annesi: Aşkın gücü sanırım biraz trajik başlayan bir film ama film ilerledikçe gerçekten etkileyici olmalı, henüz seyretmedim ama izlenecekler listesine katkın için çok teşekkürler.

Biraz Şöyle Biraz Böyle: Amelie gerçekten muhteşem bir hikaye, masal gibi, Audrey Tattoo bu filme tam uymuş, gözlük değiştirip hayata gülümseyerek bakmak için mola verip izle…