Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Nisan 11, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali (pdf - word)

Kitabımızın Türkçe mealini pdf ve word olarak sunmaya çalışıyoruz. Dualarınızı da eksik etmeyin.. (Diyanetin mealidir)
Kuran veya Kuran-ı Kerîm, İslam aleminde İslam peygamberi Hz.Muhammed'e Allah tarafından Cebrail aracılığıyla vahiyler şeklinde gönderilen kutsal kitap. İlk kez 7. yüzyılda kitap haline getirilmiştir. Kuran ayrıca Kelamullah, Kitabullah, Furkan gibi isimlerle de anılır. Fatiha Sûresi ile başlayıp, Nas Sûresi ile sona erer. Okunuşunun kutsal olduğu üzerine basılarak ifade edilir, ilave işaretlemeler ve özel okunuşu tecvid ile birlikte nesilden nesile aktarılmıştır.
Kuran meali , basit anlamda Kur'an'ı oluşturan sure ve ayetlerin tümünün Arapça dışında bir dile tercüme edilerek açıklanmış halidir.
tr.wikipedia.org
Linkler: (.pdf ve .doc olarak)
http://uploading.com/files/768185c9/Kurani_Kerim_Turkce_Meali_indirsenindir.com.rar/

incil Kutsal kitap Türkçe indir

Kutsal kitaplardan incili Türkçe okumak veya arşivine eklemek isteyenler için...
İncil, Hıristiyanlığın kutsal kitabı olan Kitab-ı Mukaddes'in, Yeni Ahit kısmının ilk dört bölümünün her birine verilen ad. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna tarafından kaleme alınmış olan dört İncil, yazarlarının adıyla anılır. İncillerde, Hıristiyanlığa göre İsa'nın hayatı ve öğretileri anlatılır.

Hıristiyanlıkça kabul edilen bu dört incile "kanonik İnciller" denir. Hıristiyanlığın kabul etmediği İnciller de mevcuttur, bunlara "apokrif İnciller" adı verilir.
tr.wikipedia.org
Matta İncili
Markos İncili
Luka İncili
Yuhanna İncili

Linkler:
http://uploading.com/files/bc6fddce/incil_turkce_indirsenindir.com.rar/

Aşk - Elif Şafak

Tanıtım Bülteninden:
Ya ortasındasındır Aşk'ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..

Ella Rubinstein (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte "sorunsuz" bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella'yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar... ve aşkın peşinde katetmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitabı içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası...

Aşk... Elif Şafak'tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye da…

Stranglehold

Bildiğiniz üzere Midway'in yeni taktiği popüler sinema unsurlarından faydalanarak oyun severlerin ilgisini çekmek. Daha önce Wheelman'i piyasaya sunduklarında bol reklam, Vin Diesel ve ünlü Hollywood yazarlarının hazırladığı senaryo ile vasat bir oyundan iyi bir başarı etmişlerdi.
Çok uzak olmayan bir zamanda da meşhur aksiyon film, yönetmen, John Woo ile hazırladıkları Stranglehold ile kendilerini daha da geliştirdiler ve daha büyük bir başarı yakaladılar.

Senaryo

Oyunun senaryosu John Woo'nun 1992 yılında gişe rekorları kıran Hard Boiled filminin devamı niteliğinde hazırlanmış. Filmin baş karakteri dedektif Tequila bu sefer de aksiyona Rus ve Çin Mafya'sının hesaplaşmasının ortasında buluyor. Senaryo A Better Tomorrow, Hard Boiled ve The Killer filmlerini aratmayacak kadar aksiyon içeriyor.

Atmosfer

Oyun atmosferi yakalama konusunda gayet başarılı olmuş. Tıpkı John Woo filmlerinde olduğu gibi her yerden gereksiz silahlı adamlar fışkırıyor, havada durmadan mermiler yağıyor…

Ödüllü Anket - En İyi Film Önerisi

Bloglara heyecan katan başka bir yöntem de (Mimler gibi) belli hedeflere ulaşınca blog sahibinin bir çekiliş düzenlemesi oluyor.

Ben de kendime bir hedef koymuştum 50 yazı 100 izleyici gibi.
Şu an ki rakamlar (fiktifde olsa:) bunu gösteriyor.

Ben biraz farklı olarak bir anket yapmayı düşündüm, hem herkese fikir vermesi açısından hem de genel eğilimi görelim diye.

Size soruyorum, bugüne kadar seyrettiğiniz en iyi, mutlaka izlenmeli dediğiniz film hangisi ve sizi neden etkiledi (bunu da mutlaka belirtin lütfen.)
Not: Birden fazla film önerebilirsiniz. 

Yorumlarınızı hemen yayınlamıycam, hepsini toplu olarak yayınlıycam (18 Pazar akşamı), ve sonra bir çekilişle kazanana bir hediye vermek istiyorum naçizane.
Hediye bir kitap: Sahilde Kafka, Haruki Murakami'nin bir kitabı. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bakalım en çok hangi film önerilecek.

The Blind Side - Sandra Bullock

En iyi kadın Oscar ödülünü kim aldı anlamadım. Sandra Bullock'mu yoksa canlandırdığı karakter mi.
Dümdüz bir oyunculuk, ivmelenemeyen duygu akışı, ne gözlerde ne mimiklerde bir anlam değişikliği.
Halbuki bu öyle karakter ki bazı duvarlara çarpıyor, şaşırıyor, üzülüyor, seviniyor olması gerekirken tek maskeyle idare edilmiş bir oyunculuk var karşımızda.

Zaten bu yıl hem en kötü oyuncu (All About Steve) hemde en iyi kadın ödülünü almış olması nekadar tutarsız işler yaptığını ortaya koyuyor.
Çok sert mizaçlı biri ve duygusal aktarımlı rollerde bence başarılı değil. Onun yerine Speed gibi aksiyon filmlerinde daha düz rollerde oynasın daha iyi.
Hele birde Blind Side'da saçlarını sarıya boyatmış (belki rol gereği olabilir) ama sert görünümü katbekat artmış.

Filmin konusuna gelince gerçek bir hayat hikayesini anlattığı için fazla birşey söyleyemeyeceğim ama birçok noktası inandırıcılıktan uzaktı bana kalırsa.

Amerikan futbulunda Milli takım oyuncusu 1986 doğumlu Michael Oher'in hayatınd…

RDS Nedir? (Radio Data System) hakkında detaylı kaynak

RDS Nedir?
Radyo sinyalleri üzerinden sayısal (dijital) bilgi aktarma sistemidir.
Sayısal bilgiler analog olarak iletilen radyo sinyalleri ile birleştirilerek vericiden gönderilir.

RDS Yayını Fayda ve Avantajları:
- Radyo İstasyonu alıcılara sayısal bilgi aktarabilir.
- RDS özelliği olan alıcılar otomatik arama yaparken RDS bilgisi olan istasyon frekanslarına her zaman öncelik tanır.
- Radyo alıcılarında reklam amaçlı görsel yazılı yayın yapılabilir.
- Radyo istasyonunun birden çok vericisi olması durumunda, Alternatif Frekans özelliği ile mobil alıcıların kendiliğinden aynı radyo istasyonuna ait en güçlü frekansa atlaması sağlanır.
- Özel amaçlı sayısal sinyallerin Radyo Yayını ile aktarılması mümkündür.

Daha fazla bilgi için:
Linkler:
http://uploading.com/files/7a598469/RDS_Nedir_indirsenindir.com.rar/alternatif
http://hotfile.com/dl/37608734/a2f8c1c/RDS_Nedir_(indirsenindir.com).rar.html

Iron Man: Extremis Motion Comic

Iron Man'in de yakın zamanda tekrar Türk okurlarla buluşacağı haberini (Tekrar dememin sebebi Alfa yayınlarının daha önce Iron Man çizgi romanları çıkarmış olmasıdır) Hoz Comics uzun zaman önce vermişti. Yayınlamak için 2006 yılında başlayan Iron Man v4'ün ilk macerası olan Extremis'i seçmeleri çok iyi oldu. Her ne kadar çizimler ve renklendirme biraz alıştığımız tarzın dışında olsa da, Extremis Warren Ellis'in Marvel adına yaptığı sıkı çalışmalardan biri.

Motion Comic yayıncılığında hızla ilerleyen Marvel bu sefer de Iron Man: Extremis'in motion comic'ini hazırladığını duyurdu. Trailer'da gördüğüm kadarıyla öncekilerden daha iyi olmuş ve Marvel bu konuda gittikçe profesyonelleşiyor. Buyrun Trailer'ı bir de siz izleyin: