Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mart 28, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Özdebir Ygs Lys Açıklaması (Kitapçık)

2010 ÖSYS Üniversite girişte iki aşamalı öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi..
- Ders başarısını ölçme
- Farklı bilgi ve becerileri değerlendirme
- Kişisel başarıyı öne çıkarma ve daha iyi yerleştirme için

Linkler:
http://uploading.com/files/4168c274/ozdebir_YGS-LYS_Kitapcigi_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Durum Raporu #3

Askerdeyken insan ister istemez zorunlu görevini tamamladıktan sonra yapacaklarının bir çetelesini tutuyor. Özgürlük kıymete biniyor ya, en ufak edimin önemi had safhaya ulaşıyor. Dönüşümle birlikte sıraya koyduğum şeylerin başını Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarına katılma fikri çekiyordu. Öyle ya 16 Mayıs terhis günü olduğu kadar Süper Lig'in bitiş günü anlamına da geliyordu. Bu plan yalan oldu gibi... Galatasaray ben kadar istemiyormuş, elden ne gelir...

Buna mukabil ikinci sırayı Lost'un final sezonuna vermiştim. Öyle ya, nasıl takip ettiğimi çevremdekiler bilir. Geçtiğimiz mayısta askerde olacağımı öngörmüştüm ve 1 senelik bir ara verdiğimin bilincindeydim. Yine de hazırlıklarımı tamamlamıştım. Evde olan kardeşime sipariş verilmişti, bölümler itinayla her perşembe sabahı arşivleniyordu. Beni bekliyorlardı... Hâlâ da devam ediyor bu durum. Geçtiğimiz perşembe 10'uncu bölüm hazırdı mesela. Dizinin gidişatı hakkında herhangi bir bilgiden özenle kaçınmayı da başar…

1 Nisan Şakası işte böyle olur (video)

Arkadaşlar evet 1 nisan geçti ama bu şakayı şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. Biz izlerken çok eğlendik sizin de eğlenmenizi istedik. Güzel bir fikir doğrusu. Ama adamın kalbine inmemiş neyseki :)

Linkler:
http://uploading.com/files/fd2ea729/1nisan_sakasi_indirsenindir.com.rar/

WinRAR 3.93 Full + Türkçe + Crack + x32-x64 Bit

Dosya sıkıştırma programıdır. ".rar" ve ".zip" gibi birçok dosya uzantılarını açabilme ve bu şekilde dosyalar oluşturabilmek için mükemmel bir araçtır. Bana göre bir bilgisayarın olmazsa olmaz programlarındandır.

Rar İçeriği:
Winrar 3.93 - 32-64 Bit
Türkçe Dil Paketi
Crack

Linkler:
http://uploading.com/files/d4751mem/winrar3.93_tr_x32x64_indirsenindir.com.rar/

3D Gözlük Yapımı

Evinde 2D gözlük yapmak isteyenler için güzel bir kaynak. Hem videolu anlatım da içinde mevcut. Nasıl oluyor bu 3d gözlğkler diyorsanız bir deneyin belki hoşunuza gider..

Linkler:
http://uploading.com/files/983mfamm/3D_Gozluk_Yapimi_indirsenindir.com.rar/

Gelsin ödüller gitsin ödüller

Daha öncede belirttiğim gibi bu Blogger camiasının raconlarından biride mimler ve ödüller.

Bana, bilmem kaç kişiye forwardlanınca şans getirici, dilekleri gerçekleştiren mailleri anımsatıyor, öyle postaları hiç okumam ve forwardlamam açıkçası ama bloglardaki durum farklı, hoşuma gidiyor ve de merak ediyorum doğrusu kimin başlattığunı.

Oturup takip ettim, bloglar arasında salındım ilk hangi blog başlatmış diye ama neyazıkki bir blog'un verdiği link açılmayınca tıkandım. Bu bir saadet zincirnede benziyor aslında, piramit sistemi gibi, bir kişi 7 kişiye yayıyor durumu onlardan 7 şer başkasına, olay exponansiyel büyüyor, dolayısıyla aynı blogun aynı ödülle onurlandırılması ihtimali de yükseliyor:)

Neyse bu kadar irdelemeden sonra, hemen oyuna dahil oluyorum.

Çok içten, samimi ve ilginç yazılar yazan ve benim yazılarıma da güzel mesajlarıyla eşlik eden Nzn (don't worry be happy-nzn) beni Yaratıcı Blog Ödülü sahibi yaptı. Beni düşündüğü için ona çok teşekkür ederim.

Şimdi bu ödülü haketm…

QAFQAZLI UNO - Korkunc ehvalatlar silsilesinden (Farhad Mammadov)

Özeti böyledir:
SOVETLER Birliyinin "AQANYOK" adli dergisinin 1978-ci il yayınında, paranormal bir zaman seyahetine çıkmış azeri genç (kız) dostlarıyla bir köyde başlarına gelmiş olan korkunc ahvalatı paylaşıyor.

Linkler:
http://uploading.com/files/62f7fm4m/QAFQAZLI%2BUNO_indirsenindir.com.rar/

Daybreakers

İzlemekte biraz geciktiğim, fakat çok büyük bir pişmanlık duymadığım bir film. İkinci kez izlemek için hiç bir sebebiniz olmayani, buna rağmen vampirlere olan yaklaşımı güzel bir film olmuş.

2009 yılında bir hastalık gibi salgın şeklinde yayılan vampirlik 2019 yılında tavan yapmıştır ve artık toplumda baskın olan tür vampirlerdir. İnsanlar yakalanarak kan elde etme amacıyla kullanılmaktadır, fakat insanların büyük bir kısmı öldüğü ve vampire dönüştüğü için yapay kan formülü aranmaktadır. Fakat insanlığı kurtarmak için daha mantıklı bir çözüm bulunmuştur...

Ayrıca film Büyük devletlerin daha güçsüz olan devletleri sömürmesini ve kendi çıkarları için onları hiç düşünmeden onlardan faydalanmasını eleştiriyor.

Konu her ne kadar ilginç olsa da, ucuz efektler Daybreakers'a çok puan kaybettirdi. Efektler de sağlam olsaydı daha güzel bir film olabilirdi.

Editör Puanı: 7.0

Karikatürün Oscarları

Karikatür bambaşka bir sanat türü. Hayalgücü, zeka, yaratıcılık, entelektüel seviye ve dünyadaki sosyal ve siyasal gelişmeleri yakından takip ediyor olmak gerekiyor.
Bir çizimle, tüm düşüncenizi yansıtacak, eleştirinizi yaparken veya bir olaya tepkinizi gösterirken biryandan düşündürüp diğer yandan yüzlerde bir tebessüm yaratabileceksiniz.
Aslında karikatürünüz ortak düşüncenin bir yansıması olacak.

Bu yüzden sosyal içerikli karikatürler bizi hem dünyadaki gelişmelerden haberdar eder hem de hissettiklerimizi görsel olarak bir çizimle karşımıza çıkarır.

Dünyada ve Türkiye'de pek çok karikatürist var ve her yıl bir yarışmayla bu karikatüristler yarışıyor, üstelik bu yarışmaya Türkiye evsahipliği yapıyor.

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması 26 yıldır yapılıyor. Yarışmaya bugüne kadar 136 ülkeden 60.000 eser katılımış.
Jürisinde bulunan dünyaca ünlü karikatüristler (Adolf Born, Steve Brodner, Fontanarrosa, Brad Holland, Anita Kunz, Mordillo, Jean Plantu, Quino, Jüng Spahr, Ralph …

Changeling - Sahtekar

1928 yılında Los Angelos'da yaşanan gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senaryolaştırılan filmde başrollerde Angeline Jolie ve John Malkovich yeralıyor.

Yönetmenliğini Clint Eastwood'un yaptığı "Changeling" Mayıs 2008'de Cannes Film Festivalinde gösterime girmiş. Film çeşitli dallarda 7 ödül almış.

Filmi nasıl bulduğumu soracak olursanız, kostümler, mekanlar dönemi çok güzel tanımlıyor. Angelina Jolie yüz hatları itibariyle ve saç tasarımıyla 30'lu yıllar kadın modeline çok uygun olmuş. Gerçi o dönemde bayanların taktığı şapkaları takınca yüzünde bir tek dudakları kalıyor gözüken bir de film boyunca kırmız ruju (aşağıda resimde var) ama sanırım bu ruj filmde bir sembol olarak kullanılmış yani bir kadının mücadelesi olduğunu hatırlatmak adına diye düşünüyorum.

Konusuna kısaca değinicem ama Angelina Jolie, karakterin yaşadığı dramı çok iyi yansıtmamış gibi geldi bana. Belkide 30'lu yıllarda kadınlar duygularını çok bastırıyorlardı bilemiyorum. Yani kadının y…

Hayranıyım Ya Sen! Köşesi 1 - Kevin Spacey

Yeni bir köşe yapmaya karar verdim. Hayranı olduğum biriyle ilgili zaman zaman bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Yan taraftaki ankettede filmlerinden hangisini daha çok beğendiğiniz oylayabilirsiniz.

Köşemin ilk konuğu Kevin Spacey olacak.

Bence O, tam bir karakter oyuncusu. Aynı zamanda dansçı, şarkıcı ve bir müzikal sanatçısı. Bunların yanısıra yönetmen, senaryo yazarı ve yapımcı. Kariyerinde stand-up şovmenliği bile var.
2003'ten beri Londra'daki "The Old Vic Theatre"da sanat yönetmenliği yapıyor.

Kariyeri ile ilgili bilgiden önce yaptığı röportajlardan bazı alıntılar vermek istiyorum.
Kendisini nasıl ifade ettiğine bakın. Çok zeki bir adam ve bazı sözleri atasözü gibi.
Yalnız çevirmeyi düşünmüyorum çünkü uslubunun ve esprilerinin bozulmasını istemem.

I'm not handsome in the classical sense. The eyes droop, the mouth is crooked, the teeth aren't straight, the voice sounds like a Mafioso pallbearer, but somehow it all works. (Çok alçakgönüllü yahu, belki çok yakış…