Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mart 7, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Teen Titans

Teen Titans takımı ilk ortaya çıktığı zamandan bu yana defalarca isim değiştirmiş, hatta yaş grubuna göre zaman zaman farklı iki takıma bölünmüştür (Titans, Teen Titans, The New Titans...). Takımın isminden de anlaşıldığı üzere genç süper kahramanlardan oluşmaktadır.

Teen Titans ilk kez Brave and Bold'un #54 nolu sayısında (1964) "Junior Justice League" adı ile ortaya çıkmıştır. Takım o zaman Robin (Dick Grayson, Kid Flash (Wally West) ve Aqualad adlı kişilerden oluşmaktaydı. Bu kişiler aynı zamanda ünlü Justice League karakterlerinin yardımcılarıydı. Oluşturulan ekibe daha sonra Wonder Woman'ın kız kardeşi Wonder Girl (Donna Troy) ve Green Arrow'unyardımcısı Speedy (Roy Harper) da katılımıştır.

Seri 1980'li yılların en favori çizgi romanlarından biri olmuştur. Bunda elbette Marv Wolfman ve George Perez'in de payı büyüktür. Daha sonra takıma Cyborg, Raven ve Starfire ile birlikte Doom Patrol üyelerinden biri olan Beast Boy da katılmıştır (şu an adını Chang…

Grayson

Youtube'da gezinirken Grayson adında bir fan filmine rastladım. Aslında gördüğüm diğer fan filmleri ile kıyaslandığında güzel olduğu söylenebilir. Konu Batman R.I.P'ten sonra Dick Grayson'ın geri dönüp Batman'in intikamını alması, ama hazırlayan arkadaş ortamı şenlendirip Joker, Riddler, Penguin, Catwoman, Wonder Woman, Green Lantern, Superman, Batgirl gibi birçok karakteri de senaryoya eklemiş. Buyrun siz de bir göz atın:

Don Kişot Niye Önemli

Bilmeyen duymayan var mıdır Don Kişot'u. Sorulduğunda direk cevap veririz değirmenlere saldıran deli şövalye. Neden hepimiz biliyoruz, bu roman niye önemli ve bu bilgiden öte başka ne maceraları var diye düşünürken aldım okudum kitabı.

Birçok baskısı var, uzunu, kısaltılmışı, çocuk romanı versiyonu, ağdalı diyalogları kırpılmışı.

Orijinal çeviri sanırım 800 sayfa civarında. Benim okuduğum kitap biraz kısaltılmış versiyondu, onun içinde bile ağır edebi uzun konuşmalar vardı, bana yetti, genel havasını aldım yani.

Bu kitabın önemi yazıldığı dönem itibariyle ortaya çıkıyor.
Miguel de Cervantes Saavedra tarafından iki cilt olarak yazılmış ve 1605, 1615 yılları arasında basılmış.

Bu dönem İspanyol Edebiyatında Altın Çağ olarak adlandırılıyor.

Ortaçağ döneminde yani 11. yy ve 16. yy arasında önceleri yalnızlık ve sevgi gibi ince duyguları dile getiren kısa şiirler ve kahramanlık destanları edebiyatı oluşturuyordu.

Daha sonra dinsel içerikli ve azizlerin yaşamlarını anlatan şiirler yaygınlaştı…

Ultimate Avengers

Hatırlarsanız daha önceki yazımda Planet Hulk için Ultimate Avengers'tan bu yana izlediğim en iyi çizgi roman uyarlaması çizgi filmlerden biri olarak bahsetmiştim. Şimdi de 2006 yılında çıkmış olan ve çok başarılı bir çizgili roman uyarlaması Ultimate Avengers'tan bahsedeceğim.

Avengers'ı çoğumuz yakından tanıyoruz, çıktıktan sonra Ultimate evreninde Ultimates adı altında bir Avengers takımı oluşturulmuştu. Byran Hitch tarafından çizilen ve Mark Millar tarafından yazılan bu seri çok tuttu hatta İntikamcılar adı ile ülkemizde de ilk cildi çıkarılmıştı.

Çizgi film de daha sonra "Süper Kahramanlar" gibi saçma ötesi bir isimle sadece küçük çocukların izleyeceği düşünülerek türkçe dublajla çıkarılmıştı, ama siz o versiyondan uzak durun ve alt yazılı izleyin derim (mis gibi).

Konu bildiğiniz gibi Avengers takımı ile ilgili (Captain America, Wasp, Giant Man, Black Widow, Iron Man, Hulk, Thor ve Nick Fury) ile ilgili. Tıpkı çizgi romanda olduğu gibi Captain America'nın…

Blackest Night #6

En Karanlık Gece #6
Format:cbr
Sayfa:22
Boyut:17mb
Dil:Türkçe
Çevirmen:Darkruse
Dünya'yı kurtarmaya çalışan fenerler gücünü ikiye katlıyor.
Acaba herşey yoluna girecek mi? Keyifli okumalar.

İndir

Adobe CS4 Eğitim Kitapları - Türkçe

Hellblazer

Yazar: Jamie Delano
Çizer: John Ridgway
Fİrma: DC/Vertigo
Tür: Korku

Bir çoğumuz Hellblazer'ı ilk olarak film ile tanıdık ve ülkemizde de filminin ismi aynı zamanda ana karakterin ismi olan John Constantine ile popüler oldu. Hellblazer ilk olarak 1988 yılında DC'nin bir imprinti (alt firması) olan Vertigo tarafından çıkarılmış korku temalı bir çizgi romandır. Vertigo'nun gelmiş geçmiş en uzun serisidir, aynı zamanda başlayıp sonlanmamış tek serisidir.

Başlangıç

John Constantine aslında ilk olarak Swamp Thing adlı seride görülmüştür. Daha sonradan kendine ait bir serisi olmasına karar verildiğinde, ismi ilk olarak "Hellraiser" olarak düşünülmüştür. Fakat Clive Barker yayınlamadığı bir filme de aynı ismi verdiği için Hellblazer olarak değiştirilmiştir.

Serinin yazarı Jamie Delano Seride 80'li yılların Britanya'sını anlatmak istemiştir ve burayı berbat bir yer olarak tarif etmiştir.

Seri ilk olarak DC logosuyla basılmış, 1993 yılında #63 nolu sayıda Vertigo l…

Kitap Siparişlerim

Kitapçıları dolaşmayı, raflara bakarak zaman geçirmeyi çok severim. Kitapları elime alıp incelemek, iç sayfalarına bakmak, arka kapak yazısını okumak hoşuma gider. Son basılan kitapların konularına göre gündemi takip etmekde mümkün.
Beklediğim yazarların kitapları varsa sevinirim. Dergilerde, bloglarda çok önerilen kitaplar varsa özellikle ilgilenirim.
Son zamanlarda ön plana çıkan bir kitap var. "Açlık Oyunları" yazarı Suzanne Colins. Genel olarak sonuna gelene kadar elden bırakılmayan bir kitap deniliyor.
Tabii bu yorumlar çok merak uynadırıyor, üstelik bu bir üçlemenin ilk kitabıymış.
Almaya karar verdim.

Kitapçıları gezerim, kitap da alırım ama ayrıca fırsatları değerlendirmek için http://www.kitapyurdu.com/ adresini de yıllardır kullanırım. Çoğu kitapta önemli derecede indirim oluyor, üstelik eve teslim ediyorlar ve çok organize bir şekilde çalışıyorlar. Siparişin hangi aşamada olduğunu gayet iyi takip edebiliyorsunuz, dedikleri tarihte de teslim alıyorsunuz.

Sonuç olarak Açl…

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Watchmen Tales of the Black Freighter

Watchmen Tales of the Black Freighter
Tales of the Black Freighter'ı duydunuz mu bilmiyorum ama duyduysanız bile çoğu kişi ne anlattğını ve içeriğini ne olduğunu bilmediğinden izlememiştir.Watchmen'in filmi haricinde asıl eseri çizgi romanı okuduysanız çizgi romanda bir zenci bir gencin gazete bayisinde oturup okuduğu bir çizgi roman dikkatinizi çekmiştir.İşte bu animasyonda o çizgi roman detaylı bir şekilde anlatılıyorSeslendirmen olarak Gerard Butler çok başarIlı bir iş başarmış.Çizgi romanda aktaralılan havadan daha karanlık bir tema var ve sizi gerçekten içine sokarak bir solukta izliyorsunz.Eğer çizgi romanını okuduysanız bu çizgi filmide izleminizi öneririm.Biraz kan ve mide bulandıran sahneleri vardır o yüzden etkilencebilicek kişiler izlememeli.Fzla konuyu anlatmak istemiyorum çünkü kısa bir çhikaye o yüzden en yakın zamanda temin edip izlemenizi öneririm.Alta inidrmeniz için linkte koydum.İsteyen buradan indirebilir.
IMDB puanı: 7.4

Indir-part01
Indir-part02
Indir-part03

Planet Hulk

"Çizgi Roman uyarlaması dediğin böyle olur."

90'lı yıllarda Fox Kids ve Show TV sayesinde bilinçsiz bir şekilde izlediğimiz ve o zamanlar bize çok eğlenceli gelen Hulk'ın üzerinden yıllar geçti ve sonunda adam gibi Hulk uyarlamaları izleme fırsatı bulduk.

Ultimates'i izlediğimden beri, ilk kez bir uyarlama çizgi filmden bu kadar keyif aldım. İnsan ister istemez daha önce ve yakın zamanda izledikleri ile kıyaslıyor ve "Superman Batman - Public Enemies" ile kıyasladığımda, o da çizgi film mi diyorum.

Planet Hulk'ı neden bu kadar beğendiğimi açıklayayım. İlk olarak çizgi roman senaryosuna büyük ölçüde sadık kalınmış. Masumların zarar görmediği, iyilerin sonsuza dek mutlu yaşadığı ve kötülerin de hakkettiğini bulduğu klasik çizgi film dünyasından çıkmış ve biraz daha hayatın gerçekleri işlenmiş.

Bunun dışında Marvel Evreni'nden birçok karaktere yer verilmiş. Örneğin Hulk Skaar gezegenine yolculuk etmeden "Avengers Illuminati" takımını hologra…

Wolverine VS Thor #2

Wolverine vs Thor #2
Format:cbr
Sayfa:8
Boyut:5mb
Dil:Türkçe
İlk bölümün devamı. Çeviriyi Rıdvan S. balonlamayı da Ege yaptı. İyi okumalar.

İndir

Introductory Circuit Analysis (10th Edition)

Product Description
THE most widely acclaimed introduction to circuit analysis for more than three decades. Features exceptionally clear explanations and descriptions, step-by-step examples, more than 50 practical applications, over 2000 easy-to-challenging practice problems, and comprehensive coverage of essentials. PSpice, OrCAd version 9.2 Lite Edition, Multisims 2001 version of Electronics Workbench, and MathCad software references and examples are used throughout. Computer programs (C++, BASIC and PSpice) are printed in color, as they run, at the point in the book where they are discussed. Current and Voltage. Resistance. Ohm's Law, Power, and Energy. Series Circuits. Parallel Circuits. Series-Parallel Networks. Methods of Analysis & Selected Topics. Network Theorems. Capacitors. Magnetic Circuits. Inductors. Sinusodial Alternating Waveforms. The Basic Elements and Phasors. Series and Parallel ac Circuits. Series-Parallel ac Networks. Methods of Analysis and Related Topics…

Yılın En Güzel Fotoğrafları 2009

2009 Yılının en güzel fotoğrafları. Gerçekten güzel fotoğraflar. Slayt olarak sunulmuş biz de size bu şekilde sunuyoruz...

linkler:
http://uploading.com/files/65438dee/YilinFotograflari.2009.rar/