Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat 21, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

World Of Warcraft

Dünyayı kasıp kavuran, kitleleri arkasından sürükleyen, World of Warcraft’in TAMAMEN RENKLİ çizgi romanı sonunda Türkiye’de ve Türkçe.
"Dünyada milyonların oynadığı bilgisayar oyununun çizgi romanı, Oyun içinde anlatılmayan birçok hikayeyi açıklığa kavuşturuyor “Hafızasını kaybetmiş bir adam Kalimbor sahillerinde kıyıya vurduğunda; savaşçı Lo’Gosh ve onun zoraki müttefikleri Broll Bearmantle ve Valeera Sanguinar’ın epik macerası başlamış oldu. Lo’Gosh’ın geçmişinin sırlarını çözebilmesi için, hem müttefikleriyle, hem de diğer ırklarla arasındaki sürtüşmeleri halletmeleri gerektiği kadar,  Alliance’ı ve Horde’u karşılarına almak zorundalar." Gerekli şeyler tarafından çıkartılan bu çizgi roman kabartmalı kapak ve 180 sayfa gerçekten kaliteli bir iş.Her çizgi roman severin ve WoW oyuncusunun alması gereken bir çizgi roman.Daha önce bir yazımda yazıdğım çizgi roman satan yerler rehberindeki yerlerin çoğunda ve internete %20 indirimli.

X-Men Origins: Sabertooth

Çeviri ve Balonlama:Darkruse

Bu tek sayılık çizgi romanda, Sabretooth'un çocukluk dönemindeki aile içi sorunlarını, Wolverine ile tanışmasını ve birlikte yaşadıkları olayları anlatıyor. Keyifli okumalar.

HotfileRapidshare

Blackest Night #5

En Karanlık Gece #5
Format:cbr
Sayfa:30
Boyut:18mb
Dil:Türkçe
Çevirmen:Darkruse

5.sayısıda çevrilmiş bulunyor.İyi okulamar.

İndir

Balıkesir Muhasebecisi

Şehir Tiyatrolarının, bu seneki eğlenceli oyunlarından biri.

Başrollerde Mazlum Kiper, Berrin Koper ve Naci Taşdöğen var.

Oyun Reşat Nuri Güntekin tarafından 1953 yılında yazılmış.

Balıkesir'de muhasebecilik yapan ve mütevazi bir hayat süren Tahir Bey, İstanbul'da yasal olmayan yollardan ticaret yapan bir şirkette çalışmaya başlar ve İstanbul'un sayısız zenginlerinden biri olur.

Yetişkin bir oğlu ve kızı vardır. Tahir Bey'in, kumar, partiler, içki gibi alışkanlıkları eşi Huriye hanım tarafından hiç hoş karşılanmamakta üstelik kendisi bu hayata uyum sağlayamamaktan şikayet etmektedir. Oğlunun altında uçağı, yatı, ve bol parası olmasına karşın idealist söylemlerle eski hayatına özlem içinde olduğunu sürekli dile getirmektedir, keza kızı da aynı şekilde.
Üstüne üstlük bir gün Tahir bey, dolandırıcılıktan hapse girip 4 ay sonra çıkınca ev ahalisi iyice utanca boğulmuştur. Tüm bunları farkeden Tahir bey, ailesine son oyununu oynar ve bu oyundan herkes boyunun ölçüsünü alır.

E…

Mevlid Kandilinde neler yapılabilir? Hanigi dualar okunur? (Mevlid kandili özel)

Öncelikle herkesin mevlid kandilini kutlarız. Mevlid kandili nedir? Ne zaman kutlanır? Peygamber efendimiz hakkında dünyanın önde gelen insanlarının yorumları nelerdir? Bu kandilde nasıl dua edebiliriz? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz... (Hayırlı kandiller)

içerik:
Mevlid kandilinde neler yapılmalı.docPeygamberimizin hayatı sesli slayt.ppsPeygamber efendimiz hakkındaki yorumlar.pps
linkler:
http://uploading.com/files/33a2e2fb/mevlid-kandili_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/
Kandil Resimleri:

Çizgi Roman Piyasasında Canlanma

Bundan yaklaşık 2-3 yıl önce hepimiz çizgi-roman piyasasındaki durgunluktan, yeni yayınların çıkmamasından şikayetçiydik (Fumettiler için aynı şey geçerli değil elbette, onlar aktif bir şekilde yayınlanmaya devam etti). Bu olayın temel sebebi de, Yayınevlerinin yeterli okuyucu kitlesine sahip olmadığından kapanmalarıydı. 2009-2010 yıllarında piyasamızda büyük bir canlanma oldu. Yeni Yayın evleri kuruldu, basım kalitesi arttı.

Bundan birkaç yıl öncesene kadar (Hatırladığım kadarıyla 2006-2007) Türkiye'deki Amerikan Kökenli çizgi romanların tamamı Arka Bahçe yayıncılık tarafından çıkarılıyordu. Arka Bahçe yayıncılık sayesinde ülkemizde o zamana kadar popüler olmayan bir çok çizgi romanı tanıma fırsatı bulduk (İntikamcılar, Witchblade gibi...). Fakat yukarıda belirttiğin sebeplerden dolayı Arka Bahçe yayıncılık kapandı.

Yaklaşık iki yıl, arka bahçe'nin sıkı takipçileri için sönük geçti (Yakın Dostum Ege gibi). Bu sırada çizgi-roman severler aynı zamanda teknoloji ile iç içe olduğun…

An Education - Aşk Dersi

Herkes yazdı çizdi, herhalde seyretmeyen kalmadı. Hoş vakit geçirmek için güzel bir film. Daha detaylı olarak yazımı www.artimetre.com da bulabilirsiniz.

BİR GÜN

Çocukken kan kardeş olan iki arkadaş günü birinde karşı karşıya gelirler. Çok farklı statülerde. Biri hapishanede, diğeri dışarıda, biri kürt, diğeri türktür. Biri Atatürkçü ve eğitimli bir aileye sahipken, diğeri eğitimsiz ve doğu kültürü ile yetişmiş bir kişidir. Sabahtan akşama kadar yaptıkları sohbetleri konu alan klasik Ayşe Kulin kitabı. Kitabın sonunda doğuda kızların eğtim eksikliğini bastıra bastıra altını çizmiş yazar. Sürükleyici bir kitap olmasından dolayı kitap çok kısa sürede bitiveriyor. Türk-Kürt sorunlarını ele almış bir yazar bu. Oğlumun kütühhanesinden gelen, Zelha ve Nevra'nın yıllar sonraki karşılaşmalarını ve sorunlara bakış açısını merak ediyorsanız okuyun derim.
Kitabın Arkasındaki Not: "... biz, iç içe büyüyen, iç içe yaşayan, birbirine benzeyen, kavgacı, hırçın ve inatçı, şefkatli, sevecen ve yürekli, sonsuz verici ve can alıcı, gözü kara, kurnaz, hain, aynı anda çileli, masum ve çocuksu biz! Biz, aynı toprağın çocukları."Ayşe Kulin, Bir Gün'…

Law Abiding Citizen

"Kaderin önüne geçemezsin"

Clyde Shelton'ın eşini ve çocuğunu kaybetmeden önce duyduğu son kelimeler bunlar oldu. Eşini ve çocuğunu kaybetmek yetmezmiş gibi bir de bunu yapan adamlar cezalarını çekmeyince Clyde Shelton intikam almaya yemin etti ve hukuk sistemi de dahil olmak üzere hakeden herkesi yerle bir etmeye başladı.

Law abiding citizen, hayatı boyunca kanuna göre yaşayan ve karşılığında hiçbir şey alamayan bir adamın intikam öyküsünü anlatıyor. Film konu olarak punisher'a çok benziyor. İntikam filmi sevenler için harika bir film. Ayrıca basit bir vurdu kırdı intikam öyküsü değil, zekice tuzaklar ve planlar var. Sadece intikamla kalmıyor, sistemi de harika bir şekilde eleştiriyor. Ayrıca iyi ve kötü kavramı biribirine karışıyor, tutmak istediğiniz tarafı filmin ilk çeyreğinde kendiniz seçseniz iyi olur derim. Filmi çok anlatmak veya spoiler vermek istemiyorum, ama izlemenizi şiddetle tavsiye ederim

Editör Puanı: 8.0

Franklyn Filmi

Geçen gün şans eseri karşıma çıkan Franklyn Filmi beğenimi kazandı doğrusu. Film ile ilgili görüşlerimi  www.artimetre.com da bulabilirsiniz.