Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat 14, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

The Project Bolero - Farhad Mammadov

Özeti: (ingilizce)
After signing project Bolero initiated by UN agency allegedly called Global Unemployee Exchange Organizition bum named Malik is send to USA, employed in a little store...But something strange happens around him...People sacrifice their lives for his being alive, as his roomate witnessed he spends all night long in bathroom without knowing it...Then it comes out that bum Malik was an artificial memory formulated by allied forces, in real he was Ahmed Tagizade, mature,married UNDPI coordinator. He is involved in an unforseen war, he wanted it or not, between allied forces of universe and dark side..

Azerice özeti:
Yakın gelecəkdə BMT-nin (Birleşmiş Devletler Birliyi) agentliyi kimi ortaya çıxacaq Ümumdünya İşsizlerinin Mübadilesi teşkilatı işsizleri xarici ölkelere o cümleden ABŞ-a göndərir. Belələrindən biri də Malik adlı Bakı bomju-evsiz bir yolcu oluyor. Amma bu Bolero adlı müəmmalı layihəyə imza atdığına sonradan çok peşman olur...Qarşısına tuhaf hadisələr çıkır, he…

The Darkness

Yazar: Garth Ennis
Çizer: Marc Silvetri
Firma: Image/Top Cow
Tür: Fantastik/Aksiyon

The Darkness ilk olarak 1996 yılında ortaya çıkmıştır, ve Dünya çapında toplam 1 milyon adet satmıştır.

Darkness

Çizgi roman "Darkness" adı verilen olağanüstü bir gücü, ve bu güce daha önce sahip olmuş ve şu an sahip olan kişileri konu edinmektedir. Aynı zamanda seri Angelus ve Witchblade gibi diğer çizgi roman serileriyle aynı evrendedir ve bağlantılıdır. Darkness özelliğini taşıyan kişiler çocukları olduğunda ölür ve bu yeteneği ilk çocuklarına aktarır. Daha sonradan bu güce sahip olan çocukların 21. doğum gününde bu yetenek ortaya çıkar.

Darkness'ı kullananlar bu güç ile istediklerini yaratabilirler. Hatta kendilerine küçük yaratıklar oluşturabilir, bir zırh yaratabilir, darkness'ı ateşli veya kesici bir silaha dönüştürebilir, hatta mermi yediklerinde bu merminin vereceği hasardan kurtulabilirler de. Hatta Darkness ile bir canlının yaşam enerjisini emmek mümkündür, fakat gün ışığında dark…

Durum Raporu #2

Böyle bir yer Horasan. Yapacak, gezecek, görecek pek fazla seçeneği olmuyor burada insanın. Yine de böyle düşününce karşılaştığınız ilk tepki "Sen oraya askerlik yapmaya gittin; gezmeye, görmeye, keyif yapmaya değil." oluyor. İyi, tamam da çarşı izni denen şeyi laf olsun diye mi sunuyorlar asker adama?
Burdur'un bir tek caddesi vardır. Adı da Mecburiyet Caddesi'dir. Burdur halkının zorunluluğu o tek caddenin adına ne de güzel yansımış diye düşünmeden edemiyor insan. Horasan bir il değil en azından. Yoksa Burdur ile aynı kaderi paylaşıyorlar. Şehirlerarası bir yolun orta yerinde gelip geçen otobüsleri, kamyon şoförlerini ve nicelerini karşılamak ve hatta onları buyur etmek için kurulmuş sanki burası. Zira bu coğrafyanın insanların9ın tabiatında bu var: Yabancıyı konuk etmek. O tek dörtyolun şarkını, garbını, kuzeyini, güneyini adımlayınca Horasan yazıyor ayaklarınız bembeyaz zeminin üzerine. Doğu'nun insanlarının bambaşka olduğunu sadece duymakla yetinmiştim şimdiy…

Bilim Teknik Dergisi Bilim CD'leri Serisi

Bilim CD'leri Serisi 

1: Güneş Sistemi l 103 MB

2: Yerküre l 226 MB

3 - Jeolojik Devirler l ISO l 147 MB
4: Fosil Yakıtlar l 88 MB

5: Nükleer Enerji l 84 MB

6: Özel Görelilik l 99 MB

7: Genel Görelilik - 2 l 103 MB

8: Hücre l ISO l 67,3 MB

9: Evren l ISO l 53.4 MB

10: Deprem l ISO l 108 MB
_________________________________________

Fosil Yakıtlar dışındaki 9 CD için tek link: (1 GB)

http://www.megaupload.com/?d=XK68AJ5G
_________________________________________
1: Güneş Sistemi l 103 MB

İçindekiler

- Giriş Güneş Sistemi
- Evrendeki Adresimiz
- Güneş Sisteminin Oluşumu
- Gezegenin Tanımı
- Kayasal Gezegenler
- Gaz Devreleri
- Cüce Gezegenler
- Küçük Cisimler / Asteroitler
- Güneş Sisteminde Yaşam
- Güneş Sisteminin Sonu
- Simülasyon
- Etkileşimli Alıştırma
- Test
- Referanslar

http://rapidshare.com/files/49251634...temi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/49255182...temi.part2.rar


Bilim CD'leri Serisi - 2: Yerküre l 226 MBİçindekiler

- Yerkürenin Oluşumu
- Yerkürenin İçinde Ne Var?
- Dünyamız Hareketsiz mi?
- Dep…

Batman Road to Arkham

Batman Road to Arkham
Format:cbr
Sayfa:23
Boyut:8mb
Dil:Türkçe
Çeviri: Panda78
Balonlama: Tamerozcan
Arkham Asylum oyununun öncesini anlatan bir çizgi roman oyunu beğenenler için daha da güzel. Keyifli okumalar.

İndir

300 kişisel gelişim kitabı

Rar içeriği
% 100 dusunce gucu.doc0-6 YAŞ ÇOCUK GELİŞİMİ.doc33_ADIMDA_HAYATINIZI_RENKLE.DOC(G Ü Z E L ) BİR İŞLETME NASIL DAHA VERİMLİ OLUR.docAile içi iletişimi daha da güzelleştirmek için.docBeden Dili-cha.docBeyninizi Uyandırın.pdfBORSAYA BAŞLAYANLAR İÇİN ALTIN KURALLAR.docÇekingen Cocuğun Tanımlanması.docÇOCUK CİNSELLİĞİ.docE-TİCARETTE GÜVENLİK.docGuzel Konusma.pdfh_zl__okuma_teknikleri.pdfHALKLA İLİŞKİLERDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR.docInsan Beyni ve Bellek.pdf.
.
.
ve daha birçok kitap elinizin altında...

linkler:
http://uploading.com/files/6d48m1af/300-kisisel_gelisim_kitaplari_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

ALTIN DEFTER

Blogda paylaşılması gereken o kadar çok kitap birikti ki, yoğunluktan mı üşengeçlikten mi bilemiyorum, yazamaz oldum. Okuma hızım bu kadar düşük değil, çok şükür. "Altın Defter"i ne zamandır okumak istiyordum, kitap-blog dostlarımdan hep iyi eleştiriler okudum. Eşime de bu merakımdan bahsetmişim ki, bana süpriz yapıp çalıştığı kurumun kütüphanesinde alıp gelmiş kitabı bana. Gözlerim parlardı kitabı elime alınca. Çok sevindim. Oğlumda uyuyunca başladım okumaya. Genel anlamda Anna Wulf'un hayat hikeyesi. Anne Anna Wulf'u, sevgili Anna Wulf'u, siyasi yanı güçlü Anna Wulf'u, yazar Anna Wulf'u, bir de günlük Anna Wulf'u anlatmış kitabında yazar. Günlükler şeklinde yazılmış, harika bir roman. Satır aralarında kendinizden çok şey bulacaksınız. Ben çok çok sevdim, kendime de satın aldım biel, kütüphanemde göreyim diye. 2 ciltten oluşan bu muhteşem romanı, kesinlikle sizlere de tavsiye ediyorum.
Kitabın Arkasındaki Not: Genç bir yazar olan Anna Wulf, kocasından …

Zehtabi - guney azarbaycan kitablari - edebiyati | Kitap tanıtım

Dünya şöhrətli alim, Türkoloq, tarix elmləri bilicisi və "İran Türklərinin əski tarixi" nin yazari Profesor doktor Məhəmməd təqi zehtabinin yeni bir kitabi ışıq üzü gördü.

"TÜRKCƏM MƏNİM, SƏS BAYRAĞIM" yeni ünvanlı kitabdır ki şair qurbətində yazıb-yaradıbdır ki indiyə kimi bu şeirlər ışıq üzü görməyibdir.

Kitab Təbriz şəhərində əkbər rəhimzad fərəci-nin redaktı və ehtimamilə "nəbati" nəşriyatında 300 səhfə həcmində çap olubdur. Kitabın dəyəri 5000 tüməndir.

Kitap kapak resmi:

Azeri kullanıcımız A. Ferci'nin sizler için tanıtımıdır.

linkler:
Kitabın word ve pdf olarak tanıtımını ve kitaptan bazı bölümleri bulabilirsiniz..http://uploading.com/files/3dfe51de/Zehtabi-guney_azarbaycan_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Hellsing

Manga

Hellsing ilk olarak "Young King Ours" dergisinde 1997 yılında manga olarak piyasaya adımını atmıştır. Manga aynı dergide 2009 yılında son bulmuş ve 10 ciltte toplanmıştır. Walter hakkında bir Origin niteliği taşıyan Hellsing: The Dawn serisi de 2008 yılında çıkmış ve 6 sayı sürmüştür.TV SerisiHellsing'in ilk Anime serisi 2001 yılında çıkmıştır ve 1 sezon sürmüştür. 13 bölümden oluşmaktadır. Ucu hafif açık bırakılmıştır fakat o sezon için olay sona ermiştir. Manga'nın sonu gelmeden bu serinin sonu gelse de, manga ile bağlantılı bazı bölümler içermektedir.

OVA

Hellsing'in ilk OVA'sı (Official Video Anime) 2006 yılında çıkmıştır ve şu an 7. bölüme kadar gelmiştir. OVA bölümleri yaklaşık olarak 5-6 ayda bir çıkmaktadır. Ayrıca OVA serisi Manga ile bire bir aynı ilerlemektedir. Çizimleri ve Senaryosu bana göre TV serisinden çok daha iyidir (fakat piyasada, çok şiddet ve kan içerdiğini düşünenler de vardır, sonuçta vampir animesi olucak o kadar)

Senaryo

Seras Vict…

X-men Origins Wolverine

X-men Origins WolverineFormat:cbr
Sayfa:33
Boyut:15mb
Dil:Türkçe
Çeviri:Ryu Hayabusa
Balonlama:Nightwing93, Darkruse
Wolverine'in başlangıç hikayesini kısa ve öz olarak anlatan bir origin hikayesi.Çeviriyi Ryu arkadaşamız balonlamayıda Darkruse ve Ege yaptı.Güzel bir çeviri ve balonlama olduğuna inanıyoruz.İyi okumalar.

İndir 

The Third Man (1949)

1949 yılı yapımı harika bir kara film örneği.
Yönetmen Carol Reed ve başrollerde Joseph Cotten, Alida Valli, Trevor Howard, Orson Welles yeralmakta.

İkinci dünya savaşı sonrası Viyana kuşatma altındadır ve İngiliz, Fransız, Rus, ABD tarafından kontrol edilmektedir.

Amerika'lı ucuz roman yazarı ve beşparasız olan Holly Martins çocukluk arkadaşı Harry Lime (Orson Welles) tarafından işgörüşmesi yapmak üzere Viyana'ya çağırılır. Geldiği gün arkadaşının bir araba kazasında öldüğünü öğrenir ve olay anında bulunan kişilerin çelişkili açıklamaları üzerine kazayı araştırmaya başlar. Mezarlıkta İngiliz polisi Binbaşı Colloway'le tanışan Martins arkadaşının bir hırsız ve katil olduğunu öğrenir. Yine mezarlıkta gördüğü arkadaşının sevgilisi aktrist Anna Schmidt'in izini bulup, gerçeğin peşine düşer.

Savaş sonrası Viyana'sında mimari harikası binaların yanında yıkıntılarla dolu parke taşlı sokaklar filmin genelinde atmosferi oluşturmakta.

Genelde gece çekimleri ağırlıktaolan, kara…

Wolfenstein 2

"Naziler, nekromansi, kara büyüler, züppe bir asker ve bolca kan, işte klasikleşmiş bir oyunun devamı, Wolfenstein..."

Oynamak da biraz geç kaldım, ama sonunda arşvimden çıkarıp oynama fırsatı buldum. Daha önce de Wolfenstein'in daha eski versiyonlarını da oynadım (1999 Wolfenstein'i oyun hayatımın önemli parçalarından biridir).

Neyse yeni Wolfenstein'den bahsedelim, konuda pek bir fark yok yine önümüze gelen nazileri delik deşik ediyoruz. Nazi askerlerinin yanı sıra uygun bir oranda paranormal düşmanla da kapışıyoruz (Çeşitli Nazi Büyücüleri, süper askerler, yaratıklar...).

Silahlar

Silahlarımız klasik ikinci Dünya Savaşı silahları, bunun yanında paranormal nazi silahlarını da eksik etmemişler tabiki Tıpkı eski versiyonda olduğu gibi silahlarımıza çeşitli eklentiler geliyor. Fakat bu eklentileri görevler sonucu kazandığımız paralar ile satın alarak açıyoruz. Fakat bazı eklentileri açabilmek için "intel" adı verilen çeşitli saklanmış bilgileri toplamak…

Zaman paradoksu - Farhad Mammadov

Sitemiz yazarlarından Farhad Mammadov yeni hikayesini bizimle paylaşıyor...

Özet
Dehşetli ölüm hadisesindən sonra, gözlerini açan Rəsul, namalum mekana və zamana düşür. Bir kadar nezer yetirdikden sonra ona malum olur ki, o Türkiyede hastahanede müalice alır, asıl ismi Bayhan Çetindir, yaşlı bir nanotexnoloqiya üzre mühendis...,zamana geldikdə ise 2028-ci ilə nasıl düşdüyünü özü de başa düşmür. Axı dünen 2008-ci ilin yay günü idi...Ona göre bütün olanların qurama olduğunu güman edir. Hekimlər onu inandırmağa çalışırlar ki, Rəsul adlı Azərbaycanlı (onun özünü təqdim etdiyi)hekim heç zaman olmayıb...Bu yalnız onun beyin pozuntularının neticesidir

QEYD!!! Hekayə - Fərhad Məmmədovun AQONİYA-povestindəndir

linkler:
http://uploading.com/files/be8a3279/Zaman_paradoksu-Farhad_Mammadov_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye

Sait Faik'le tanışmak istermisiniz? Peki ya size hikayelerini ve anılarını anlatmasını.
O zaman Şehir Tiyatrolarına buyrun ve Naşit Özcan'ın tek kişilik muhteşem performasını kaçırmayın derim.

Usta oyunca, yönetmen Savaş Dinçel tarafından tiyatroya uyarlanmış olan Sait Faik hikayeleri ve anılarından oluşan eser bir dönem kendisi tarafından oynanmış.

Sahnede fazla dekor yok ama oyun boyunca bir kenarda oturan Ersin Aşar çeşitli efektlerle hikayeyi süslüyor ve görsel boşluğu doldurarak işitsel yöntemle mekanları kafamızda canladırtıyor. Örneğin tefinin içine yerleştirdiği kırmızı mercimekleri sağa sola kaydırarak dalgaların denize vuruş sesini muazzam olarak bize sunuyor.

Oyun zaman zaman interaktif bir hal alabiliyor. Naşit Özcan'ın seyirciye attığı laflarla, özellikle hüzünlendiğimiz anlarda silkinip gülebiliyor ve sanki Sait Faik'in samimiyetini  ve yaşama sevincini hissediyoruz.

Hikayeler, anılar birleşiyor, İstanbul'un çeşitli köşelerinde onunla geziyoruz. Balığa çık…

Blackest Night #4

En Karanlık Gece #4
Format:cbr
Sayfa:25
Boyut:15mb
Dil:Türkçe
Çevirmen:Darkruse
Yeni bir süper kötü diriliyor.İyi okumalar.


İndir