Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ocak 24, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Planetary

Yazar: Warren Ellis
Çizer: John Cassaday
Firma: Wildstorm/DC Comics
Tür: Süper Kahraman/Aksiyon/Gizem
Planetary ülkemizde henüz yayınlanmamış bir çizgi roman serisidir, fakat Amerika'da büyük bir hayran kitlesi vardır, ayrıca birçok kez Eisner ödülü almıştır:2000: En iyi yeni seri2000: En iyi devam eden seri2002: En iyi devam eden seri2005: En iyi seri hikaye Planetary daha önce Image Comics'in bir Imprint'i olan wildstorm tarafından oluşturulmuştur. İlk tanıtım sayısı Gen 13 ve C-23 dergilerinin arkasında verilmiştir. Daha sonra Wildstorm DC Comics'e satılmıştır ve ilk sayı DC tarafından çıkarılmıştır. Seri normalde 2001 ve 2003 yılları arasında devam edecek ve 24 sayı sürecek şekilde tasarlanmıştır, fakat daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı 1999 başlayıp 2009'a kadar gelmiş ve 27. sayısında hikaye son bulmuştur.

Planetary Kurumu
Planetary kurumunun amacı Dünya tarihinin sırlarını gün yüzüne çıkarmaktır, bu yüzden çalışanlar bir nevi "İmkansızlık Arkeoloğudur&q…

Hayal Gücünün Komutanları - Orkun Uçar

Orkun Uçar Kimdir?
1 Haziran 1969 Gölcük, Kocaeli dogumlu olan Orkun Uçar ilk, orta ve lise ögrenimini deniz
astsubayi olan babasinin görev nedeniyle bulundugu Bartin’da tamamlamis, üniversite ögrenimi için 1986
yilinda Istanbul’a tasinmistir.
Istanbul Basin Yayin Yüksek Okulu radyo-tv bölümünde okurken medya içinde çalismaya
baslamistir.

linkler:
http://uploading.com/files/a344cam4/H.G.K-O.U_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

JD Salinger’ın 10 yeni kitabı | Haber

Çarşamba günü yaşamını yitiren yazar JD Salinger’ın gözlerden uzak yaşadığı dönemde yazdığı en az 10 kitabın ölümünden sonra yayımlanması gündemde.

Dünyaca ünlü yazar JD Salinger’ın hayatını kaybetmesinin hemen ardından ortada yazar hakkında söylentiler dolaşmaya başladı. Çavdar Tarlasında Çocuklar’ın yazarı Salinger, ona dünyanın dört bir yanında şöhret kazandıran kitabını yazdıktan kısa bir süre sonra evine kapanmış ve münzevi bir hayat sürmeye başlamıştı. İşte Salinger’ın gözlerden uzak yaşadığı bu dönemde kimsenin okumaması için özenle sakladığı en azından 10 romanın varlığından söz ediliyor. 91 yaşında yaşamını yitiren yazarın 1953 yılında New Hampshire’da aldığı evine yaptırdığı gizli bir bölümde kitaplar yazdığı ve bu elyazmalarının ölümünün ardından okuyucu ile buluşabileceği de söylentiler arasında yer alıyor. Salinger’ın Çavdar Tarlasında Çocuklar’ı dünya çapında 65 milyondan fazla satmıştı. Kitap, asi ergen Holden Caulfield’ın yaşadıklarını konu alıyordu. Holden’a göre herke…

SEVDALİNKA

Sırada bekleyen o kadar çok kitap oldu ki, ama yoğunluktan yazamıyorum ki :( Okumasına okuyorum, zaten beni takip edenler bilirler, blogun sol tarafında okuduğum kitap sürekli değişim içinde.Neyse artık karar verdim artık en kısa sürede blogda yerini alacak. Şimdi sırada Ayşe Kulin'in bir romanı var. Yıllar önce Adı Aylin ve Füreyya ile tanışımtım Ayşe Kulin'i. Sanırım 2000'li yılların başıydı. Oldukça keyifli okumalardı. Sonra ara verdim Ayşe Kulin okumaya hiç bir sebep yokken ortada. Bir gün yine canım oğlumdan bana bir kitap getirmesini söyledim, okulun kütüphanesinde. O akşam daha servisten inmeden "anne sana kitap getirdim" dediğinde bende bir sevinç çığlığı attım, kucakladım oğlumu. Çantasından "Sevdalinka" çıktı. Ayşe Kulin'le tekrar buluşmanın sevinciyle başladım okumaya, tabii oğlum uyuyunca. Bosna Hersek savaşında yaşayan acı gerçeklere ışık tutmuş yazar. Bosnalılara yapılan işkence ve katliam satırlarına okurken gözümden yaşlar aktı gitti…

Wolverine Old Man Logan

Sayfa:24x8
Boyut:20mb
Çeviri ve Balonlama: Darkopal

İç Savaş ve Nemesis'in yazarı Mark Millar ve çizeri Steve McNiven'dan müthiş bir eser daha. Şimdi onun yerinde,sadece ailesinin iyiliğini düşünen,Logan isminde bir ihtiyar var. Hulk Çetesi tarafından sonuna dek sıkıştırılan bir adam. Umutsuzca bir seçim yapmaya zorlanan bir adam.Logan'ın çığırından çıkan bir ülkede yaptığı sıradışı ve vahşi bir yolculuğun hikayesini anlatıyor! Alternatif bir evrende geçen bu müthiş hikayeyi büyük bir keyifle okuyacaksınız.

Mediafire

Avatar

Biraz Outlander, biraz Battle For Terra, elit olmayan izleyicilerin gözünü boyamak amacıyla kullanılacak efektler için büyük bir bütçe ve klişe bir senaryo:

İşte karşınızda Avatar

Evet sayın okurlar, ben bugün bir hata ettim, gidip Avatar'ı izledim, bu filmi izlemek için 160 dakika (2 saat 40 dakika ediyor) harcadım ve en kötüsü de umduğumu bulamadım.
Bugün öğrendiğim önemli şeylerden biri, herkesin kabul ettiği asla doğru değildir oldu. Normalde her filme gitmeden önce ufak bir araştırma yaparım, çeşitli sitelerde puanlamaya bakarım (IMDB normalde bu sitelerin başında gelir, ama bugün güvenimi çok sarstı.). Son duruma göre Avatar IMDB'den 8.6 puan almış ve en iyi 100 film listesinde kırkıncı sırada.
Buraya kadar her şey normal görünüyor, her iyi izleyici ilk yüze giren bir filmin çığır açmasını, çok önemli bir noktaya değinmesini ya da ufacık da olsa hayatını değiştirmesini bekler. Malesef Avatar bunlardan hiçbirini başaramadı. Çünkü özgün bir senaryosu yokt…

Araba Sevdası - Recaizade Mahmut Ekrem

Üniversite sınavına hazırlanırken edebiyat dersinde ezberlediğimiz ve eminim herkesin bildiği bir kaç önemli roman vardır Türk edebiyatında bazı yönlerden ilk oldukları için.
Mesela ilk psikolojik roman deyince kim geliyor aklımıza, Mehmet Rauf'un Eylül romanı değilmi, batılı anlamda ilk roman ise Halid Ziya Uşaklıgil'in Mai ve Siyah'ıdır.
Birde ilk gerçekçi roman vardır edebiyatımızda o da Recaizade Mahmut Ekrem'in Araba Sevdası.

İşte böyle hap yapılıp bize yutturulan ve pek derinliğine inilmeden şıklardan seçmeye yönelik ders sistemimiz içinde aklımda sadece isimlerinin kaldığı bu romanlardan Araba Sevdası'nı görüp almıştım birkaç yıl önce. İsmen tanışıyoruzda dahada yakınlaşalım diye.

Fakat o kadar zevkle okudumki, ben zaten Osmanlının son dönem hikayelerine düşkün olduğum için baştan beni cezbetti sahne ve hikaye.

Roman, Bihruz bey adında bir züppenin alafranga düşkünlüğünü, parasını giyim kuşama gösterişe harcayışını, yarım yamalak bildiği Fransızcasıyla esnafa hav…

Tarihi bir de böyle okumayı deneyin | Haber

Ejderhalar hakkında gerçeklerden alevlerinden yeniden doğan Anka kuşuna, Azteklerin kulak, burun, dudaklarına obdisyen takmalarından Anglo - Saksonların cımbız kullanımına tarihle ilgili merak ettiğiniz garip bilgilere cevap veriliyor...


-Dünyada bulunan en eski pop müzik belgesi, hangi müziklerin popüler oldup olmadığını öğrenmek isteyen Çin imparatoru’nun ülkenin dört bir köşesine insan göndermesiyle ortaya çıktı.
-Babiller dış ağrılarının ağızda bulunan bir solucandan kaynaklandığını düşünürdü.
-Akapunktur ilk olarak Eski Çin’de icat edildi.
-Roma’da imparatorların başlarına, taç yerine altın kaplamalı defne yaprakları takılırdı.
-Aztekler, geleceği görmelerine yardımcı olduğuna inandıkları obdisyen taşından aynalar kullanırdı. Bir ailenin hastalanan bireyi obdisyen aynanın karşısına oturtulur ve görüntüsüne bakılırdı. Görüntüsü berraksa iyileşeceğine inanılırdı
***
Eski Çin’de erkek hekimlerin kadınlara dokunmalarının yasak olduğunu ve bu yüzden kadın hastaların nerelerinin ağrı…

Killer Croc :İçimdeki İblis

Killer Croc İçimdeki İblis
Format:cbr
Sayfa:24
Boyut:10mb
Dil:Türkçe
Turkcizgi çeviri ekibinin katkılarıyla!Batman 642 nin devamı.3 sayıdan oluşuyor.Linkin içinde 3 sayıda mevcut.

İndir
İndir(alternatif link)

Yurdalan kitap oldu!... | Haber

Atatürk Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü Dr. İsmail Eyyüpoğlu’nun hazırladığı “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Bir İttihatçı/ Kâzım Yurdalan (1881 / 1962)” adlı araştırma çalışmasını yayınladı.


Eyyüpoğlu, sekiz bölümden oluşan 603 sayfalık çalışmasında askerlik yaşamı dışında Erzurum Belediye Başkanlığı da yapan Kâzım Yurdalan’ın yaşam öyküsünü derinlemesine yaptığı bir araştırma ile gün yüzüne çıkarıyor.

Eyyüpoğlu, kitabın önsözünde, “Kazım Yurdalan yıkılan bir imparatorluğa ve onun küllerinden kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün safhalarına tanıklık etti. Cüssesinin küçüklüğünden ötürü ‘Küçük Kâzım’ olarak şöhret kazandı. Hayata bakışı ve olayları algılayışı onu diğer akranlarından ayırt eden temel özelliklerinden biriydi. Cesur olduğu kadar zekiydi,” saptamasını yapıyor.

Kâzım Yurdalan’ın İttihat ve Terakki’ye mensup bir asker ve sivil yönetici olduğunu hatırlatan Eyyüpoğlu, “O, yıkılan bir imparatorluğun küllerinden bağımsız, hür Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irad…

Türk Takımlarının Yabancı Takımlara attığı en güzel 20 gol (VIDEO)e

Arkadaşlar Hagi'den tutun da Hakan Şükür, Bolic, Yattara, Tümer ve daha adını saymadığım birçok yıldızın attığı goller bu videoda. Özellikle Türk takımlarının yabancı takımlara karşı oynadıkları maçların gollerinden seçilmiş. Futbol tutkunları kesinlikle hoşunuza gidecek..

linkler:
http://uploading.com/files/715f1e92/TT20golHQ_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Asus'un 6 ve 7 inçlik kitap okuyucuları 2. çeyrekte satışa sunulabilir | Haber

Tayvan merkezli elektronik firması Asus, 6 inçlik DR-570 ile 9 inçlik DR950 elektronik kitap okuyucularını Amerika ve Avrupa'lı kullanıcılara 2.çeyrek itibariyle sunmaya hazırlanıyor.


Digitimes haberinde, endüstriyel kaynakların Asus'un her iki çözümde de Samsung'un işlemcilerini ve SiPix'in elektronik kağıt teknolojisini kullandığını, bunun yanı sıra renkli ekrana sahip okuyucularını 2010 yılının sonuna doğru gün yüzüne çıkartacağını iddialarına yer verdi.

İddialara göre Asus'un 9 inç boyutundaki kitap okuyucusu, 1,024x769 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlıyor ve Wi-Fi, HSDPA, WiMAX kablosuz bağlantılarının yanı sıra USB arayüzünü destekliyor. Ürün, PDF, TXT, MP3, ePub, HTML, JPEG, GIF, PNG ve BMP formatlarındaki dosyaları görüntüleyebiliyor.

Ancak Asus cephesinden gelen cevapsa iddialarla şimdilik kesişmiyor çünkü firma cihazların seri üretimine başlanılmadığını ve son özelliklerinden, fiyatına ve pazarlardaki geleceklerini hala netlik kazanmadığını belirtiyor.

kayn…

New York Üçlemesi - Paul Auster

Çok sevdiğim bir yazar olan Paul Auster'ın New York Üçlemesi altında toplanan Cam Kent - Hayaletler - Kilitli Oda adlı kitaplarıyla ilgili düşüncelerimi www.artimetre.com'da okuyabilirsiniz.

MİM "İLGİNÇ BİLGİLER"

Sevgili Sibel'in Kahvesi beni mimlemiş, kendim hakkında tam 7 ilginç bilgi mim konusu. Bakalım neler çıkacak ortaya :)

1-Okumalarıma öyle bir ayarlıyorum ki, ayın 1'inde mutlaka yeni bir kitaba başlıyorum. O yüzden ayın sonlarına doğru ince bir kitap okumaya çalışıyorum, ayın 1'inde yeni kitaba başlayabilmek için. Kitabın o ilk sayfasına tarihi yazarken mutlu oluyorum. Takıntı işte :) 2- Acayip gelenekçiyimdir. Değişiklikleri kolay adapte olamam. 3-Kitaplarınmın içine o güne dair notlar alırım, aylar yıllar sonra o kitabı elime aldığımda notları okuduğumda mutlu olurum. Bu notlar daha çok oğluma yönelik. Ayrıca sevdiğim cümlelerin altına hep çizerim, genelde oğlumun boya kalemleri ile. 4-Kendimi bildim bileli saçlarım uzundur. Saçlarımda değişiklik yapmak, boyatmak kesinlikle bana göre değil. Saçlarımı fon çektirmek ve ucundaki kırıkları aldırmak için kuaföre giderim o kadar. Saçlarımı çok seviyorum. Hani derler ya, kadınlar saçları ile çok oynar, değişiklik yapmaktan hoşlanır…

PES 2009 en güzel 25 gol (video)

Arkadaşlar bu da extra bir download olsun. Ben izledim çok harika. Pes oynuyorum ve çok seviyorum diyen herkesin izlemesi gereken bir video. Gerçekten ilhamlık goller. Kesinlikle pişman olmayacaksınız..

Pro Evolution Soccer: Konami'nin futbol video oyunu serisi. Konami tarafından Microsoft Windows, Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Nintendo Wii, Nintendo DS ve cep telefonlarında oynanmak üzere yayınlanmıştır. Japonların yaptığı güzel bir futbol oyunudur..

linkler:
http://uploading.com/files/46d816a6/PES_2009top_25_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/

Aşk-ı Memnu (Halid Ziya Uşaklıgil) kitap özeti

1974 yılında TRT’de yayınlanan dizi Türk televizyonlarında yayınlanan ilk yerli dizidir. 33′er dakikalık 6 bölümden oluşan diziyi Halit Refiğ yönetmiştir. Yeni çekimlerle Kanal D televizyonunda yayınlanmaya başladı.

1)Kitabın Konusu
Bihter ve Behlûl arasındaki yasak aşkı anlatan bir romandır.

2) Kitabın Özeti
Roman Peyker ve Nihat Beyin evlenmesiyle başlar. Peyker ve Bihter’in annesi Firdevs Hanım duldur ve Adnan Beye gizliden ilgi duymaktadır. Ancak Adnan Bey Bihter’den çok hoşlanmaktadır. Onunla evlenir. Adnan Bey varlıklı asil bir aileden gelmiştir. Annesi bu evliliği hiç kaldıramaz.
Bir gün toplanıp pikniğe giderler bütün aile oradadır. Adnan Beyin yeğeni Behlûl Peyker’e dayanamaz ve onu ensesinden ateşli bir şekilde öper. Peyker buna çok kızar çünkü kocasına çok bağlı birisidir. Behlûl Bihter’e göz koyar. Ondan çok hoşlanır onun fiziki görünüşü Behlûl’u çıldırtma seviyesine getirir. Bihter’in kendisinden hoşlanmasını sağlar ve o günden sonra her gece beraber olurlar.

Behlûl ve Bihter’i…

Nadir kitap kıtalararası çalışıyor | Haber

Sahaf ekonomisi ciddi bir gelişme gösteriyor. 100 saafın üye olduğu Nadir Kitap internet sitesi, artık ABD üniversitelerinden hatta Vatikan'dan bile siparişler alıyor.


Antony Askew isimli İngiliz doktor 1721de büyücülükle suçlanıp yakı­lan bir kadının derisiyle kü­tüphanesinin en kıymetli eseri olarak gördüğü anato­mi kitabını ciltlediğinde, yeni bir hastalı­ğın da fitilini ateşledi. Kısa sürede tüm Avrupa'ya yayılan bu enteresan takıntıya "bibliomanie" adı verildi. Günümüzde bibliomanie bir çeşit sahaf hastalığı olarak anılıyor. Toplumun bu zararsız delileri ar­tık insan derisi kullanmıyor ama nadir olan bir kitabın peşinde tutkulu biçimde koşturup tüm vaktini ve parasını harca­maktan da çekinmiyor... İstanbul dünyada sahaflığın en köklü ol­duğu kentlerden. Birçok semtinde tarihin meşhur sahaflarının mütevazı heykelleri var. Öyle ki, çoğu üniversitenin gıpta etti­ği Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nin kütüphanesi varlığını Osmanlı'da kitap toplayıcılan…

Blackest Night #1

En Karanlık Gece #1
Format:cbr
Sayfa:37
Boyut:25mb
Dil:Türkçe
Darkruse'dan harika bir çeviri daha.İyi okumalar.

İndir

Spiderman&Fantastik Dörtlü

Spiderman&Fantastik Dörtlü
Format:cbr
Sayfa:20
Boyut:15mb
Dil:Türkçe
Spiderman&Fantastik Dörtlü.Tarama:Gizemlover.İyi okumalar.

İndir

Büyük Uyanış - Oktay Sinanoğlu

Ön Kapak:
"Millet, ülkesinin, dilinin, tarihinin elinden alınmasına, Türk adının tarihten silinmesine müsaade etmeyecektir."

Arka Kapak:
“Derin bir uykudan uyandım. Rüya kafamda hâlâ taptazeydi; yenigörülmüş renkli bir film gibi. Nasıl derin bir uyku idi ki o öyle. Sankielli yıldır uyumaktaymışım.

Rüyamda, halk Türkiye’nin her bir köşesine kadar uyanmış. Herkesin gözünde bir parlaklık; yüzlerinden kendine güven fışkırıyor.

Kadıköy’deyim, Beyoğlu’ndayim, Ankara’da Meşrutiyet Caddesi’ndeyim, Amasya’da, Antalya’da, Tekirdağ’da, Van’dayım. Sokaklarda insanlar hızlı hızlı işlerinin güçlerinin peşinde koşturuyor, ama yüzlerinde telaştan, endişeden eser yok; mutlu bir tebessüm, birbirleriyle sevecen selamlaşmalar. Gençlerde azimli, zeki bakışlar. Bazıları düşünceli düşünceli yürüyor; sanki kafalarında çetin matematik meseleleri çözüyorlar. Dolaşırken baktım ki, hayret her yerde kahveler, iş saati, nerdeyse boş. Tek tük müşterili masalarda kâğıt ya da tavla oynayan görünmüyor. Bir grup g…

CANIM KARDEŞİME

Canım kardeşimin bugün doğum günü. 29. yılına başlayacağı ilk gün bugün. Burdan bir kez daha iyi ki doğdun, iyi ki benim kardeşim oldun diyorum. Nice sağlıklı ve huzurlu yaşlara, tüm sevdiklerinle birlikte. Doğum günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Harvard Business School'da Size Ne Öğretirler? | Kitap Tanıtım

Harvard Business School'da Size Ne Öğretirler?
(Kapitalizmin Mutfağında Geçirdiğim İki Yıl)

Orjinal isim: What They Teach You at Harvard Business School

yazar: Philip Delves Broughton

Optimist Yayın Dağıtım / İş - Yönetim Dizisi

kitabın tanıtımı:
MELİH ARAT - Harvard'da size ne öğretirler?
Okuma listemde yığınla kitap olmasına rağmen tanıtımını görür görmez okumak istediğim bir kitap oldu: 'Harvard Business School'da Size Ne Öğretirler?'

Bir baktım masamın üstünde duruyor; Optimist Yayınları'na teşekkürler. Büyük bir merakla okumaya başladım. Hayatım Harvard Üniversitesi'nin yayımladığı kitaplar, Harvard Üniversitesi İşletme hocalarının kitap ve makaleleriyle geçmişti. Harvard hocalarının bir kısmıyla tanışmış ve derslerine de girmiştim.

Bu kitap, İngiliz Daily Telegraph Gazetesi'nin editörü Philip Delves Broughton'un gazeteciliği bırakıp 2 yıl Harvard İşletme Okulu'nda gördüğü İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programını anlatıyor. Derslerde işlenilen vak…

Eski kitapları artık internetten bulmak mümkün. | Haber

İnternet sahafların yerini tutar mı? 


İnternet, sahaf dükkânlarına ciid bir rakip olmuş durumda. Amazon.com'un 2003'te 'The British Library' (Britanya Ulusal Kütüphanesi) ile hayata geçirdiği projeyle eski kitapları arayanlar dükkân dükkân gezmekten hoşlanmayanlar çok mutlu olmuştu. Ayrıca tarihi kitaplarınverileri dijital ortamda daha ulaşılabilir hale gelmişti.

Amazon.com, 'British Library'nin 150 milyon 'kalemlik' envanterini kılavuz olarak kullanarak sanal bir 'ender eski kitap' bölümü oluşturarak, kendisine ciddi bir pazar yarattı. Amazon.com aracılığıyla yüzlerce yıl önce yayımlanmış kitapların varlığından haberdar olan kitap kurtları ve araştırmacılar, bu kitapları elinde bulunduranlarla temasa geçip, alışveriş yapmaya başladı. Bu yeni sanal sektör kısa sürede tüm dünyayı kapsadı ve başka internet siteleri de benzer uygulamalartı hayata geçirdiler. 1753 yılında kurulan The British Library'ye her yıl en az üç milyon kita…