Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

sütlü banyo tarifleri

Sütlü banyo tariflerinde günün yorgunluğunu üzerinizden atarken ipek gibi bir tene sahip olmak ister misiniz. Parlak, yumuşak, pürüzsüz tenin sırrı sütte saklıdır. İçeriğindeki sütle rahatlatan ve bakım yapan banyo tarifleri burada.

Süt: Çok eski yıllardan bu yana güzellik için kullanılır. Cildi yumuşatır, nemlendirir ve elastikiyet kazandırır. Cleopatra’nın dillere destan güzelliğini korumak için süt banyosu yaptığını duymuşsunuzdur.Sütün içinde bulunan laktik asit; cildin en üst tabakasında etkilidir. Cildi derinlemesine temizlerken, ölü derilerden arındırarak pürüzsüz bir görünüme kavuşması için yardımcı olur. Süt banyolarından hemen sonra cilt parlar, rengi canlanır ve esnekliği artar. Ayrıca, sütün içeriğindeki yağlar cildin besler.

Badem yağlı banyo tarifi

Malzemeler:
250 gram süt tozu
Yarım yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Banyo küvetini sıcak suyla doldurun. İçine badem yağı ve süt tozunu ekleyip karıştırın. Küvetin içine uzanın. Kendinizi sütün ve badem yağının güzelleştirici etkisine bırakın.

Sütlü banyo tarifi
Malzemeler:
Yarım litre tam yağlı süt

Hazırlanışı ve uygulanışı: Banyo küvetini sıcak suyla doldurun. İçine yağlı sütü ekleyin.
Küvetin içine uzanın. Süt yağı ve laktik asidin güzelleştiren etkisine kendinizi bırakın.

Aromatik banyo tarifi:
Malzemeler:
Yarım litre yağlı süt
3 yemek kaşığı mısır nişastası
1 yemek kaşığı yulaf unu
2 yemek kaşığı lavanta yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Banyo küvetini sıcak suyla doldurun. Nişasta, süt, yulaf unu ve lavanta yağını ekleyin. Küvetin içine uzanın. Lavanta yağının sakinleştirici, yulaf unu ve nişastanın pürüzleştirici, sütün nemlendirici ve besleyici etkisine kendinizi bırakın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar