Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

suna dumankaya isilik tedavisi

İsilik özellikle yenidoğan bebeklerde görülen ter kanallarının tıkanması sonucu terin derinin üst tabakasına sızmasına denilmektedir.

Çoğunlukla sıcak ve nemli havalarda görülür. Çocuğu kat kat giydirilince ve naylon malzemeli ürünlerin giydirilmesi isiliği artırmaktadır. İsilik mikrobiyal bir hastalık değildir sadece çocuğun yağ dokusu ve sıcak havalarda ter kanallarının tıkanması ile ilgilidir.

İsilik nedenleri: Çocuğun yeterince yıkanmaması. Ateşli hastalıklar. Aşırı sıcak havalar. Kışın çocuğun kat kat giydirilmesi. Naylon ve sentetik ürünlerin kullanılması. Aşırı terleme.İsilik nasıl geçer: İsilik kalıcı bir hastalık olmamakla beraber çocukta herhengibir soruna neden olmamaktadır. İsilik yapılan yanlışlardan dolayı oluşmaktadır bu hastalık için özellikle kullanılan bir ilaç yoktur. İsilik tedavisi için Suna Dumankaya’nın önerdiği limon suyu kürünü deneyebilirsiniz.

Suna dumankaya limon suyu kürü: Banyo esnasında vücudunuzu iyice keseleyin ve banyodan sonra 5-6 adet limonun suyunu sıkıp az miktarda su ile vücudunuza sürün. Kuruduktan sonra üzerine üzerine talk pudrası serpiştirin ve bu şekilde 1 saat kadar bekleyin 1 saat sonra vücudunuzu ılık su ile yıkayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar