Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

18 Aralık 2010 Cumartesi

ŞEMS ASLAN DAN EVDE HAVUÇ YAĞI YAPIMI VE HAVUÇ YAĞININ FAYDALARI

04.10.2010 tarihinde EZGİ İLE ŞİFALI YEMEKLER adlı programda Uluslar arası güzellik uzmanıŞEMS ASLAN konuk oldu ve yine bitkisel güzellik reçeteleri verdi.

EVDE HAVUÇ YAĞI NASIL YAPILIR? HAVUÇ YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

MALZEMELER:

1 su bardağı rendelenmiş havuç

aldığı kadar ayçiçek yağıHAZIRLANIŞI:

rendelenmiş havucu su bardağına koyun. Üzerien aldığı kadar ayçiçek yağı ile doldurun.

Bir tencerenin içine bir miktar su koyup ocağa koyun. İçinde havuç ve ayçiçek karışımı olan su bardağıni ,içinde su olan tencerenin içine yerleştirin (bardağın içine su girmemesine dikkat edin)ve 15 dakiak boyunca oacakta kaynatın.

Ocaktan indiridkten sonra süzün. Elde ettiğiniz bu havuç yağından günce 3-4ÇAY KAŞIĞI için.

Bu yağ,cilt güzelliğine, saç sağlığına,kalp sağlığına çok fayda eder ve ayrıca iç detoksu yaparak vücudun iç organlarının temizlenmesini sağlar.pozitif enerji verir.içinde A ,B1,B16 gibi vitaminler bulunur.yaralara, varislere karşı da çok faydalıdır.

şems ahanım, bu yağ için ;''sihirli değnek gibi'' diye bir tabir kullandı. tam bir fayda görebilmek için hem içten, hem dıştan kullanmakmgerekir. yani bu yağı yaraların üzerien ve cildiniz e rahatlıkla sürebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar