Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

regl sancılarını azaltan yöntem

Kadınların annelik ve ev işlerinde üzerlerine düşen sorumluluk bir yana, her ay çektikleri bir eziyettir adeta regl sancıları. Olgunlaşan hücrelerin, vücudun dışına atıldığı ve oldukça sıkıntılı geçen bu dönemde bayanlar oldukça gergin olmakta ve çektikleri sancılar nedeniyle huzursuzluk yaşamaktadırlar.

Bu dönem boyunca, vücutta su toplanması nedeniyle ağırlık artışı gözlemlenirken, bir çok bayan bunu kilo almak olarak düşünmektedir. Oysa bu toplanan sular, regl döneminizin sona ermesiyle vücut dışına atılmakta ve kilonuz eski haline dönmektedir.Regl öncesinde tatlı eğiliminiz artarak, fazla kalori tüketimiyle karşı karşıya kalabilirsiniz ki bu kaloriler zamanla kilo olarak size dönecektir. Bu süreçte tatlı tüketimi yerine protein ağırlıklı bir beslenme düzeniyle, fazladan kalorilerin önüne geçebilirsiniz.

Bolca tüketeceğiniz sebze ve balık eti, vücutta su tutulmasını azaltarak, şişkinliğiniz artıp size ağrı vermeye başlamadan önce, vücudunuzdaki suyu dışarı atmaya başlamanızı sağlayacaktır. Bolca su tüketimiyle desteklenecek bu uygulamalarla, daha az sancılı, daha az stresli ve daha az tedirgin regl dönemleri sizi bekliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar