Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

18 Aralık 2010 Cumartesi

MUSTAFA AYDINER DEN BİTKİSEL TEDAVİ FORMÜLLERİ

20 aralık 2009 tarihinde kanal 7 ekranlarında her hafta sonu ,cumartesi ve pazr günleri yayınlanan ,sunuculuğunu serdem coşkun un yaptığı serdem in mutfağı adlı programın daimi konuklarından olan fitoterapist eczacı mustafa aydıner yine sağlık konusunda size faydası olacağını söylediği bazı kürler önerdi. bizim size tavsiyemiz öncelikle doktor tedavisi,ardından doktor tedavisinin yanısıra bitkilerle destek tedaviler uygulamanızdır.

işte mustafa aydıner den bazı bitkisel formüller:
ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN FORMÜL
MALZEMELER :
* 100 gr susam,
* 100 gr çörekotu,
* 1 kg dağ çiçek balı,
HAZIRLANIŞI : Çörekotu ve susam, tahta havanda dövülür. Balın içerisine karıştırılarak, macun yapılır. Sabah öğlen ve akşam, yemeklerden 30 dakika önce, 1-2 kaşık yenilir.
HAMİLELİKTE VE EMZİRME DÖNEMİNDE MEYDANA GELEN ÜST SOLUNUM YOLU HASTALILARI VE ÖKSÜRÜK İÇİN FORMÜL:
Hamilelikte ve emzirme dönemlerinde , anneler ve anne adayları ilaç kullanamazlar.bu gibi hastalıklar için bitkilerle tedavi yöntemi kullanılabilir.Özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve bu enfeksiyonlardan sonra, kalıcı olan öksürük için, Mustafa aydınerden sağlıklı, bitkisel öneriler geldi
1. FORMÜL:
MALZEMELER :
* 2 tatlı kaşığı çam balı,
* 1 tatlı kaşığı tereyağı,
* 1 çay kaşığı zencefil.
HAZIRLANIŞI : Bütün malzemeleri, cezvenin içerisine koyup kaynatın. Sıcak olarak, sabah ve akşam için. Bu şurup, ne kadar sıcak olursa, o kadar faydalıdır.
* Eğer, bu şurup yeterli gelmez ise, 1 er tatlı kaşığı, kestane balı, sabah akşam yenilmelidir.
* 2. FORMÜL:
2 tatlı kaşığı kestane balının içerisine, 1 çay kaşığı karabiber konulup, kaynatılır. Sıcak olarak, sabah ve akşam içilmelidir. Eğer, bal bulamaz iseniz, üzüm veya dut pekmezi de kullanabilirsiniz.
KEMİK ERİMESİ VE MENAPOZ İÇİN FORMÜL:
MALZEMELER :
* 100 gr teretohumu,
* 100 gr hayıt tohumu
*1 kg bal,
HAZIRLANIŞI : Tere tohumu ve hayıt tohumu, kahve değirmeninde çekin. toz haline gelmiş olan bu karışımı balaın içerisine karıştırılarak, macun yapın.
Eğer, yeni menapozun başlangıcında iseniz, sabah akşam, 1 er tatlı kaşığı,
daha ileri dönemlerde ise, 1 er yemek kaşığı yenir.
ALTINI ISLATAN ÇOCUKLAR İÇİN FORMÜL

Öncelikle , çocuğunuz yatmadan önce, elleriniz kuru veya zeytinyağı ile yağlayarak , çocuğun beline soldan sağa doğru masaj yapın. ardından da, baş ve işaret parmakları ile, bel, sırt küreği olan bölgeye kadar, hafif hafif çekin. ardından aşağıdaki karışımı düzenli olarak yedirin.
MALZEMELER :
* 20 gr zencefil,
* 200 gr bal,
* 10 gr havlican,
* 100 gr servi kozalağı,
HAZIRLANIŞI : Tüm malzemeleri, karıştırıp, macun haline getirin. Küçük çocuklar için 1-2 çay kaşığı, 12 yaşından büyükler için, 1 kahve kaşığı, yetişkinler için ise, 1 yemek kaşığı günde 3 defa tüketin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar