Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

limonun cilde faydaları nelerdir

Güzel olmak istiyen kadınlar için limon birebir güzelik aracıdır. Limonun faydaları olduğu gibi cilt bakımında ve şaç bakımında kullanan bir çok insan vardır. Bu konumuzda limonla nasil güzel oluruz ve limonun cildimize faydalarını okuyacağız.

Limon genç kalmanızı sağlıyor. Limon ile yapacağınız temizleme losyonu sayesinde, cildinizin sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Limonun içindeki bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde yüzünüzdeki kapalı gözenekleri açarak, cildinizi dezenfekte eder. Sivilce ve siyah noktalarının oluşumunu engeller.

Özellikle yağlı ciltler için tavsiye edilmektedir. Cildinizi sıkılaştırıcı özelliği de bulunan limonun bünyesinde barındırdığı asitler sayesinde peeling yaparak cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Özellikle cildinizi hazırlarken limonu kullanabilirsiniz. Uzmanlar uyarıyor sıcak havalar cildin bir numaralı düşmanı olduğunu söylüyorlar. Güneş ışığında fazla kalmamak, koruyucu kremler, bitkisel losyonlar kullanarak bunları en aza indirebilirsiniz.Limon ayrıca cildinizi serinletici bir hava verir. Cildinizin canlı gözükmesini sağlar. Yaklaşık olarak 10 adet limonun kabuklarını yuvarlak bir şekilde dilim dilim kesin. Daha sonra klorsuz 5 litre suyun soğuk suyun içerisine kabuklarımızı atalım. Limonlarımızın kabukları soğuyana kadar en az suda 1-2 saat bekletmeye başlayalım.

Bu süreçin ardından limonları elinizle sıkarak, banyo suyunuzun içerisine bu suyu atın ve hazırlanan su ile karıştırın. Limon banyosunun içerisine girin ve içinde 15-20 dakika bekleyin. Bu hem kokunuzu değiştirecek hem cildinizin tüm bölgesini temizleyecektir.

Cildiniz için serinletici ve canlandırıcı bir etki yapar. Altı adet limonu, kabukları ile birlikte halka şeklinde dilimleyin. Derin bir kaba soğuk su doldurun ve içine dilimlediğiniz limonları atın. Limonların kabukları yumuşayana kadar en az bir-iki saat bekletin. Süre tamamlandıktan sonra limonları elinizle sıkın ve banyo suyunun içine limonları ve hazırlanan suyu ilave edin.

Eğer limonların suda bekletilme süresi sizin için çok uzun ise o zaman limonların suyunu sıkın ve limonlarla birlikte banyo suyuna katın. Hazırladığınız limon banyosunun içinde 20 dakika kalmanız yeterli olacaktır. Bu özel banyo için kan dolaşımınızı hızlandırırken iç açıcı limon kokusuda güne dinamik başlamanıza yardımcı olacaktır.

Yüzünüz için ise bir çorba kaşığı limon suyunun içerisine iki çorba kaşığı çiçek balı koyarak hafif ocakta ısıtın daha sonra soğutun, bu işlemin ardından yüzünüze sürebilirsiniz. Kuru ve çatlak kısımlara sürerek bu oluşumları tedavi edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar