Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Aralık 2010 Cuma

Kusmaya Ne İyi Gelir

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Kusmaya Ne İyi Gelir? Kusma ve Mide Bulantısı İçin Şifalı Bitki Tedavisi. Yüzyılları bulan geleneksel kullanımında Zencefil kökünün (Zingiber officinale) en önemli kullanımı bulantı ve kusmaya karşıydı. Exeter Üniversitesi araştırmacıları zencefilin klinik olarak bu etkinliği gösterip göstermediğini belirlemek üzere daha önce yapılan çalışmaları gözden geçirmişlerdir.

Çiftkörlü, plasebo kontrollü çalışmaların gözden geçirildiği araştırmada zencefilin dört ayrı alanda kullanımı incelenmiştir: taşıt tutması, sabah bulantısı, ameliyat sonrası bulantılar ve kemoterapinin yol açtığı bulantılar.

Araştırmada varılan sonuç ise günde 1 g alınan zencefil tozunun bulantılara karşı plaseboya oranla önemli ölçüde daha iyi sonuç verdiği şeklindedir. Tek istisna ameliyat sonrası bulantılar üzerine yapılan bir çalışmadır. Bu çalışmada zencefil plasebodan farklı bir sonuç vermemiştir. Araştırmacılar zencefilin güvenli olduğunu ve hiç bir çalışmada yan etkiye rastlanmadığını da belirtmektedirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar