Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

22 Aralık 2010 Çarşamba

EVLILIK VE ILISKI GURULARI JOHN VE JULIE GOTTMAN KIMDIR?


JOHN GOTTMAN

John Gottman, evlilik uyumu ve boşanma başta olmak üzere, duygular, fizyoloji ve iletişim alanlarında yaptığı çalışmalarla dünyaca ünlü bir profesördür. Psychotherapy Networker tarafından son 25 yılın En İlham Verici İlk 10 Terapisti arasında da gösterilen John Gottman, dünyada çift terapisi alanında en kapsamlı ve geçerli araştırmaları gerçekleştiren kişidir. Akademik Dergilerde 190 bilimsel makalesi yayınlanmış olan Gottman, evlilik ve çift terapisi ile ilgili 40 adet kitap yazmıştır. Türkçeye çevrilmiş olan 3 kitabı bulunan Gottman'ın "Evliliği Sürdürmenin 7 İlkesi" (Seven Priciples For Making Marriage Work) adlı kitabı en çok satan kitap olmuştur (NY Times). John Gottman aynı zamanda, ebeveynliğe yeni adım atan çiftler ve aile içi şiddeti önleme/tedavi etme konularında programlar geliştiren İlişki Araştırma Enstitüsü'nün genel yönetmenidir.

JULIE GOTTMAN
Julie Schwartz Gottman, saygın bir klinik psikolog ve eğitmen olan profesör Julie Gottman, geçtiğimiz yıl içinde Washington State tarafından Yılın Psikologu seçilmiştir. Yoksullukla başa çıkmaya çalışan çiftlere özel olarak geliştirilen Loving Couples, Loving Children programının yaratıcısı ve Klinik Şefi olan Gottman, aynı zamanda aile içi şiddeti önlemede etkin bir terapötik modelin de yaratıcılarından biridir. Çift terapisi ve evlilik doyumu ile ilgili üç kitabı bulunan Gottman, çiftlerle, istismar, travma mağdurları, madde bağımlıları ve eşleri ile çalışmakta aynı zamanda kanserli hastalar ve aileleri ile psikoterapi yapmaktadır.


Bu yazi www.gottmanciftterapisi.com adresinden alinmistir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar