Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

etkili sivilce maskeleri

Özel günlerinizden önce, stres dolu zamanlarda, yetersiz beslenmelerde cildiniz kırmızı alarmı sivilcelerle verir. Alın, çene, burun gibi bölgeleri güzelliğinizi gölgeleyen sivilceler işgal eder.
Evinizdeki malzemelerle kolayca uygulayıp etkili sonuç alabileceğiniz sivilce maskeleri tarifi MSN Kadın’da! Üstelik bitkisel maskeler önceki sivilcelerden kalan lekeler ve izlerin yok olmasına da yardımcı oluyor.
Elma maskesi: Cilt hücrelerinin yenilenmesini, sivilcelere neden olan bakterilerin temizlenmesini sağlayan elma maskesini haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:
1 adet orta boy elma
2 çay kaşığı bal
Hazırlanışı ve uygulanışı: Elmayı rendeleyip balla karıştırın. Karışımı sorunlu bölgeye sürün. 15 dakika bekleyin.
Sürenin sonunda önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.
Domates maskesi: Cildi derinlemesine temizleyip, var olan sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlayan domates maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Eğer domatese alerjiniz varsa; maskeyi cildinize uygulamadan önce küçük bir bölgede deneme yapmayı unutmayın.
Malzemeler:
1 adet orta boy domates
1 çay kaşığı toz şeker
Hazırlanışı ve uygulanışı: Domatesi rendeleyip şekerle karıştırın.Sorunlu bölgeye masaj yaparak yedirin. Kurumasını bekleyin. Önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.
Not: Eğer sivilce maskesini evde hazırlamak istemiyor, satın almak istiyorsanız; içeriğinde çay ağacı yağı, kil, kâfur, söğüt kabuğu olan kozmetik maskeleri tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar