Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

16 Aralık 2010 Perşembe

ender saraç hipotiroid tedavisi

Doktor ender saraç hipotiroid nedir tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi. Hipotiroidiye neden hastalıkların başında hashimoto tiroiditi denilen ve tiroid bezinin nedeni bilinmeyen bir şekilde hasara uğramasıyla oluşan bir hastalık vardır.

Hashimoto tiroiditinde önce guatr vardır. Ancak yıllar içinde bez küçülür ve hormon salgılama işlemini yerine getiremez. Hastalığın en önemli özelliği hastaların kanlarında anti tpo ve anti tiroglobulin antikorlarının çok yüksek olmasıdır.

Hipotiroidi olan hastaların en belirgin şikayetleri: Halsizlik, kolay yorulma, üşüme, seste kısıklık ve kalınlaşma, el, yüz ve bacakta şişkinlik, göz etrafında şişlik, saçlarda dökülme, kas krampları, depresyon ve uyku bozukluğu olarak görülmektedir.

Doktor ender saraç hipotiroid tedavisinde bitkisel olarak tere tohumu önermektedir. Tere tohumu hastalığın tedavisinde oldukça olmaktadır. Tere tohumu çay gibi içebilirsiniz ayrıca tere tohumunun hapları da piyasada mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar