Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Aralık 2010 Cuma

Ceviz kabuğunun faydaları nelerdir?

Doğadaki her bitki faydalıdır fakat bazıları var ki yaprağından tutun köküne kadar bize fayda sağlıyor. Örneğin ceviz bitkisi damak zevkimize uygun olmasının yanısıra faydalarıylada dikkat çeken bitkilerden biridir.

Ceviz kabuğunun faydaları nelerdir?

Cevizin iç yapısındaki mineraller ile beynimizin ihtiyacı olan mineraller arasında çok büyük oranda benzerlik olması oldukça şaşırtıcı diyebiliriz. Aslında farkında olmasak da tatlılarımızda ve kahvaltılarda yer verdiğimiz cevizler vücut sağlığımız için oldukça büyük önem arz ediyor.Bir cevizi incelemeye başladığımızda en dışta yeşil kabuk ve sonrasında sağlam, sert yapıdaki ceviz kabuğu ve en içte ise beyin kıvrımlarını andıran cevize özgü bir yapı bizi bekliyor olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise birçok besin kaynağında olduğu gibi cevizin de kabuğunda yüksek miktarda mineralin yer aldığıdır.

Beyin sağlığı açısından oldukça sık tüketilmesi önerilen ceviz; vücudumuzda sadece beynimizin ihtiyaç duyduğu gümüş iyonunu barındıran en önemli besin kaynağı olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte KATÜ üniversitesi profesörleri tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre ceviz kabuğu kandaki kolestrol seviyesini dengelemek ve yüksek kolestrolü düşürmek konusunda oldukça başarılı…

Cevizin faydaları arasında ayrıca mide, bağırsak ve böbrek hastalıkları konusundaki başarısı da sayılabilir. Bu tür çok şiddetli olmayan hastalıklarda uzmanlar tarafından ceviz ve ceviz kabuğu tüketilmesi önerilmektedir…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar