Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

1 Aralık 2010 Çarşamba

Bu Nasıl Bir Öykü (Son Bölüm) ŞOK!

İHANET BİR BİLMECEDİR


Bundan sonra yapılması gereken tek şey onlar gelmeden önce bu odadan ve Ömer’den kurtulmaktı. Plan işlemeye başlamıştı bile. Orada karar vermişti, Prof. Simon ve Ahmet ile yediği yemekte. Prof. Simon’un gırtlaktan gelen mekanik sesi ile anlattığı hikayeleri dinlemiş, gözlerinde saklı ateşi tanımış, kendini koruma içgüdüsünün verdiği imdat çağrıları ile bu adamın istediğini elde etmek için bütün bir şehri kılıçtan geçirmekten çekinmeyeceğini anlamıştı. Bu oyunun sonunda kim kazançlı çıkacaktı? Prof. Simon’u ve onun arkasındaki gücü belki bu kez atlatacaklardı. Ya sonra… Sonra ne olacaktı? Nereye kadar kaçacaklardı? Ömer’in peşinden sürüklenerek çıktığı bu yolcucukta şehrini, ülkesini terk etmişti. Şimdi de Yıldız Sistemini mi terk edecekti? Kim koruyacaktı onu? Erkin Amca’mı ? Zavallı adamı böcek gibi ezebilecek bir güç vardı karşısında. Sahi Erkin Amca kimdi? Aradan geçen bunca zamanda sonra onun hakkında ne biliyordu? Ona neden güvenebilirdi? Yıllarca Pamuk Ninem diye sarıldığı kadının bile kim olduğunu yeni öğrenmemiş miydi?

Kim koruyacaktı onu ? Ömer mi? Onun ürkek, çekingen Ömer’i mi? Yıllardır itiraf edemediği bir gerçek üzerindeki baskının etkisiyle çıkıyordu zihninin derinliklerinden. Hiçbir zaman itiraf edemediği, itiraf etmeyi sevgisine ihanet olarak gördüğü çıplak gerçek. Evet, o Ömer’i sevmişti. Ama bir kadının, bir erkeği sevdiği gibi değil. Sevgisinin içine gizlenmiş acıma duygusu, saklandığı kovuktan çatal dilini çıkartıyordu artık. Artık biliyordu, onunki aşk değildi. O, Ömer’in çaresizliğini sevmişti, ürkekliğini, korumasızlığını… O, Ömer’in kendisine bağımlılığına aşıktı. Yıllar geçip onlar büyüdükçe bir yandan Ömer’in ona olan bağımlılığı, beri yandan onun Ömer’in müptelalığına olan hayranlığı büyümüştü. Taşınamayacak bir yük kadar büyümüştü.

Kendisini nasıl bir akıbetin beklediğini bile bilemediği bir masada son akşam yemeğini yiyordu belki de. Kararını verdi. Kararını verdikten sonra kulağını işaret edip çantasından kağıt kalem çıkarması, doğru oda numarasını yazması ve yaptıkları amatörce planı ifşa etmesi çok uzun sürmedi. Kulaklıktan kendisini dinleyenlerin bir şey hissetmemesi için Ahmet ile baygın üniversite anıları hakkında konuşurken takındığı soğukkanlı tavra kendisi bile şaşırdı.

Yazan: http://stardustt.blogspot.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar