Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Aralık 2010 Cuma

Bitkisel Prostat Tedavisi Nedir

Bitkisel Prostat Tedavisi, Prostata İyi Gelen Bitkiler, Prostat Tedavisinde Kullanılan Bitkiler. Journal of the American Medical Association'un (JAMA) Saw Palmetto (Serenoa repens) üzerine yapılan araştırmaları taradığı bir makale yayınlamıştır. Saw Palmetto benign prostat hiperplazisinin (BPH) yol açtığı istenmeyen üriner semptomları gidermek için kullanılan bir bitkidir.BPH'nin idrara çıkma güçlüğü, özellikle geceleri sık idrara çıkma isteği gibi semptomları 40 - 59 yaş arası Amerikan erkeklerinin %50'sini etkilemektedir. BPH'ın tedavisi için yıllık 2 milyar $ harcanmaktadır.


JAMA'daki yayında daha önce yapılmış olan 18 kontrollü klinik çalışma gözden geçirilmiş. Araştırmacılar Saw Palmetto'nun plasebodan daha etkili ve standart BPH ilacı finasterit kadar etkili olduğu sonucuna varmışlardır. İlave olarak Saw Palmetto'nu yan etki riskinin daha düşük olduğu ve standart ilaç tedavisinden önemli derecede daha ucuza mal olduğu da açıklanmıştı. Saw Palmetto, şu anda Almanya ve Avusturya'da B

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar