Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Aralık 2010 Cuma

Bademin faydaları nelerdir?

Badem pahalı olsada tüketilmesi gereken yegane besinlerden bir tanesidir. Vücudumuza sağladığı yararlar ve güzel tadıyla gözde kuruyemişler arasında yer almayı başaran badem, vücudumuz için ne gibi yararlar sağlıyor bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

 Bademin faydaları nelerdir?

Omega 3 açısından harika bir kaynak niteliğinde olan badem yağı; vücut sağlığı açısından birçok fayda içermekle birlikte birçok hastalığa karşı da oldukça etkili bir ilaç niteliği taşıyor.

Bademin faydaları arasında damar sertliğini önlemesi ve kanın damar içinde pıhtılaşmasını engellemesi sayılabilir. Bununla birlikte tansiyonu düşürücü özelliği de bulunmaktadır.

Beden yorgunluklarının yanında zihin yorgunluğunu da gideren badem yağı; sinir sistemini de güçlendirmesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda göğüs hastalıklarına karşı da bir ilaç niteliğindedir.

Böbrek yolu iltihaplanmaları ve cinsel organlarda ortaya çıkan iltihaplanmalar konusunda faydaları bulunan bademin; genel vücut sağlığı hakkındaki faydaları saymakla bitmez diyebiliriz.

Yemeklerinizde olabildiğince badem yağını tüketmenizi önermekteyiz…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar