Ana içeriğe atla

Aslantepe Hakkında Bilgi

Merhaba arkadaşlar bugün bir galatasaray taraftarı olarak sizlere aslantepe hakkında bilgiler vereceğim ve aslantepeye nasıl gidilebileceği hakkında ufak bir bilgi sunacağım. Sizlerde Aslantepe Hakkında merak ettiklerinizi ve paylaşmak istediklerinizi bize yazabilirsiniz.

Aslantepe Stadı SAHA VE TRİBÜNLER

İki kademeli olarak yapılacak tribünlere gelindiğinde alt kademe tribünlerin yaklaşık 20 derece eğimli olması öngörülüyor.Bu sayede alt tribünlerin iyi bir seyir için sahayı tam olarak görebilmesi amaçlanıyor.Üst kademe tribünlerinse eğiminin yine yukarıdan tüm sahayı taç çizgiside dahil görebilmesi için tercihen 34 derece olması gerekiyor.Basamakların kot yüksekliği alt kademede 25cm olması uygun görülmüş durumda.Kot yüksekliği üst kademedeyse eğim 34 derece veya üstünde olduğundan dolayı otomatikman 45cm olacak.Tribünlerin sahaya yakınlığı da UEFA kriterlerine uygun olacak.Aslantepe Stadında bunun yaklaşık olaral Kale arkası tribünler için 9m Maraton ve VIP tribünleri için 7m olması düşünülüyor.Bu sayede hem reklam panolarının rahatça saha içine konması hem de gerekli hallerde itfaiye veya ambulansın rahatlıkla saha içine girmesi amaçlanıyor.

STADIN ÜZERİ NASIL KAPANACAK

Stadın üzerini tamamen kapatacak olan açılır kapanır çatı yapılacak.Yuvarlak görünüme sahip olacak stadın üstünün açılıp kapanırlığı elektrikli bir motor sayesinde sağlanacak.Bu kapaklar makasların bir ray üzerinde kaymasıyla açılıp kapanacak.Stadın üstü kapaklar kapandığında tamamı itibariyle örtülmüş olacak.Stadın tavanına basketbol salonlarındaki gibi dört taraflı bir skorboard asılması da mümkün olabilecek.

STADIN DİĞER BOYUTLARI

Dolaşım alanlarının stat duvarından itibaren 15-20m olması düşünülüyor.Stadın etrafındaki trafik alanı dagöz önüne alındığında toplam inşaat alanı 70 bin metrekareye ulaşıyor.Çok amaçlı statlarda kalıplar ve standartlar bellidir.Bu statları birbirinden farklı kılan şeyler çatı,dış cephe ve bu cephenin mimari tercihine göre aldığı biçim olmaktadır.Açılır kapanır kapaklar dolayısıyla harekti yükü taşıyabilmek için dört adet masif taşıyıcı dış cepheye yerleştirilmesi gerekecek.Bu durumda maliyet kaçınılmaz olarak yükselecek.Stadın iç tasarımına tekrardan döndüğümüzde iki tribün kademesi arasındaki boşluklarda süitler yapılacağı görülüyor.Bunlar iki kat olarak yapılacak .Süitler orta sahaya yakın kesimlerde kısmen köşelerde yer alacak.Projenin alacağı nihai şekile göre balki bir miktar süit kale arkalarında da bulanacak.Süitlerin toplam sayısının 130 ila 150 arasında olması düşünülüyor.Bu arada ara bölgede bir takım boş alanlar da olacak.Buralarda toplam 1500 kişiye hizmet sunabilecek restoranlar.footcourt büfeler ve tribünler ile bağlantılı lounge(salonlar) yer alacak.Alt ve üst tribünlerin arkalarında dolaşım alanlarıda yer alacak.Dolaşım alanlarında büfe ve tuvaletler bulunacak.Kale arkası tribünler arkasında da yemek servisi yapan birimler olması düşünülüyor.O yerlerin dışa bakan kısınlarındaysa idari bölümler yer alacak.Planlamaya göre kulübün bir bölümüde orada yer alabilir.Statta açık loca olmayacak.Galatasaray için VIP,Basın,Protokol tribünleri olacak.Divan üyeleri ve eski sporcular için bir bölüm ayrılacak.Ayrıca UEFA 400 metrekare bir VIP salonu istiyor buda karşılancak.
Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından gelen pek çok taraftar Ali Sami Yen ‘de maç izlemiştir. İstanbul’ un birçok bölgesinden Mecidiyeköy’e ulaşım  oldukça kolay ve hızlı yöntemlerle yapılıyor. Özellikle metrobüs ve köprü geçişlerindeki uygulamalar sayesinde eskiye nazaran Anadolu yakasından ulaşım daha da kolay. Peki Seyrantepe’ ye ulaşım bu derecede kolay olabilecek mi?

Aslantepeye Nasıl Gidilir

Bunun deneyini bir taraftar olarak yaptım. Anadolu yakasından Seyrantepe’ ye , Türk Telekom Arena’ ya, nasıl gidilir ve yolculuk kaç dakika sürer gözlemlemeye çalıştım.
Mecidiyeköy mü  Seyrantepe mi ?
Her ikisi de Şişli’ ye bağlı semtler olmasına karşın ulaşım açısından elbette Mecidiyeköy. Ancak şunu da unutmamak gerekir; Ali Sami Yen Stadı yapıldığında Mecidiyeköy merkezilikten çok uzak bir konumdaydı. Zamanla iş merkezi haline gelmesi ve şuan ki konumunu kazanması belirli bir sürecin getirisi.  Bilindiği üzere İstanbul’ da araç ve insan yoğunluğu açısından en kalabalık  bölgelerin başında Ali Sami Yen Stadı ve çevresi geliyor. Dolayısıyla A.S.Y Stadı’ nın yerine bir stat yapmak akıllıca olmayacaktı. Maç çıkışı 25 bin kişinin yoğunluğunu kaldıramayan bir bölgeye 55 bin kişilik bir kalabalıkla gelmek bir çok problemi de beraberinde getirecekti. Bundan ötürü Seyrantepe’ nin seçilmesini makul karşılamak gerekir. Gelelim Seyrantepe’ye. Çeşitli fotoğraflardan da gözlemleyebileceğiniz gibi İstanbul’un “gelişmeye” veya “değişmeye” başladığı semtlerinden biri. Şuan için gözle görülür bir faaliyet olmasa da Türk Telekom Arena ile birlikte (en geç 2-3 yıl içinde) rantsal bir patlama ve değişim yaşanacaktır.
Stada nasıl ulaşırım?
Türk Telekom Arena’ ya gitmek için sabırsızlanan biz taraftarların en çok merak ettiği soruya, stada nasıl ulaşılır sorusuna, yanıt bulmaya çalışalım. Öncelikle İstanbul’ un ilçeleri ve semtleri arasındaki uzaklığı, yurt içinden gelecek olan taraftarımızı ve hatta yurt dışından gelecek olanları da düşünmek gerekir.
Bir kaç tavsiye: Anadolu yakasından; 103 numaralı otobüs (Ümraniye-Altunizade-Kabataş) ile Kabataş’a gelip, 27SE numaralı otobüse binipSeyrantepe Yolu 1 durağında inin. (Aynı zamanda Seyrantepe Metro Durağı) Ya da  550T numaralı otobüs (Tuzla-Kadıköy-Cevizlibağ) ile gelip, Seyrantepe Yolu durağında inip biraz yürüyerek de stadımıza ulaşabilirsiniz.
Kadıköyden 110 numaralı otobüs ile Taksim’ e gelip buradan Taksim metrosu ile Stadımıza ulaşabilirsiniz. (Seyrantepe Durağında henüz test sürüşleri yapılıyor çok kısa bir zaman sonra açılacak.)
Metronun açılması ile ulaşım çok daha rahatlayacaktır. Keza stadın çok yakınına, E80 yolu üzerine, bir otobüs durağı da yapılacağını düşünüyorum.
Avrupa yakası, yurt içi veya yurt dışından gelecek birçok taraftar için; Metrobüs, Metro ve otobüs seçenekleri mevcut. Büyükçekmece’ den nasıl gelirim? Esenler Otogar’ dan nasıl gelirim yada Atatürk Havalanından nasıl gelirim? sorularına tek tek alternatif üretmek için en kolay ve güvenilir yöntem için : vermiş olduğum linkten i.e.t.t’ nin oraya nasıl giderim uygulamasını ziyaret ediniz. Bu şekilde İstanbul’ un her yerinden “seyrantepe yolu” durağını seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Otobüs duraklarını ve saatlerini, harita üzerinde inceleyebilirsiniz. Takıldığınız yerde iletişim bölümünden bize sorunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DEFİNE İŞARETLERİN ANLAMLARI VE ÇÖZÜMLERİ

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA...http://www.definesirlari.com

Her işaret define işareti değildir aşağıdaki bu yazıda işaretler hakkında temel bilg…

ALÜMİNYUM ÇUBUK /BAKIR ÇUBUK/PİRİNÇ ÇUBUK/GÜMÜŞ ÇUBUK YAPIMI

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA

 1-Yapımı: Malzeme olarak 1.5-2mm'lik bakır,alüminyum,pirinç ve gümüş çubuk kullanılabilir.Hep side çalışır. an…

DEFİNE İŞARETLERİ ANLAMI VE ÇÖZÜMLERİ

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA...http://www.definesirlari.com

DEFİNE İŞARETLERİN ÇÖZÜMÜ,,


Aile Putu


Topluca yapılan yemin işaretidir.İstavroz da de…