Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

14 Aralık 2010 Salı

Anaokulu Öğrencilerine Bilgisayar Dersinin Yararları

Sevgili anneler; kendi bilgim dahilinde olan ve yaptığım araştırmaların sonucuna dayanarak sizlerle paylaşmak istediğim anaokulu programlarına eklenmiş olan bilgisayar dersinin anaokulu çocukları üzerindeki etkilerinin neler olduğu.Bu konuda birçok veli bilgisayarın çocuklara zarar verdiğini düşünüyor.Fakat  benim yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgiler bilgisayarın çocuklar üzerindeki faydalarını ortaya çıkarıyor.

       Bilgisayarın çocuklar üzerindeki yararlarına gelince el ve göz koordinasyonlarını geliştirmeleri açısından, el becerilerini geliştirmeleri açısından, pratik düşünce yapısına sahip olmaları, teknolojiyle tanışmaları, bilgisayarı amacına uygun kullanmayı öğrenme açısından önemli bir yeri var. Bilgisayarın zararları göz önüne alınarak hazırlanmış olan müfredata göre 4 yaşa haftada 1 saat, 5-6 yaşa haftada 2 saat olmak üzere bilgisayar dersi verilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar