Ana içeriğe atla

Afrodizyak Yiyecekler Hangileridir

Afrodizyak Yiyecekler ve Afrodizyak Besinler Nelerdir? Tarihin en eski dönemlerinde bile insanoğlu cinsel sağlığını koruma altına alabilmek için çeşitli bitkiler ve merhemler bulmaya çalışmış, doğadan yararlanmanın yollarını aramıştır.
Afrodizyak Ne Demek?

Efsaneye göre, Yunan aşk tanrıçası Afrodit, birlikte olduğu erkeklere, onların cinsel güçlerini artırmak için kendi karışımı olan bitkisel içecekler veriyor, merhemler sürüyordu. Bu nedenle uyarıcı etkisi bulunan iksirler afrodizyak adıyla anılıyor.Tarihin ilk dönemlerinde insanoğlu bu tip maddeleri nasıl temin ediyordu bilemiyoruz ama günümüzde bu aşk iksirlerini bulmak ve hazırlamak sanıldığı kadar zor değil. Hayır, yaptığımız giriş sizleri yanıltmasın. Kimselerin bilmediği egzotik yerlere gitmenizi ve daha önce görmediğiniz, tanımadığınız çeşitli bitkilerin peşine düşmenizi istemeyeceğiz. Ya da mitolojik bir geziye çıkarmayacağız sizleri. Oldukça ciddi bir maruzatımız var: Cinsel sağlığınızı koruma altına almanıza destek olacağız.

YÜZÜMÜZÜ DOĞAYA DÖNÜYORUZ

Nasıl mı? Elbette, yine en doğal ve en ağırlıklı metotlarla, yani yine yüzümüzü doğaya dönerek; yeşile, bitkiler alemine, afrodizyakların bitkisel olanlarını tavsiye ediyoruz…

Mitoloji kitapları Afrodit'in kendi karışımı olan merhemleri nasıl elde ettiği konusunda bilgi vermiyor bizlere, ama günümüzde aktarların hepsinde ve hemen hemen tüm eczanelerde bu bitkileri bulabilir, kendi afrodizyağınızı hazırlayabilirsiniz.
Besinlerden salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, karpuz, hindistan cevizi, fındık, turp, kereviz, kestane, yumurta, havyar, havuç, kırmızı biber ve taze soğanın afrodizyak etkisi gösterdiği söyleniyor.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Ancak karanfil, fesleğen, zencefil, hatta antep fıstığının da doğal afrodizyaklar olduğunu biliyor muydunuz? Ve tabii adları pek tanıdık gelmeyecek onlarcası daha… Aktarların hepsinde ve bir çok eczanede her türlü bitkiyi, istediğiniz formda suyu, kökü veya tableti bulmanız mümkün. Burada adı geçen her bitki Tarım veya Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olarak satılıyor.

Aslında bitkisel afrodizyaklara geçmeden önce en sağlıklı ve doğal afrodizyak formülünü belirtmekte yarar var: Sağlıklı yaşamak. Yani kısaca söylemek gerekirse en etkili afrodizyak etkisi yapacak üç unsur sağlıklı uyku, güneş ışığı ile bol temiz hava ve oksijen almak olarak belirtilebilir.

Bunlar yeterli ölçüde alınmadığı takdirde, hiç bir afrodizyak veya hap yarar sağlamayacaktır. Özellikle erkeklerin sağlıklı bir cinsel yaşam için bu üçlüyü maksimum düzeyde almaları gerekiyor. İş yoğunluğu nedeniyle veya fırsat bulamadıkları için sağlıklı ortamlarda spor yapamamaktan yakınanların ise gün içinde 15-20 dakikalarını pencere kenarında geçirmeleri bile yeterli olacaktır.

KIRMIZI RENK VE ERKEKLER

Afrodizyaklar söz konusu olduğunda akıllara öncelikle erkekler geliyor? Çünkü cinsel ilişkide aktif olmak zorunda kalan cins, erkek. Başka bir deyişle sağlıklı ve başarılı bir cinsel yaşam için öncelikle erkeğin istemesi, ereksiyon olması gerekiyor. Bir erkek hiç istemeden ve aktif duruma geçemeden cinsel ilişki sürdüremez. Kadın ise bedeni istemese de pasif kalarak ilişkiyi yürütebilir.

Kırmızı renk, doğal bir afrodizyak olarak biliniyor. Erkeklerin cinsel güç aldığı gezegen olarak kabul edilen Mars da kırmızı renkte. Belki de bu nedenle kırmızı yiyecekler ve bitkiler (kızıl Ginseng, kırmızı biber gibi) erkeklerde afrodizyak etki gösteriyor!

VİTAMİNLERE DİKKAT

Bitkisel afrodizyaklar kadar vitaminlerin de cinsel yaşama katkısı inkar edilemez. Erkeklerde öncelikle E vitaminin canlandırıcı etkisini açıklamak gerekiyor. Haplar kanalıyla alınabileceği gibi, antepfıstığı, badem, ceviz ve fındık, E vitamini yönünden zengin gıdalar. Özellikle fındık, E vitamininin yanı sıra bazı değerli mineraller içeren ve en önemlisi doymamış yağ asitlerine sahip bir besin.

Özellikle modern yaşamın ve yüksek teknoloji kültürünün getirişi olan yorgunluk sendromunu atlatmada B vitaminlerinin önemli rolü var.

B vitaminleri vücudun yorgunluğunu atarak bedenin canlı ve zinde kalmasını sağlıyor. Fazla miktarda kırmızı et yiyenlerde de kolesterol yüksekliği ve fazla kilo sorununa bağlı olarak performans düşüklüğü sorunu ortaya çıkabiliyor.

DEPRESYONDAN KAÇININ

Tabii cinsel yaşamdaki sorunların altında, hormonal bozukluklar, beslenme bozuklukları ya da ağır bir depresyon gibi birbirinden değişik nedenlerin yatabileceği de unutulmamalı. Ciddi bir depresyon veya bir tür beslenme bozukluğu neticesinde yaşanan cinsel sorunların çaresini bitkisel karışımlarda bulmak mümkün değil. Bu durumda cinsel konularda uzman bir psikiyatrist (seksolog) veya bir beslenme uzmanının yardımı ve yönlendirmesi gerekebiliyor.

AĞIR EGZERSİZ ZARARLI

Sağlıklı bir cinsel yaşam için bitkisel afrodizyaklar kadar hafif ve fazla yorucu olmayan bir egzersiz programı yürütmek de çok önemli.

Ağır ve yorucu egzersiz türlerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Çünkü aşırı azalan yağ dokusu cinsel performansın düşmesine yol açabilir. Yoga, meditasyon gibi gevşeme tekniklerinden de yararlanabilirsiniz.

Ağır spor yapmak konusunda ısrarlıysanız beraberinde düzenli ve sağlıklı bir beslenme yürütmelisiniz.

Tabii vitamin takviyesini de ihmal etmemelisiniz.

Nefes alma egzersizleri de sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmek adına önemli.

ERKEKLERE ÖZEL FORMÜL

1 Kg. iyi kalite bal içine 250 gr. toz zencefil, 100 gr. toz zerdeçal, 50-60 gr kabuklan ayıklanmış ve dövülmüş kakule, 1-2 gr hakiki safran, 50-60 gr dövülmüş kişniş, 1-2 tatlı kaşığı arısütü, tatlı kaşığı polen, 100 gr. kabuksuz, dövülmüş antep fıstığı ve 100 gr. çamfıstığı katın. Tümünü homojen bir şekilde tahta bir kaşıkla karıştırın. Işık görmeyecek biçimde, serin ve loş bir ortamda saklayabilirsiniz. Günde 2 kez (sabah ve akşam) 1 çorba kaşığı kadar yenebilir.
Herhangi bir rahatsızlık söz konusu değilse uygulanabilir.

Erkekler İçin Afrodizyak

Ginseng: Yorgunluğun atılmasını, cinsel organın kanlanmasını ve erkeğin zindelik kazanması sağlıyor. (1-2 haftalık kürler halinde)

Yohimbin: Cinsel gücü arttırıyor. (Birkaç günlük kullanım)

Tongot Ali: Libidoyu arttırıyor, yan etkisi oldukça düşük (1-2hafta)

Zencefil: Cinsel soğukluğu giderici, vücudu ısıtıcı canlandırıcı (7-10gün)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DEFİNE İŞARETLERİN ANLAMLARI VE ÇÖZÜMLERİ

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA...http://www.definesirlari.com

Her işaret define işareti değildir aşağıdaki bu yazıda işaretler hakkında temel bilg…

ALÜMİNYUM ÇUBUK /BAKIR ÇUBUK/PİRİNÇ ÇUBUK/GÜMÜŞ ÇUBUK YAPIMI

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA

 1-Yapımı: Malzeme olarak 1.5-2mm'lik bakır,alüminyum,pirinç ve gümüş çubuk kullanılabilir.Hep side çalışır. an…

DEFİNE İŞARETLERİ ANLAMI VE ÇÖZÜMLERİ

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA...http://www.definesirlari.com

DEFİNE İŞARETLERİN ÇÖZÜMÜ,,


Aile Putu


Topluca yapılan yemin işaretidir.İstavroz da de…