Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

15 Aralık 2010 Çarşamba

19 Aralık 2010 ALES Yorumları – Sınav Soruları, Cevapları

ALES Soruları ve Cevapları için tıklayın (Henüz aktif değil)

Bu sabah Ales Sınavına giren adayların Ales sorularına yaptığı yorumları görmek için lütfen bu sayfanın en altında inin. Dilerseniz yorumların en altındaki formu kullanarak yeni bir yorum da siz ekleyebilirsiniz…2010 İlkbahar dönemi ALES sınavı 9 Mayıs 2010 Pazar günü saat 09:30-12:30 saatleri arasında Türkiye genelinde yapılıyor. Sınav soruları henüz yayınlanmadı ancak adaylar şimdiden sınav sorularını cevaplarını merak etmeye başladılar bile. 9 Mayıs sabahı sınava girip Google’da yaptığı aramayla ya da arkadaş tavsiyesiyle bu sayfayı bulan ALES adayları için, sınav sorularını tartışabilecekleri bu sayfayı hazırladık. Bizler sınav sonrasında aklımızda kalan soruları ve cevapları yazacağız. Sizlerin de sayfanın hemen altında ekleyeceğiniz yorumlarınızla zenginlik katacağınız bu sayfa aynı zamanda daha sonra sınav sorularının da yayınlanacağı sayfa olacak. Böylece aklımıza gelen ve burada yayınlanan ve uzlaşamadığımız sorularda tekrar fikir alış verişi yapabiliriz.

* Sözel bölümle başlayacak olursak uzuuuuuuuuun paragrafları görmezden gelemeyiz. Zira o paragrafı okuduktan sonra beyinde gerçekleşen uyuşma, paragrafla ilgili soruyu da anlayamama konusunda bizi yalnız bırakmadı.
* Eski bayramları özleyen arkadaş güzeldi. Ama cevap “küskün” mü değildi acaba?
* Mantık sorularında şıkları farklı işaretleyen arkadaşlar bizi yedi bitirdi. Ama bu b nispeten kolaydı.
* Yine mantık sorusunda reklam panolarında yer alan reklamlarda K ile N arasına gelen sanırım M idi bu harfin illa KMN şeklinde sıralanamayacağı olasılığı vardı.
* Paragraf sorusunda fosili önceden bulunan Lucy’nin özelliği neydi allah aşkına birisi söylesin!
* Sayısal kısmı aslında konuşmak teknik açıdan zor. Yine tanıdık sorular, farklı rakamlarla gelmiş karşımıza. Ama yine de çözmek vakit aldı denebilir. Bu yüzden Sayısal bölüme odaklananların Sözel’e ya da tam tersi durumda olanlar için diğer bölüme ayrılan zaman kayda değer olamadı. Bu da acaba Sözel ve Sayısal’ın aynı zamanda verilmesi uygulamasının tartışılması gerektiğini ortaya çıkarır. Ama biz tartışmıyoruz; iyidir diyoruz…

Bizlerin aklında kalan notlar bunlar sınavla ilgili. Ancak aklımıza geldikçe bu sayfayı güncelleyeceğiz. Siz sınavdaş arkadaşların da bu sayfanın altına ekleyeceği yorumlarla daha da renklenecek sayfamız umarım ALES paylaşımı için faydalı olur. Eklenen yorumları şimdi görmek için bu sayfanın en altına gidin…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar