Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Kasım 2010 Çarşamba

PETROGLİF NEDİR?petroglyph
Sahra kaya sanatının ilk örnekleri kaçınılmaz gravürler, çok büyük ölçekli bazen, ve kısmen soyu tükenmiş eski yaban hayatı temsil eden, avcılar ana hedefi. Ki avcılar yerli hayvan temsillerini eksikliği anlaşılmaktadır edildi. En önemli ve yaygın temsilciliklerine Bubalus Antiqus (birlikte diğer büyük Afrika hayvanları, fil, zürafa ile, gergedan, vb), modern evcil hayvanların atası, modern doğu Afrika buffalo benzeyen, ama çok daha büyük boynuzlu. Bu soyu tükenmiş 5.000 M.Ö., böylece bu dönemde bu tarihle yazmak varsayılır oldu, ancak bazı yeni öneriler aslında resimler ilk altı kaya sanatı siteler hiçbir büyük 5.000 ima istiyorsunuz evcil sığır, bazı cins göstermek olasılığını yükseltmek M.Ö.

Bu dönemin en güzel örnekleri Tassili-n-Ajjer, harika son olarak Illizi yakınlarında Wadi Djerat yeniden keşfetti gravürlerde olan Libya'da Nijer'de Air zürafalar ve gravürler binlerce Messaks içinde büyük (Wadi Mathendous en iyi ve en yerellik) erişilebilir bilinen varlık.

Bu dönemde Henri Lhote tarafından karakteristik yuvarlak başlı adını verdiler 'Marslı - Tassili en eski kaya resimlerinin' gibi figürler ve dönem sıkışmış (Erich von Däniken onun önerisi ile resimleri uzaylılar tasvir para yığınları yaptı) . Bu tuhaf tarzı tablolarına Tassili, ancak sınırlı bazı resimlerinde Ennedi ile bazı benzerlikler vardır ve Gilf Kebir olarak Wadi Sora olarak da muhtemelen büyük bir mağara. Bazı 'sonradan Bubalus' gravürler ile zamanında örtüşme olduğunu, hayvanlar tasvir hala çoğunlukla yabani hayvan, ve ve insan gibi insan figürleri sembolizm çok yüksek (örneğin ifade 'Büyük Tanrı' Sefar at), iyi dini inançlar ve ritüeller kurulan bu daha gelişmiş bir toplum sonucuna gibi görünüyor. Tam bu döneme tarihlenmesi da hararetli bir tartışma konusudur, farklı uzmanlar arasında olduğu kadar 5.000 olarak yıl tutarsızlıklar vardır. tahminlerinin ortalaması varsayarsak yakın gerçeği yatıyor, bu dönemde yaklaşık 6000 için 4000 M.Ö. sürdü

Bu dönemde en çok sayıda prehistorik kaya sanatı siteleri, hem gravür ve resim üretti. Vahşi hayvan temsillerini kıt, onların yeri sığır sayısız gösterimleri, hem solo ve sürüler halinde, bazen yüz üzerinden alınır hale gelir. Diğer sahneler insanlar çok sanatsal ve rafine bir şekilde günlük aktivitelerine, her yaptığını göstermektedir. Açıkçası bu toplumun bir göçebe çobanları ile, Nuba ve Sudan ve Nijer'de Fulani kabileler, onların bütün hayatı ile hayvanların etrafında döner günümüze kadar gibiydi. Çok en güzel resimlerin Tassili ve Acacus yanı sıra Jebel Uweinat tarihte az bilinen olanları bu döneme. Yaklaşık 4500 için 2500 bc, iklimin kurutma sona ermiştir çobanları güneye hareket etmek zorunda kaldı.

Muhtemelen karakteristik Sahra çanak çömlek, dikkat çekici şekil ve tarzda bütün bölgede, benzer bu süre ile ilişkili olabilir. Gemiler genellikle yuvarlak, dalgalı bir çizgi ile vardı taranmış veya noktalı süslemeleri ve bunların parçaları pek çok yerde var olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar