Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Kasım 2010 Çarşamba

Microsoft'tan: Tek Bilgisayar Çok Kullanıcı


Her kullanıcıya ayrı PC devri bitiyor: Microsoft tek bir PC ile tam 10 kullanıcıyı mutlu edecek...

Microsoft ilk olarak geçtiğimiz Kasım ayında çoklu PC deneyimi üzerinde çalışmalar yaptığını duyurmuştu. Ve nihayet çalışmalar sonuçlandı, Windows MultiPoint Server 2010 artık hazır. Microsoft’un bu yeni ürünü tek bir bilgisayardan birçok kullanıcıya hizmet edebilecek ayrı ayrı mini PC’ler oluşturmayı mümkün kılıyor. Her bir kullanıcı kendi klavyesi, faresi ve monitörü ile tek bir sunucuya bağlanarak rahatlıkla işlem yapabilecekler.

Bu yeni ürünün özellikle eğitim alanında büyük ilgi görmesi bekleniyor. Bu sayede öğretmenin kullanacağı tek bir bilgisayar sunucu olarak işlev görürken, öğrencilerin her biri için ayrı ayrı bilgisayarlara gerek olmayacak. Öğrenciler bu sayede kendi klavye, fare ve monitörlerini kullanarak öğretmenin sunucusuna bağlanabilecekler.

Fakat hem kurulum, hem de bakım maliyetlerini düşürmesi beklenen bu yeni ürün alanında tek olmayacak. Daha önce NComputing benzer bir ürün geliştirdiğini duyurmuştu. Hewlett-Packard, ThinGlobal, Tritton ve Wyse’nin de bu konuda çalışmalar yaptığı biliniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar