Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Kasım 2010 Çarşamba

İnandırıcı Olmasada Gerçekmiş

Şili açıklarındaki bir adada içi altın dolu 600 fıçı bulundu. 300 yıl önce korsanlar tarafından gömülen, 10 milyar dolarlık hazine yüzünden Şili Hükümeti ile define avcıları birbirine girdi. Anlaşmaya varılırsa define çıkarılacak.

Define avcıları, Şili'nin 700 kilometre açıklarındaki Robinson Cruso adlı bir adada 800 ton altın bulduklarını açıkladı. Hazine daha çıkarılmadı ama değeri 10 milyar doları aşan 600 varil altının kimin olacağı konusunda hararetli tartışmalar başladı. Araştırmayı yürüten Wagner adlı şirket uluslararası yasalara göre hazinenin yarısının kendilerine ait olduğunu söylüyor. Şili Hükümeti ise kendilerine ait olduğunda diretiyor. Hazinenin yeryüzüne çıkartılabilmesi için bu anlaşmazlığın çözümü gerekiyor. Hazine toprağın 50 metre altını tarayabilen robot tarafından tespit edildi. Yerin 10 metre altında yatan fıçılarda, eski İnka uygarlığına ait altın heykeller ile 10 adet papalık yüzüğü de dahil binlerce altın sikke ve mücevher var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar