Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

8 Kasım 2010 Pazartesi

Bizim Öykümüzü Yazıyoruz:)

5-6 yıl önce günlük bir sanal dergiyi takip ederdim büyük bir keyifle. Edebiyat dergisiydi ve herkese açık olduğu için isteyen öykü, şiir, deneme yazısı gönderebilirdi. Adı Kahve Molası, aslında hala aktif, ama ben bu alışkanlığımı henüz aktivize etmedim. O zamanda kaldı.
Kahve Molası o dönem interaktif ve eğlenceli bir oyun başlatmıştı. Editör bir öykü başlatıyor, karakterleri tanıtıp olay ağını örüyor ve heyecanlı bir noktada hatta cümlenin yarısında kesiyordu. Ertesi gün bir başka okuyucu bu hikayeye devam ediyor, kendi hayalgücü ve bakış açısıyla olayları bambaşka yöne kaydırıyordu. Birgün bir karakter üzerinde derinleşen öykü ertesi gün bir diğerine kayabiliyordu.
Hergün beklenmedik noktalara giden bu öyküyü okumak gerçekten çok hoştu.

Birde Beşpeşe diye bir roman çıktı o dönem. Murathan Mungan, Elif Şafak, Pınar Kür, Faruk Ulay, Celil Oker bu projeyi yaptılar.

Ben de acaba dedim kendi kendime, böyle birşeyi beraber yapsak çok eğlenceli olmaz mı.
Hiç öykü deneyimim yok, yazamam demeyin, sonuçta eğlencesine yapılan birşey olacak. Zaten herkesin yazacağı 300 kelime civarı birşey olur sanırım.

Rutin blog yazılarımızın biraz dışına çıkmaya ne dersiniz. O zaman şöyle yapıyoruz.
Katılmak isteyenler lütfen mesaj bırakın, ben sıralamayı bildireceğim ve sırası gelenin bölümünü ekleye ekleye yol alacağız.

Bu proje için beni yalnız bırakmazsınız değil mi:))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar