Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

17 Kasım 2010 Çarşamba

1 Gbps Hızında İnternet!


Japonya’yı bile kıskandıracak bir internet hızı geliyor; ama hemen sevinmeyin, bize değil...

Bu hızı gören Amerikalıların, Google 100Mbps internet sunacak sevinci kursaklarında kaldı!

Kanadalı internet servis sağlayıcısı Shaw, yeni hizmeti olan ultra hızlı internet bağlantısını test ettiğini duyurdu. Sunulması planlanan internet bağlantısının hızı, Google’ın 100Mbps projesini gölgede bırakıyor: Tam 1Gbps! Mevcut satılan en hızlı bağlantı olan 100Mbps’den tam 10 kat hızlı!

Çoğu Kanadalı ise 10Mbps ile bağlanıyor. Ancak belirtmeden geçmeyelim, Google’ın da projesinin ikinci adımı 1Gbps hız olacak.

100Mbps internetin fiyatı ne?

Aynı şirketin Kanada’da sunduğu 100Mbps indirme, 5Mbps gönderme hızı olan bağlantının kotası 400GB ve aylık 149 dolara yani yaklaşık 225TL’ye sunuluyor.

Japonya’da 160Mbps hız ayda 60 dolara yani 90TL’ye satılıyor. Avrupa’da ise 100 dolara yani 150 TL’ye 120Mbps hızda internet hizmeti almak mümkün.

Bu arada Kanada’nın internet hızı konusunda yeterince rekabetçi davranmadığı için eleştirildiğini belirtmekte de fayda var.

Kanada bu hızlar ile eleştiriliyorsa Türkiye ne yapsın?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar