Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

30 Ekim 2010 Cumartesi

Teknoloji Amazonlar'a Kadar İlerledi

Teknolojinin girmediği yer kalmadı ve şu koca dünyada insanlardan habersiz yaşamak ve insanların bizden haberi olmasın diye saklanmak çok zor, hatta imkansız bir hale geldi.Bu, insanlarla haberleşebilmek adına güzel olsa da, bunu kendi menfaatleri için kullanarak, evlerin tuvalet, banyo ve yatak odalarının mercek altına alınarak özel hayata tecavüz edilmesi ise, olumsuz yönlerinden sadece birisi...Bu olumsuzlukları gidermek de, yine biz kullanıcıların bilinçli olmasına ve gerektiğinde tepki verebilmemize bakıyor.Huzurlu bir hayat yaşamak istiyorsak, bunun susarak olmayacağını artık öğrenmemiz gerekiyor.İşte haber:

Tüm dünyada her geçen gün daha fazla kişiye ulaşan mobil geniş bant internet hizmeti, şimdi de Amazon ormanlarında yaşayan yerlilerin sağlık ve eğitim gibi temel hizmetleri alması için kullanılıyor.


AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Ericsson ve yerel operatör Vivo'nun işbirliği ile Amazon havzasında 175 ayrı köyde yaşayan 30 binden fazla yerli, teknoloji sayesinde sağlık ve eğitim imkanına kavuşuyor.

Anlaşma doğrultusunda temel olarak Vivo, Amazonlar'da altyapı hizmetinin çalışmasını sağlarken, Ericsson ise projenin amacına yönelik gerekli çözümleri, servis ve uygulamaları geliştiriyor.

Bölgede 1987 yılından itibaren yerel toplulukların ekonomik ve toplumsal gelişimini amaçlayan, ''The Saude&Alegria'' (Sağlık ve Mutluluk) projesi de mobil geniş bant internet erişimi ile hızlandı. Bu proje, Amazon yerlilerinin, bulundukları bölgede çeşitli konularda desteklenmesini hedefliyor.

Bu girişime Sony Ericsson, Belterra Yerel Hükümeti, telekom ve telekomünikasyon sektörüne yönelik çalışmalar yapan araştırma şirketi CPqD ve Albert Einstein Hastanesi gibi çeşitli kuruluşlar da destek veriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar