Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

30 Ekim 2010 Cumartesi

Şifreler Sizi Korumaya Yetmeyecek!

Evet dostlar, şifrelerinizin sizi korumak için yeterli olmadığını artık anlamış olmalısınız.Özellikle de internet kullanımında, basit işlemler yapmıyorsanız, bu uyarıları dikkate alıp, daha karmaşık güvenlik sistemleri kullanmanız gerekecek.Aksi halde, hackerların son kurbanı siz olabilirsiniz.İşte o haber:
En güçlü şifreler bile tehlikede! 20 dakikada tam 135 milyon şifre kombinasyonunu nasıl denenir?
20 dakikada şifre kırılır!
Artık kablosuz şifreler 20 dakikada kırılabilir...
Kablosuz internet erişimi kullanıcılarının güvenlik endişesi duyması için artık yeni bir sebep daha var. Güvenlik konusu ile uğraşan bir araştırmacı özel olarak geliştirdiği bir şifre kırma programını hizmete sundu. Program 20 dakikada tam 135 milyon kelime deneyerek, çok hızlı bir şekilde sonuç alabiliyor.


Tabii ki bu program aslında şifre kırmak için değil, şifrelerin güvenliğini test etmek amacıyla geliştirilmiş durumda. Fakat işin ticari boyuta taşınması ile birlikte, 34 dolar veren herkesin istediği her kablosuz ağ şifresinin "güvenliğini test etme imkanına kavuşması" kısmı biraz düşündürücü.


WPA Cracker adlı bu program bir cloud (bulut) sistemi üzerinde çalışıyor ve aynı anda 400 işlemciyi birden kullanıyor. WPA Cracker'ın geliştiricisinin iddiasına göre 135 milyon şifreyi denemek normal bir PC için aralıksız 5 gün sürecek bir işlem. Fakat WPA Cracker bu işlemi 34 dolar karşılığında 20 dakika, 17 dolar karşılığında ise (200 işlemci kullanarak) 40 dakika içerisinde gerçekleştirmeyi vaat ediyor.
Chip Online

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar