Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

30 Ekim 2010 Cumartesi

Google Browser Size

web geliştirileri ve tasarımcıları için sürekli olarak yeni araçlar geliştiren (bkz. bonus) google, google labsbünyesinde geliştirdiği yeni aracı google browser size'ıkullanıma sundu.
\

özellikle web tasarımcıları için oldukça yararlı olabilecek bu yeni araç ile, web site ziyaretçilerinin, web sitenize geldikleri ilk anda, kaydırma çubuklarını kullanmadan, web sayfalarının hangi bölgelerini görebildiklerini oransal olarak,görebilmektesiniz.
google.com'u ziyaret eden kullanıcıların, web tarayıcı boyutlarından hareketle elde edilen veriler ışığında, bu oranlama verilmekte.
\

bu aracı denemek için yapmanız gereken; google browser size'a buradan gitmek ve web adresinizi girdikten sonra gobutonuna basmak. google browser size, web sitenize gitmekte ve farklı renkler ile oransal bölgelere ayrılmış bir şeffaf örtüyü web sayfanızın üzerine germekte.
\

google browser size; web sayfalarınızda öne çıkmasını istediğiniz tasarım ayrıntılarını ve çeşitli butonların (indirme, yardım toplama, üyelik formları db.) yerleşimlerini, daha yüksek verim alabileceğiniz bir düzen içerisine yerleştirebilmenize yardımcı olmakta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar