Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

31 Ekim 2010 Pazar

Carl Zeiss'ten Ultra Geniş Açı

Optik uzmanı firma EF bayonetli Canon geniş açı objektifini tanıttı.

Sektörün devlerinden Carl Zeiss, Distagon T* 3,5/18 ZE ultra geniş açı objektifiyle EF bayoneti olan ilk Zeiss geniş açı objektifini sundu. Böylelikle (Nikon/Fujifilm ve Pentax/Samsung’tan sonra) ekim sonu itibariyle Canon EOS kameralar için de geniş açı segmentinde 99° açılı efsanevi objektif kullanıma sunulmuş olacak. Büyük görüş açısı özellikle full frame sensörlü kameralarda önem kazanıyor ve manzara fotoğraflarından mimari çekimlere ve reklam resimlerine kadar yepyeni imkanlar sunuyor. Objektif aynı zamanda daha küçük sensörlü DSLR’lerde de kullanılabiliyor, fakat bu takdirde görüş açısı ve görünür odak uzaklığındaki kırpma çarpanına da (1,5 veya 1,6) dikkat etmek gerekiyor.

Kısa odak uzaklığına rağmen Distagon T* 3,5/18 ZE, bu sınıftaki zum objektiflere kıyasla oldukça kompakt tasarlanmış. Yakın çekimlerdeki hataları gidermek için odaklama esnasında lens grupları kullanıcı tarafından ayarlanıyor (Floating Elements Design). Zeiss T* Anti Reflex tabakası objektifi yansımalara karşı koruyor. Distagon T* 3,5/18 ZE’yi Carl Zeiss, güz aylarında satışa sunacak. Tahmini satış fiyatı 1.250 avro civarında olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar