Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

30 Ekim 2010 Cumartesi

Bir Nokia klasiği: Fun Camera...

Bir sohbet esnasında artık insanlar birbirilerine cep telefonlarının fotoğraf makinesinin kaç megapiksel olduğunu soruyorlar. Cep telefonun kameralı olup olmadığı sorusu bir süre önce tedavülden kaldırıldı. Ama bu durum her zaman böyle değildi. Çok da eskiden değil, fotoğraf makinesi ile cep telefonlarının bu kadar iç içe geçmemiş olduğu zamanlarda biraz daha alternatif yöntemler kulanılıyordu. Birazdan bahsedeceğimiz ilginç cihaz, 6 yıl öncesinde aktif olarak kullanılıyordu.

Bu yöntemlerden birinin altında büyük cep telefonu üreticilerinin imzası var. Fotoğraf makinesi cep telefonuna alternatif yöntemlerle eklemek konusunda ilk adımı Sony Ericsson atmıştı, onu Nokia izledi. İşte bu sayfada fotoğrafını gördüğünüz cihaz o denemelerin bir ürünü.

1 Mb Bellek ve Daha Neler Neler...

Bu cihaz Nokia Fun Camera veya PT-3 adıyla anılıyordu. 2 ince kalem pil ile çalışan bu cihaz uyumlu cep telefonlarına bağlanabilen bir fotoğraf makinesi. 1 MB'lık dahili belleği bulunan bu kamera ile kaydettiğiniz görüntüleri kullanabilmeniz için uyumlu bir cep telefonu gerekli. Alternatif olarak cihazı USB ile PC'ye de bağlayabiliyorsunuz. Bu arada, 1 MB'ta, seçilen çözünürlüğe göre 12 ila 53 kare arasında fotoğraf saklayabiliyor. Maksimum çözünürlük ise 640x480...

Bu kamera bizlere insanların da en itici dönemi olan ergenlik çağını hatırlatıyor. Neyse ki kameralı cep telefonları olgunluk çağına erişti ve bu tip zorlama yöntemler artık sadece geçmişte kalmış birer anı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar