Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

24 Ekim 2010 Pazar

Ay AstrolojisiYaşamın merkezi ve kaynağı olan Güneş Dünyada iken, aslında sadece Güneş ışığının ve ısısının yansıması yalnız başına ayın etkisine cevap veren değişim ve gelişimi tetiklememektedir. Günlük yaşantılarımızda astrolojik bilgilerin kullanılması bizi geliştirecek ve destekleyecektir, buna Dünyadaki tüm yaşayan canlıların gelişimini destekleyen ay dönüşlerini de ekleyin.

Yaşamın başlangıcından beri Dünyanın gökyüzünde iki eşi bulunmaktadır; Güneş ve Ay – bugüne kadar devam eden iki farklı ritim oluşturmuşlardır: ısı ve ışık dokusu ve mevsimlerin oluşturulması ile Güneş; suları alçaltan ve yükselten ve hayatın beslendiği Ay.

Günlük yaşamlardaki ay dönüşleri ve korelasyonları, Ay Astrolojisinin temelini oluşturmaktadır.


Ay Takvimi ve Ay Astrolojisi Ay Evreleri
Yeniay
Yeniay
(Birinci Çeyrek)
Birinci çeyrek Yeniay ile başlar, Güneş ve Ay birleşmiştir (Güneş ve Ay aynı Zodyak işaretinin aynı derecesinde bulunmaktadır). Ay ilk bakışta fark edilemez çünkü Güneş ile birlikte yükselmektedir. Yeniay süreci; gelişimleri destekleyen, faaliyetlerin gerçekleştirildiği ve fikirlerin üretildiği yeni başlangıçlar zamanıdır. İlk çeyrek aynı zamanda olayların filiz verdiği ve ortaya çıktığı zamanlardır; başlangıçlar zamanı ve zahiren faaliyete yönelim.
İlkdördün
İlkdördün
(İkinci Çeyrek)
İkinci çeyrek, Yeniay ve Dolunay arasındaki yolunda yarısında başlar, Güneş ve Ay birbirlerinden doksan derece uzaklıktadır. Yarım Ay öğlen saatlerinde yükselmeye başlar ve gece yarısında yerini bulur, bundan dolayı da gecenin ilk yarısında batı semalarında rahatlıkla görülmektedir. İkinci çeyrek; yükseliş, gelişim ve mevcut olan varlıkların yerlerinden oynama zamanıdır.
Dolunay
Dolunay
(Üçüncü Çeyrek)
Üçüncü çeyrek Dolunay ile başlar, Güneş Ay’ın tam karşısındadır ve tüm ışığı Ay’ın tüm yüzeyi üzerinde parlamaktadır. Dolunay, gün batımında doğu semalarında yükselmeye başlar ve her akşam biraz daha yükselir. Dolunay; aydınlatma, gerçekleştirme, tamamlama, iç planlama, kargaşa ve duygusal anlatımları desteklemektedir. Üçüncü çeyrek; ifadelerin bütünlüğünün olgunlaştığı, gerçekleştiği ve fark edildiği zamandır.
Sondördün
Sondördün
(Dördüncü Çeyrek)
Dördüncü çeyrek Dolunay ve Yeniay arasındaki yolun yarısında başlar, Güneş ve Ay arasında tekrar doksan derecelik veya kare açı bulunmaktadır. Bu alçalan Ay gece yarısında yükselir ve gecenin ilk yarısında doğu semalarında görülebilmektedir, Güneşin doğuşu gibi tepe noktasına ulaşır. Dördüncü çeyrek; parçalanma, tekrar yapılanma ve yansıma zamanıdır.
Yeniay Dolunay : ~14.5 gün Dolunay Yeniay : ~14.5 gün


Kaynak: Astroloji.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar