Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

30 Ekim 2010 Cumartesi

5 Web Site Optimize Uygulaması

web sitelerinde hız önemlidir. site ne kadar hızlı açılırsa verim o kadar yüksek olur ve kullanıcıların etkisi daha fazla olur. yavaş açılan servislere kullanıcılar bir süre sonra girmek istemezler. bu sorunlar sayfanızda, serverda vb. gibi birçok etkende olabilir. i̇şte bunları test eden en iyi 5 araç
\

yslow tüm hız optimizasyon araçları bulunan bir servis. sayfalarınızın hızlarını, ziyaretçi sayıları ve verimliği size sunar. hızı arttırmak için yöntemler önerir. içerik, sunucu, çerez, css,javascript, resimler ve mobil olmak üzere 7 bölümden oluşmakta. ayrıca firebug entegreli olarak bir firefox eklentiside bulunmakta.
\

url girildikten sonra web sitesini analiz eder ve raporu size verir. sayfa boyutu, kompozisyon ve indirme zamanı gibi birçok şeyi hesaplar. sitenizin tüm istatiklerini, iyi kötü ne yaptığını bu servis ile öğrenebilirsiniz.
\

yslow benzeri bir araçtır. sayfaları 5 ayrı bölümde inceleyerek size rapor verir. test tamamlandıktan sonra size yardımcı olur ve yaptığınız değişikliklere göre verimi ölçer.
\

sayfaların yükünü nasıl azaltabileceğiniz, daha hızlı nasıl sayfanın yüklenmesi gerektiği hakkında sorunlarınız varsa bu araç tam size göre. kullanıcıların verimine göre size öneriler verebilir. siteye giren her kullanıcının performansını kaydedip size istatistik olarak yansıtır.
\

diğer araçlardan farklı olarak css tasarımınızı, hızınızı ve veriminizi inceler. css'nin kaç saniyede yüklendiğini hataları, gereksiz kod yığınlarını ölçer ve css dosyalarınızı hızlandırmak için size öneriler bulunur.ayrıca bakınız;
angelsdemos: blog | friendfeed | twitter | email | rss

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar