Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

6 Eylül 2010 Pazartesi

HAYRANLIK


Şubat ayının ilk günlerinde okuduğum bir kitap. Ama bende hiç bir iz bırakmamış. Beni etkilememiş. O yüzden sizlere de bir şey yazamayacağım. Ayrıntı Yayınları en sevdiğim yayınevi. Değişik ülkelerden değişik yazarların kitapları her zaman dikkatimi çekmiştir. Ama bu sefer olmadı :( Siz kitabın arkasındaki notu okuyun bakalım, belki ilginizi çeker.


Kitabın Arkasındaki Not:

Daha önce Utanç Bitti ve Gündelik Mutluluğa Alışma adlı kitaplarını yayımladığımız Anja Meulenbelt'in bu kez bir başka kitabını sunuyoruz: Hayranlık.Meulenbelt bu kitapta yazarlık hayatında giderek daha başarılı olan bir kadının, aşk hayatındaki "sıkıntılar"ını anlatıyor. Kitapları yeni basımlar yapan, yabancı dillere çevrilen, medyada sık sık görülen, sosyalist/feminist çevrelerde çok tanınan ve iki kadına birden âşık olan ünlü bir yazardır bu. Değişik kentlerde verdiği konferanslara, imza günlerine katılan kadınlarla yaşadığı çoğalmanın ardından gelen gecelerde, otel odalarında ve yolculuklarda yalnızdır...Yazarlığından kalan zamanlarda âşık olduğu kadınlarla balık lokantalarında şarap içerek bakışmalarına, sakınmasız bir biçimde sevişmelerine, beraber televizyon seyretmelerine rağmen "koşulsuz sevgiyi ve onayı" yaşayamadığı için yalnızdır...Heteroseksülellerle didişmekten, ideolog kadınlarla tartışmaktan, geceleri otel odalarında sevgililerinden telefon beklemekten, gündelik düşkırıklıkları yaşamaktan bıkar ve daktilosonun başına oturur. Geriye tek şey kalmıştır: alkış ve hayranlık.Meulenbelt, yine içten, pervasız ve cesur...


Kitabın Adı: Hayranlık
Yazarı: Anja Meulenbelt
Çeviren: İlknur İlgan
Sayfa Sayısı:159
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar