Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

10 Ağustos 2010 Salı

Green Lantern Rebirth #1/6


Green Lantern Rebirth #1
Format:cbr
Sayfa:31
Boyut:30mb
Çevirmen:Darkruse
1994 yılında Superman’in diriliş öyküsü sırasında Hal Jordan’ın doğup büyüdüğü şehir olan Kıyı Şehri, Cyborg Superman ve Mongul tarafından yok edilmişti. Bu olayın üzerine Jordan, bir türlü kendini toplayamamış ve yüzüğünü kullanarak Kıyı Şehri'ni tekrar yaratmaya çalışmıştı. Jordan'ın yüzüğünün enerjisi bitince daha fazla güce ihtiyaç duymuş ancak Jordan’ın şefleri konumundaki “Evrenin Koruyucuları” buna izin vermemiş, üstüne üstlük Jordan’dan yüzüğü, kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı gerekçesi ile, kendilerine teslim etmesini istemişlerdi. Psikolojisi zaten bozuk olan Jordan ise beklenin aksine, koruyuculara baş kaldırmış ve Yeşil Fener’lerin yüzüklerinin güçlerinin kaynağı olan ve gardiyanlar tarafından muhafaza edilen “Merkezi Güç Bataryası”nı ele geçirmeye çalışmış ve yoluna çıkan diğer Fenerlerin yüzüklerini alarak bunu da başarmıştı. Bunu yaparken Yeşil Fener Birliği’ni yok etmiş ve Ganthet dışındaki bütün koruyucuları öldürmüştü. En sonunda da Merkezi Güç Bataryası’ndaki tüm gücü almış ve artık bir Green Lantern olmadığını söylemiş, kendisini Parallax olarak tanıtmıştı. Ta ki Final Night adlı cross-over’ın sonunda Güneş’i bir Sun-Eater’dan kurtarmak için kendini feda edene kadar Dc evreninin en çok korkulan ve nefret edilen kötülerinden biri olarak kalmayı başardı.

Final Night ile beraber Parallax görünüşte ölmesine rağmen DC’nin Jordan ile işi bitmemişti. Bu sefer devreye Spectre girdi ve kendisine taşıyıcı ruh olarak Hal Jordan’ı seçti. Jordan’ı bundan sonraki 5 sene boyunca Spectre olarak gördük. Ve bu hikayede onun yeniden doğuşuna şahit olacağız. Ama başta Batman olmak üzere Adalet Takımı onun tekrar aynı şeyleri yapmayacağından emin olmak isteyecekler. Bu seri toplam 6 sayı sürecektir. Keyifli okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar